Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj pocetak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pa evo i ja sam zapoceo svoj projekat sa pravljenjem akvarijuma, pa da otvorim i temu u kojoj cu postavljati fotke kako napredujem a i traziti malu pomoc naravno Smile

Za pocetak sam napravio haubu po upustvima koje sam nasao na forumu, namucio sam se dok nisam pronasao ove letve u NS-u Smile, otkako izgore "uradi sam" nema se...
Image
Image
Jos nije ofarbano, bice malo kasnije dok pokapiram sta jos treba da se dodaje i oduzima.

Sledece na redu mi je da nadjem i montiram svjetla.
Trebala bi mi i jedna mala pomoc posto sam totalni duduk na ovom polju. Na kraju akvarijuma imam odvojene one tri komore pretpostavljam da je to za filtere, al mi nije jasno kako i sta tu ide, pa ako moze neki savjet, trazio bi po forumu al ni ne znam sta da trazim.
Dimenzije akvarijuma su d80 x s29 x v35, prostor za filtere 11cm

Za sdaa dosta od mene Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 9:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

mrburns
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2013
Poruke: 114
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se kaze, nek` je sa srecom Smile
Lepo izgleda a i jos lepse ce izgledati kada ga oformis.
Sto se tice filtera, u prvu komoru ti ulazi voda prljava iz AQ u drugoj komori se nalazi filter masa(dzak od krompira, filter vata, perlice i debeli sundjer) to je moja postava mog filtera.a u trecu komoru ti prolazi preciscena voda, koja pumpom dospeva u aq i sve tako u krug Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobrodošao. Fotografiši te tri komore da bismo videli kako sve to stoji. Tada možemo da ti objasnimo šta u koju komoru stavljaš. Inače, ovo ima da bude akvarijum kao metak. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E hvala hvala, bas ste brzi.
Prvo staklo do ove crne pozadine je izgleda prelivno, posto je krace, a na drugom je prolaz ispod, nije da se vidi nesto na fotografiji al sigurno cete znati.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OK. U pvu komoru sa leve strane staviš prelivnu cev, koja će ti prljavu vodu prebacivati iz akvarijuma u filter. Prelivna cev mora da bude potpuno puna vodom, da bi funkcionisao sistem spojenih sudova. U srednju komoru stavljaš filter masu, i u desnu komoru stavljaš motornu pumpu, koja prebacuje prečišćenu vodu iz filtera u akvarijum. Vodi računa da jačinu pumpe usaglasiš sa veličinom akvarijuma. Zapremina akvarijuma bez filtera iznosi 70 litara, što znači da pumpa treba da provrti 4 zapremine akvarijuma za jedan sat (recimo 300 litara na sat). Takođe, prečnik prelivne cevi mora da bude usaglašen sa jačinom pumpe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru.
procitao sam dosta toga na forumu pa i za to pumpanje vode i kolicini po satu.
Kako budem napredovao trazicu teme po forumu da vas ne gnjavim uglavnom ima sve, al kad zapnem pitam

E da i gdje ima da se kupi ona Tera magma zemlja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stojimo na raspolaganju. Poslao sam ti pp, jer je na forumu zabranjeno reklamiranje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep pocetak. Nastavak ce biti jos bolji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Pet Avg 02, 2013 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potrebna mi je pomoc, zaglavio sam na osvetjenju.
Situacija je sledeca.
Posto mi je hauba 80cm, ne mogu da uglavim ove vece T5 neonke, a ono sto sam nasao je gotova kombinacija od 60cm 13W za 1770din, sto znaci da bi mi trebala 3 komada a to mi je preskupo. Nije mi jasno to sto su ove nenke dosta jace od T8 pa i dalje treba da bude odnos u W isti, barem sam tako shvatio.

Druga kombinacija su T8 al su zaista ogromne i zauzele bi mi svo mjesto koje imam u haubi.

I treca kombinacija su ove stedljive. Momak koji radi u radnji specijalizovanoj za te stvari kaze da postoji rizik od vlage. Gledao sam da su ljudi po forumu pravili osvetljenje sa tim sijalicama, pa me zanima da li su i u kojoj mjeri bezbjedne. Bolje da pitam na vrijeme. Ta varijanta je cini mi se i najeftinija.

Ili vec neki vas predlog, samo da krenem od necega...

Zahvaljujem .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Avg 02, 2013 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu i štedljive sijalice, samo nemoj kupovati kod Kineza. Ne daju kvalitetno svetlo. Što se tiče neonki, ja ne kupujem kompletnu armaturu za neonke, nego kupim samo ona dva mala plastična nosača, jednu prigušnicu, utikač, malo kabla i naravno neonku. Ispadne mnogo jeftinije. Mada, možda ti je najjednostavnija varijanta sa štedljivim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Pet Avg 02, 2013 11:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja pitam momka za te prigusnice on kaze to samo za T8.
A nista probacu sa stedljivim pa cu vidjeti u hodu, nece se baciti svakako.
Onda da idem na varijantu sa tim stedljivim od 36W do nekih 50W na moju zapreminu, kelvinaza oko 6500?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Avg 02, 2013 11:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ćeš biti zadovoljan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Pet Avg 09, 2013 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo konacno privodim rasvjetu kraju.
Ugradio 3 stedljive ukupne jacine 40w, i mjesecinu. Ujedno ugradio sam i jedan ventilator. Sve sam napravio a i usput sam imao nekoliko kratkih spojeva i izbacivanja osiguraca, a i struja me juce udarila Very Happy
Sad planiram da zavrsim te elektro instalacije pa onda prelazim na opremu.
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Pon Avg 12, 2013 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno pitanje, posto ne mogu pronaci.
Da li postoji neka tema na forumu u kojoj je navedeno sta sve treba kupiti od opreme za akvarijum?
Pumpe, filtere, itd... posto ne znam sta sve ide.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 12, 2013 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo će ti sigurno pomoći
http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetak price Milica Obradovic Početak u akvaristici 16 Pon Jan 25, 2021 9:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi pocetak sa Afrikancima Gladijator Afrički ciklidi 9 Uto Sep 22, 2020 12:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak akv 128l pomoc AleksandaT90 Početak u akvaristici 4 Pet Jun 26, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak - 27l Nebojsa92 Akvarijumi 2 Pet Maj 08, 2020 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak 40L Trifke98 Početak u akvaristici 3 Ned Dec 01, 2019 1:43 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License