Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 kokosov treset Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
usdp
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 120
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Avg 25, 2013 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ljudi zanima me da li znate nesto o njemu, odnosno da li ga mozemo koristiti u aq kao podlogu ispod mrezice kao sto se stavlja npr.magicna zemlja.?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Avg 25, 2013 12:32 am Snimi Poruku Nazad na vrh

usdp
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 120
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Avg 25, 2013 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kokosov treset predstavlja vlaknasti omotač kokosov oraha, najčešće je iseckan ili izdrobljen, odlično zadržava svoju strukturu i služi za postizanje rastresitosti tamnog treseta.

Kokosov treset je naziv za mešavinu mlevene kokosove ljuske i prirodnog treseta. Sadrži kokosova vlakna. Kokosova vlakna odlikuje vrednost pH od 5.5 do 6.8, tako da sa stanovišta pristupačnosti makro i mikroelemenata nema potrebe vršiti bilo kakve korekcije.

Ovaj organski materijal karakterišu veoma dobre osobine vezane za visoku poroznost (94-96% Vol.), vazdušni kapacitet (10-12% Vol.), visok kapacitet razmenjivosti katjona, slabije sleganje tokom proizvodnog ciklusa i izuzetno visok kapacitet držanja vode.


Sve češće se koristi kao zamena za treset, ima skoro istu sposobnost zadržavanja vode. Hortikulturisti ga rado primenjuju pre svega što je to organski materijal.

Kokosov treset povećava rastresitost zemljišta i poboljšava njegov vodno-vazdušni režim.
-----ovo imam o njemu ono sto me zanima je primena u aq?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 25, 2013 12:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako te ne mrzi, pretraži po forumu, ima u nekoj od starijih tema diskusija na ovu temu. Čini mi se da se na kraju došlo do zaključka da taj treset nije pogodan za akvaristiku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
usdp
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 120
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Avg 25, 2013 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

netcrush ::
ako te ne mrzi, pretraži po forumu, ima u nekoj od starijih tema diskusija na ovu temu. Čini mi se da se na kraju došlo do zaključka da taj treset nije pogodan za akvaristiku.

ne mrzi me trazio sam vec, mada mozda mi je promaklo ceo dan sam ovde za racunarom planiram da sredjujem akvarijume pa sam u potrazi za svim zivim.
opet ako neko ne napise potrazicu ponovo izjutra a admine zamolio da brisu. hvala ti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Ned Avg 25, 2013 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristi se iskljucivo za terarijume.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
usdp
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 120
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Avg 25, 2013 1:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cvrc ::
Koristi se iskljucivo za terarijume.

hvala ti, svuda sam nalazio neodredjene podatke.
neka urednik brise
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Ned Avg 25, 2013 8:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sećam se ja. Baia je tražio treset, pa sam mu ja ponudio kokosov. Više ljudi je reklo da to nije to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
usdp
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 120
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Avg 25, 2013 9:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesha barajevac ::
Sećam se ja. Baia je tražio treset, pa sam mu ja ponudio kokosov. Više ljudi je reklo da to nije to.

hvala neso.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 25, 2013 2:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo teme: http://www.akvarijum.org/forum.....ht=kokosov potpuno isti naslov kao tvoja, samo 4 stranice ranije Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
usdp
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2012
Poruke: 120
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Avg 25, 2013 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

netcrush ::
evo teme: http://www.akvarijum.org/forum.....ht=kokosov potpuno isti naslov kao tvoja, samo 4 stranice ranije Smile

ne nadjoh ja sinoc nista ako mi verujes koliko sam bio "iskolacen" od celodnevnog citanja Very Happy
hvala i urednici nek brisu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka kokosov orah ljiki Uradi Sam (DIY) 1 Pet Mar 17, 2023 8:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Treset i prihrana Elud Podloga 0 Pon Feb 02, 2015 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potreban kokosov orah Maxy xD Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Sep 17, 2014 6:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Treset? Coa' Podloga 0 Čet Apr 17, 2014 7:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koji treset za smanjenje PH vrijednos... x-man Hemija 2 Sub Mar 15, 2014 1:24 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License