Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Borac u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Čet Avg 15, 2013 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bice to super prica, da fotke obavezno Very Happy

Ja ti za raspored biljaka nisam nesto, al umem da prepoznam kvalitet kad ga vidim Wink
Sace vec koji savet da padne, vidis kako ti je tema ziva i lepa i svi zivi ucestvuju Very Happy

Nego, kako si izabrala bas plavog ?
Wink

Ja buljim i buljim vec neko vreme i ne mogu da skontam koji mi je najlepsi.
Lep provod na moru!


p.s. nisam ni znala da su grejaci tolko skupi - trenutno u oba akvarijuma nemam grejace jer je temp 24 a i ribe su mi malo 'hladnije', a u 3. akvarijumu sam kupila grejac za 100L za 300 kinti ? Smile mozda sam samo talicna ili rizikujem sa Kinezima hahaha (pu pu evo ga vec 1.5 dana sljaka)... Super sto si nasla kombinaciju, Borac ce to ceniti!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Avg 15, 2013 11:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Čet Avg 15, 2013 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Oljiša,plavi sa dugim perajima mi je najlepši,a to kaže i muž Smile Mogu da vam pošaljem koju sliku sa mora,da vas ugrejem pošto je tamo toplooo oko 40C a ovde u BG 20C.Kajem se što imam grejač u kući a ne mogu da ga nađem Sad Atman od 50W izgubljen kada sam krečila.Uvek sam uzimala Atman grejače i dobro su se pokazali,uzeću taj od 25w ali ne sada.Ne želim da izmučim jadnu ribu,hoću da se sklope kockice da Borcu napravim raj,jeste da to košta ali nema veze.Neka on ima sav konfor,ribe uloženi novac vrate svojom lepotom Smile Protok filtera sam rešila ovako,znatno bude mirnije ovako.I poboljšana filtracija svakako!Crni bio sunđer,pa mrežica za komarce pa perlon vata pa opet mreža pa opet sunđer i odozgo motorna glava,jako je mirniji protok a bolja filtracija,eto rešenja,možda nekom pomogne.Imam i mali sifon,grlo spremno,sijalica spremna,podloga spremna.Odem mirna na more odmorim se kupim grejač i krećemo.Jedva čekam da se biljke ovde razlistaju da mogu da uzmem koji pelcer i uzmem bilje neko za prednji plan i milina.A tek kad stigne borac pa u dnevnoj sobi širi peraja i svi gledaju u njega,kako mi to ispuni srce,srećna sam kao malo dete Very Happy Very Happy Very Happy Pozz svima!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Čet Avg 15, 2013 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E vala vidi se kolko volis akvaristiku i koliko mu se radujes, znas kako je lepo bilo citati ovu poruku Very Happy
Razumem te skroz Smile

Samo napred, sve se dobro resilo, bice njemu super!
Salji fotke hahaha naravno, ja nisam u BG-u i u manjku sam i sunca i temperature Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pet Avg 16, 2013 12:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da nisi ovde koleginice,šteta.Pitaću još nešto ovde ako imam,do tada mogu samo da vam šaljem pozdrave iz Grčke hahahahaha pozz svim članovima ovog najboljeg akvarističkog foruma na svetu! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pet Avg 16, 2013 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se ako sam dosadna samo da pitam...U radnji u kojoj sam gledala nešto za akvarijum nemaju taj od 25w a imaju nešto što mi treba.Jel ga neće skuvati od 50w?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Avg 16, 2013 8:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napisao sam ti na prvoj strani da mozes od 50w ako imas mesta za njega. Nista ne smeta jaci grejac, brze zagreje vodu, nista vise. Ranije sam imao u akvarijumu od 37l grejac od 100w, nije bilo nikakvih problema. U principu ti ide 1w/l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pet Avg 16, 2013 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvini,nisam videla,hvala ti svakako Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Sre Avg 28, 2013 10:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvaristi,čisto da vas obavestim,stigla sam sa odmora,imam šta da zateknem,pomor faune nažalost Sad Ali nije to tema.Stisla sam muža i danas kreću radovi,ubaciću neku sličicu ako bude bilo potrebe.Pozz svima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Sre Avg 28, 2013 10:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se,ne faune nego flore,moja greška...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Sre Avg 28, 2013 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz akvaristi,evo da se javim,našla grejač,sredila filter,spremila podlogu,tu je i vazdušna pumpa,da se riba bolje oseća,tu je i sijalica,i hard-scape,samo još bilje da nabavim,trebaće mi dosta Limnofile i Sagitarije,a kasnije cu dodati i Nanu.Hvala na savetima,sutra krece cikliranje,stavicu 6l vode iz cikliranog akvarijuma,ostalo će biti sveža,pa ću sačekati 2-3 dana pa da posadim bilje,i onda još dva tri dana i stize Borac,najverovatnije svetlo plavi sa crvenim slajerima.A muž kaže da če se zvati "Zmaj",ne znam zbog čega ali je meni super Smile Jedva čekam da vam slikam sutra,do tada pozz svima!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Čet Sep 19, 2013 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

