Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zelene alge po staklu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
lazar96
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2012
Poruke: 121
Lokacija: Vrnjacka Banja

PorukaPoslao: Čet Avg 22, 2013 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poz svima ovako akvarijum sam formiro pre 2 nedelje i pocele su da se pojavljuju zelene alge na prednjem staklu kao neke tackice sad akvarijum je od 160L i svetlo je vrlo slabo za sad neznam stvarno odakle alge pa sam hteo vas da pitam dal da kupim ovo za alge ili je bolji magnet posto sam cito da magnet hoce da grebe staklo
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Avg 22, 2013 9:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 22, 2013 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupiš naj običniji sunđer za pranje sudova, osim ako ti nije problem da umočiš ruku u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lazar96
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2012
Poruke: 121
Lokacija: Vrnjacka Banja

PorukaPoslao: Čet Avg 22, 2013 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma nije problem sad sam bas probo da skinem malo prstom i vidim da se lako skidaju nego jel bolje da skidam sa onim hrapavim delom ili sa onim drugim obicnim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 22, 2013 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hrapavu stranu naravno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Čet Avg 22, 2013 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavi ancistruse ako želiš,jedu alge sa stakla Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lazar96
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2012
Poruke: 121
Lokacija: Vrnjacka Banja

PorukaPoslao: Čet Avg 22, 2013 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam 1 al ne radi nista samo se krije ispod panja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Čet Avg 22, 2013 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sa stakla skidam starom plasticnom "halo" karticom... samo polako i nezno i sve se skine... a plastika je dosta mekana i ne grebe staklo... dok sam jednom prilikom probao grublju stranu sundjera kuhinjskog kada sam razlepljivao akvarijum i mogu ti reci da sam jedno parce zesce izgrebao sa njime... opet... mozda sam ja uzeo neki jako grub sundjer ali za sad mi plastika radi posao... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Avg 22, 2013 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne daj mu spiru;inu jedan dan, ima da delje samo tako. Samo nemoj da shvatis bukvalno pa da ga moris gladju! Smile Uzni plasticnu karticu sa kodovima od mobilnog ili staru kredi karticu, mozes i time, ja sa time skidam kad je ima. I obrati paznju sta je uzrok pojave zelene tackaste. Vellika jacina svetla, direktno sijanje sunca u ak, ili dosta osvetljena soba. Kod mene je to bio slucaj,i pokazalo se tacno. Kad mi dolaze gosti, podignem zavese, bude mi svetlo u sobi spolja, ne mora direkt sunce, sutra zelene tackaste ima dosta na prednjem staklu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Avg 22, 2013 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...ili jednostavno uzmes onaj nozic od skalpela u ruke i skines sa stakla sta god ti smeta Smile ja tako cistim i alge i kamenac i silikon kad sam sklapao akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lazar96
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2012
Poruke: 121
Lokacija: Vrnjacka Banja

PorukaPoslao: Čet Avg 22, 2013 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svetlo u akvarijumu mi je slabo i verovatno je zbog spoljnjeg svetla u dnevnom boravku ali moji nece da zamrace prostoriju kao mnogo im mracno i onda ima dosta svetlosti spustamo mi roletne i to ali tek posle 1,2 sata popodne pa do 7 uvece kad bije direktno sunce ali one se verovatno pre podne se namnoze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lazar96
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2012
Poruke: 121
Lokacija: Vrnjacka Banja

PorukaPoslao: Čet Avg 22, 2013 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nadam se da nece da steti ribicama ako 1 nedeljno budem cisito staklo od algi kad menjam vodu nije to neka velika kolicina algi ali ipak upada u oci kad se pridje akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Avg 22, 2013 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ribama ne smetaju alge, dok god ti menjas redovno deo vode i sifoniras dno. Tako da samo napred. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lazar96
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2012
Poruke: 121
Lokacija: Vrnjacka Banja

PorukaPoslao: Čet Avg 22, 2013 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Menjam jednom nedeljno 35L vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Pet Avg 23, 2013 1:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni su nerite puzevi odradile staklo i dekoraciju kada sam stavio novu neonku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lazar96
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2012
Poruke: 121
Lokacija: Vrnjacka Banja

PorukaPoslao: Pet Avg 23, 2013 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel ima jos neki puz sem nerita da moze da odradi lepo poso da ne jede biljke u akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge Nemanja21 Početak u akvaristici 7 Sre Dec 09, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pomoc oko indetifikacija alge Uros1999 Alge 3 Pet Dec 06, 2019 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License