Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ukrstanje albino ancistrusa i obicnog ancistrusa Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Vladica Arsic
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2013
Poruke: 97
Lokacija: Leskovac,Hisar

PorukaPoslao: Pon Avg 19, 2013 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je moguce razmnozavnje muzjaka albino ancistrusa i zenke obicnog ancistrusa I obrnuto?...izvinjavam se ako tema vec negde postoji nisam nasao...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Avg 19, 2013 1:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Avg 19, 2013 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste, ali će ti svi biti normali ako normal ne nosi gen za albino. Bolje ti je uzeti mužijaka koji ima u sebi jedan gen za albino nego mužijaka albino jer su albino mužijaci malo svojeglavi i teže se uparuju (lično iskustvo). Ženku uzmeš albino i dobiješ teoretski pola normala a pola albino. Albino je recesivan gen pa proguglaj ako ti nije jasno nasleđivanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nesa
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 92
Lokacija: Beograd-Smederevo

PorukaPoslao: Pon Avg 19, 2013 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam kombinaciju albino muzjak,clasic zenkica i malci uvek svi budu normalni,ne bude ni jedan albino.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Avg 19, 2013 5:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nesa ostavi sebi svoju mladu ženkicu i upari sa tim albino mužijakom. Albino je recesivan gen i mora da nasledi od oca i majke albino gen da bi se videlo na potomstvu da je albino.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
patus
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 203
Lokacija: jajinci-beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 19, 2013 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...ja imam albino mužjaka i jato običnih ženki...prva tri legla su bila čisti obični na svoje majke...pre tri meseca desilo se da sam dobio mix ...na albino malcima dobijao sam šarena peraja varijanta majke...a pre mesec dana pojavili sus e i albino malci...e, sad šta je tu presudno, znaju ribice i sam Bog...ja se nadam još kojem albino malcu,, za sada ih je sedam komada...a ako imaš albino mužjaka, i ako je još krupan, ne daj Bože da se tu neki mužjak strejt ancija približi...borba na život i smrt...a ako imaš manjih ribica, znaju da nastradaju usled komešanja ancitrus ludaka...samo ih ti ukrstaj i uzivaj...sve je u čekanju i što priroda da i uradi...sa srećom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
patus
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 203
Lokacija: jajinci-beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 19, 2013 6:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...ja imam albino mužjaka i jato običnih ženki...prva tri legla su bila čisti obični na svoje majke...pre tri meseca desilo se da sam dobio mix ...na albino malcima dobijao sam šarena peraja varijanta majke...a pre mesec dana pojavili sus e i albino malci...e, sad šta je tu presudno, znaju ribice i sam Bog...ja se nadam još kojem albino malcu,, za sada ih je sedam komada...a ako imaš albino mužjaka, i ako je još krupan, ne daj Bože da se tu neki mužjak strejt ancija približi...borba na život i smrt...a ako imaš manjih ribica, znaju da nastradaju usled komešanja ancitrus ludaka...samo ih ti ukrstaj i uzivaj...sve je u čekanju i što priroda da i uradi...sa srećom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vladica Arsic
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2013
Poruke: 97
Lokacija: Leskovac,Hisar

PorukaPoslao: Uto Avg 20, 2013 12:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno ste mi pomogli u daljem razmnozavanju pa pokusacu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladica Arsic
Akvarista



Registrovan: 27 Jul 2013
Poruke: 97
Lokacija: Leskovac,Hisar

PorukaPoslao: Uto Avg 20, 2013 12:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno ste mi pomogli u daljem razmnozavanju pa pokusacu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i crn... Dukisef Na poklon 1 Ned Feb 05, 2023 11:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus albino maticna zenka puna p... Ikan1 Bolest 0 Pon Apr 05, 2021 1:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Albino gupi Alexa777 Tražnja 0 Sre Sep 09, 2020 10:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus mužjak albino chaosad Razmena 1 Uto Jul 28, 2020 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Broj ancistrusa u zajedničkom akvarijumu Slepi_Putnik Ribe 7 Sre Mar 25, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License