22. Dan od formiranja akvarijuma,samo malo braon alge i sve ostalo ok Smile Da pitam ovde,šta bih još mogla kod Borca da stavim,da mu bude društvo?Trenutno imam malezijce,a inače poželjan bi bio neki algar...Probala sam kozice,ali su nažalost postale plen Sad Više ih nema Neutral Imate li neki savet?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Čet Sep 19, 2013 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa u principu mozes algare(sijamski, oto, anci), muljase, neonkice, zebrice... nzm. mozes puzeve komotno, ja vidjam kod mene kozice sa borcem, svaki dan-svaki drugi dan, kako kad Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Sep 19, 2013 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znam da je malo kasno za zamenu grejaca, ali u principu da znas da kod sponzora u gornjem desnom uglu imas hydor grejace koji se stavljaju ispod podloge, od 7,5 i 15 w. pogledaj kad se setis, zanimljivo deluju. Licno ih nisam probao ali mi deluju kao savrseni za nano postavke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Čet Sep 19, 2013 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za sad i Atman fura lepo i greje mu,sigurno nebi izdržao ove hladne noći,ali lepo izgledaju ovi grejači iskreno.Mada ako je to oblika,ko ima prelivni filter,gurne u 1 ili 3 komoru i grejač se ni nevidi Smile Ili kao kod mene prekriju ga Echinodorusi Laughing E sad,akvarijum je 15l što je ipak malo...Jeste da se redovno čisti,i da mu dolazi novi filter uskoro ali opet je mali,plašim se da bi anciji tu zakržljali,otocinklusi su baš fini a za sijamce znam da umeju da budu prgavi i da rastu puno...Mislim da bi se za alge pobrinula jedna Nerita lagano ali mi treba nešto živo kao društvo,pošto svi gledaju u taj akvarijum Smile Od kozica verovatno odustajem,nemaju gde da se kriju,ovo je bio horor kako je pojeo ovu kozicu,dosta je prgav prema ostalima,mogu da ubacim ancija na kratko da vidim kako će ovaj da odreaguje,ancija bi stavila ali mislim da je mučenje za njega+kolege su mi rekle da to ne radim...Imate li neki savet,možda Otocinklusi,da li je neko probao?
PS.Ako je neko zainteresovan http://www.akvarijum.org/forum.....15621.html evo teme,inače nije bilo ništa novo osim što je proređena malo Subulata,ostavljeni su zdravi pelceri radi bržeg širenja a popunjen je zadnji plan.Bila je tu i Nana ali se nije uklapala u ovaj akvarijum pa sam je izvadila...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Pet Sep 20, 2013 10:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa onda resi to puzevima ili otocinklusima, izvinjavam se nesto sam zamisljen zaboravio sam koliki je akvarijum pa pisem svasta Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac bela izraslina Čokolada52 Bolest 3 Sre Apr 13, 2022 1:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plavi borac, bledjenje peraja i glave Jendzica Bolest 1 Čet Avg 12, 2021 3:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License