Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mutna, mlecna, prasnjava voda... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2013 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno ne znam više šta nisi probao, tako da se izvinjavam ako sam nešto ponovio. Dok sam se bavio proizvodnjom, filtarcija mi je bila jedan od prioriteta (prehrambeni proizvod za ljudsku ishranu, bistar ko čaša vode).
Ajde da probam da pomognem mada nisam siguran da li je od koristi u akvaristici. Koagulaciju, tj. grupisanje čestica radi lakšeg uklanjanja pri filtraciji postižeš promenom pH vrednosti i zatim filtriraš nekim materijalom velike specifične površine pri čemu normalizuješ pH. Zatim možeš sa koagulantima ali ne znam da li utiču negativno na živi svet (imaš te proizvode za bazene npr.). Aktivni ugalj ti nije pomogao, što je isto jedan od načina fine filtracije.
Ono što znam iz te prakse je da poremećaj pH vrednosti izaziva zamučenje (otprilike kako si opisao, sve zavisi koliko se poremetio pH), tako da bi na tvom mestu proverio parametre vode, sem ako i to nisi uradio.
Drugo što mi pada na pamet da može da ti pomogne su jonoizmenjivačke smole, tu bi trebalo da dobiješ kristalnu vodu, opet, sem ako i to nisi probao.
Tebi i standardan protok je odličan bez ikakvih dodatnih filtera, sve ti je složeno kako treba. To što Nesha kaže takođe ima veze sa nekim poremećajem parametara vode. Nadam se da se ne ljutiš ako sam nešto lupio, malo sam umoran od posla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Avg 14, 2013 11:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Avg 15, 2013 10:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam probao ni sa koagulantima, ni sa smolama... Ukoliko ne pomogne ni kanister filter, sledeci korak mi je Easy FFM...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Avg 17, 2013 5:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ni kanister filter nije pomogao. Do sada, probao sam sa cescim menjanjem vode, redjim menjanjem vode, povecanom aeracijom, iskljucenom aeracijom, povecanjem fotoperioda, smanjivanjem fotoperioda, potpunim zamracivanjem, aktivnim ugljem, sundjer filterom i kanister filterom. Mislim da mi je ostala samo hemija...
Easy Life FFM ili nesto drugo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Avg 17, 2013 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za razliku od tebe meni se ovaj problem pojavio tek kad su počele visoke temperature.
Ja sam koristio FFM kod promene vode, ali mi nije pomoglo, i dalje imam beličastu vodu kao i kod tebe.
Ne opterećujem se previše, vidim da su ribice ok, biljke dobro napreduju.
Čekam da prodju vrućine da vidim šta će da se desi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Avg 18, 2013 3:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ali ja se sa time patim mnogo pre od kako su pocele vrucine...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kibo-Chan
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2013
Poruke: 344
Lokacija: Sremska Mitrovica,Lacarak

PorukaPoslao: Ned Avg 18, 2013 10:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

boze,ja pratim ovu temu od pocetka ali se nisam nista usudila da pisem da te ne bih zbunila.Mene iskreno resenje za ovu tvoju boljku zanima,a da nije neka hemija.U svakom slucaju ffm bi trrebalo da je ok za te stvari kao i smole ali ...ne znam stvarno,mozda cu sada zestoko da lupim veliku glupost...ali da nije zbog podloge?sljunka peska?mislim kad si sve zivo i mrtvo vec pokusao,od filtercica,sprejbara,zamracivanja pojacaj smanji protok peri ne peri vatu ugalj stvavi vadi.Iskreno jedino mi to pada na pamet iako najverovatnije nisam u pravu.sta da ti kazem probaj taj ffm.on je ok proizvod.Ja ga ponekad koristim kada ubrljam stvari a brljam cesto.Svu srecu ti zelim da uspes da resiis problem .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Ned Avg 18, 2013 12:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko si dugo drzao zamracen akvarijum ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Ned Avg 18, 2013 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

surcinac ::
Koliko si dugo drzao zamracen akvarijum ?


ako se nevaram 3 dana ga jee drzao zamracenog
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Ned Avg 18, 2013 1:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sumi ::
surcinac ::
Koliko si dugo drzao zamracen akvarijum ?


ako se nevaram 3 dana ga jee drzao zamracenog


To je kratak period ,ja sam ti naveo svoj primer i moras da budes istrajan u tome (jedino ne znam kako ce ti reagovati bilje na duze vreme).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Avg 18, 2013 1:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam za tvoj primer, ali tvoj je ciklidni, a moj biljni. 4 dana je bio u mraku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 18, 2013 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je zamracenje resilo problem za 4 dana - imala sam srece, uz promenu kolicine hrane i uvodjenje pauze u foto periodu. Medjutim, ja nisam shvatila da tvoja voda ustvari uopste nije mutna, vec da je pre nazovem "prasnjava". Mislim da ti FFM nece resiti taj problem, ja ga koristim pri svakoj zameni i koristila sam ga i tada i nije resavao problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Avg 18, 2013 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bilo bi dobro da se gari1809 uključi u diskusiju, on je koristio "stipsu" koja pokupi plivajuće čestice i napravi talog koji usisaš, nije se odrazilo na živi svet.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Avg 18, 2013 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

ajd da se citiram... ubaci i resio si problem, bar privremeno, FFM ti sigurno nece pomoci, jednostavno ne sluzi za to, kao ni jedan drugi kondicioner za vodu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 19, 2013 9:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vec stranama u nazad pricam o flokulantima, i poslednje 2 poruke se odnose na to, kao i jos znatan broj poruka u temi, da li ces nas, napokon, poslusati?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gari1809
Akvarista



Registrovan: 06 Jun 2010
Poruke: 138
Lokacija: beograd, brace jerkovic

PorukaPoslao: Pon Avg 19, 2013 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nzivkovic ::
Bilo bi dobro da se gari1809 uključi u diskusiju, on je koristio "stipsu" koja pokupi plivajuće čestice i napravi talog koji usisaš, nije se odrazilo na živi svet.


Jeste ko što reče kolega Žile, ja sam u ak sa gupikama problem rešio sipanjem rastvora aluminijum slufata ili ti stipse. Pomenuto jedinjenje se koristi u industriji vode i kada se posečete prilikom brijanja (samo stavite stipsu i krvarenje prestaje). Osnovna namena mu je da vezuje mikronsku nečistoću i nakon toga kao paperije se stvori talog na dnu. Voda je posle bila kristalno čista. Nijedna mi riba nije uginula, iako je voda u jednom trenutku bila neprovidna (preterao sam sa količinom stipse).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License