Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mutna, mlecna, prasnjava voda... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Avg 08, 2013 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam, meni se te čestice sada jedva vide i ne uspevam da se naviknem u potpunosti, tako da te razumem.
Kad sam menjao podlogu je bilo kao da sam sipao mleko u vodu, pa se nije bistrilo, pa sam probao sve živo kao i ti, i FFM redovno pri zameni vode. Na kraju sam pustio sve i prešao na ono održavanje po propisu i najzad kupio onaj USB ventilator da duva u površinu, tako da temperatura nije preko 28 stepeni (nema klime) i nije prošlo deset dana i sve je bistro. Nisam pametan da li je do toga što više nemam 30+ stepeni ili što ništa ne pipam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Avg 08, 2013 11:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Avg 08, 2013 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda mi je takva od formiranja akvarijuma (februar ove godine). Tada je bilo daleeeko od 30 stepeni...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Avg 09, 2013 7:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj ffm, ja ga ne koristim redovno, samo kada rasprckam nesto od biljaka, i zamutim vodu, pa postane zamucena voda od sitnih cestica koje se dizu kada se cacka podloga. I bude ok. Trebalo bi da sakuplja bas sitne cestice u malo krupnije kako bi ih filter-konkretno vata pokupila. Voda postane kristalno cista, a i zbog stresa kod riba ga stavljam, jer znas i sam koliko se iscimaju kad sa obe ruke ronis u 40l! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Avg 09, 2013 8:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kazes da si imao i jaci protok kroz filter od 880l/h? Zasto ne povecas protok na 2000L/h i od filter mase peres samo onaj prvi sloj ali ne svake nedelje i onda sacekas mesec dana pa da onda komentarisemo...ova tema traje nekih 10-al dana, nije realno da se neke drasticne promene dese u tako kratkom roku...

Pogledaj moju temu sa mutnom a posle i sa zelenom vodom, resio sam je povecanjem protoka sa 450l/h na 1500+880l/h, kada se voda iskristalisala eliminisao sam pumpu od 880l/h i ostavio samo ovu od 1500l. Moj akvarijum je veci ako se dobro secam ali je problem slican tj isti jer sam i ja mesecima kuburio sa mutnjikavom vodom a sada je vec mesecima kristalno cista.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Avg 09, 2013 10:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jovice, znam kako je kada se prasina podigne zbog presadjivanja biljaka, ali kakva god da se podizala, filter je to resavao. Dok ove cestice ostaju...

Baia, situacija je bila ista i sa jacim protokom, tako da ne verujem da je do toga. Moja voda je cista (koliko god to cudno zvucalo), ali zbog tih cestica koje plivaju deluje kao da je mutna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Pet Avg 09, 2013 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

....video sam uzivo i stvarno je problem pratim ovu tem od pocetka i nadam se da ces uskoro naci neko resenje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Tiger barb
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2012
Poruke: 443
Lokacija: Novi Sad 1982 god.

PorukaPoslao: Pet Avg 09, 2013 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e stvarno valjda ce se naci neko resenje...verovatno nam je ispred nosa kao sto to obicno biva....a da postavis video snimak ovde?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Avg 09, 2013 10:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidi se lepo i na slikama u mojoj temi. Ono za sta pomislis da je los fotoaparat stvorio sum, ustvari su te bele cestice...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Avg 11, 2013 12:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CTale, sto si rekao da izbacim rasprsivac?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2013 11:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ni sundjer filter nazalost nije pomogao. Pre 3 dana sam prikljucio JBLov kanister filter, pa cu da vidim kako ce se stvari odvijati...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2013 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajde da se ukljucim ,ja sam pre neku godinu imao priliku da se susretnem sa infuzorijom ,ja sam nesto oko neke hrane testirao (svesno sam prouzrokovao to) ,posto je pravila prasinu ,pa sam testirao u kojoj meri se to odrazava na filter i jednostavno malo vise svetla (duzi foto period ) ,jace hranjenje itd itd i pojavila se infuzorija.
Infuzorja se jako tesko pojavljuje u nekim zdravim uslovima (kod mene je namera bila da vidim uticaj te hrane ,pa sam je dosta pojacao i onda se i ona pojavila jer se samim tim i kvalitet vode malo pogorsao).
Problem je sto se tesko pojavljuje ,a jos teze nestaje ,jer filteri i ostale navedene stvari kao sto je talasanje vode ,nema nikakvog uticaja na to i jednostavno je ne unistavaju (UV pomaze) ,i po meni jedini pravi lek za nju je gasenje svetla i smanjivanje hrane ,meni je to trajalo bogami mesec dana ,gde sam svetlo palio samo na nekih 10 minuta da nahranim malo ribe ,i odmah bih ga ugasio i obavezno ga prekrio nekim carsavom jer ne sme ni malo spoljne svetlosti da dopre u akvarijum, i bukvalno peko noci je jednostavno nestala (posle 30 noci Smile) ,ali navodim ja posto drzim ciklide i taj akvarijum je bio namenjen da isprobam to pre nego sto ih ubacim (u tom akvarijumu sam testirao sa xiphophorus helleriijima) i ja tu ne drzim biljke ,vec samo granje i kamenje ,pa samim tim meni nije bio problem da gasim svetlo ,a posto ti ,verujem da imas bilje to je malo problem ,ali znaj da ,ako hoces da je unistits bez hemikalija moras da budes uporan jer iako to nije nista strasno ,ume da potraje jako dugo Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2013 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa, ako bas nista ne uspe, okrenucu se hemiji...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2013 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja i dalje mislim da su karbonati. Ako je to tačno trebalo bi ovih dana da se reši samo od sebe. Najavljuju temperature kao danas, pa kada u akvarijumu padne za još 2-3 stepena trebalo bi da nestane "kao rukom". Kolika je sada temperatura u akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2013 4:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

28-29 je sada. Zimus i u prolece je bila 22-23, pa je bila ista situacija...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2013 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aaaa, e to mi je promaklo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License