Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skalari i sta jos? Diskus, mozda? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Pet Nov 23, 2012 12:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako... Akvarijum je 100 l, u njemu trenutno imam 4 skalara, 2 sam uzeo a dva sam dobio, jos su mali i nadm se da im za sad nije guzva. U akvarijumu su jos 4 trihogastera, 4 muljara i jedan algar, i 7 malih tetrica, 4 crne i 3 bele.E sad zanima me sta moze sa skalarima, mozda bi izbacio trihogastere. Da li skalari i diskusi mogu zajedno? Ako ne, sta moze sa diskusima? Na putu je veci akvarijum, od 350-400 l, pa bi da unapred znam sta moze a sta ne? Vasi predlozi, sta izbaciti, sta ubaciti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 23, 2012 12:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Nov 23, 2012 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U taj akvarijum vise nista ne treba.I bilo bi ok ako mozes da se resis trihogastera.Ako hoces americki "biotop" oni se ne uklapaju jer su iz azije.
Skalari i diskusi mogu zajedno,ali je problem to sto skalari nose neku bakteriju koja moze da skodi diskusima,malo procitaj po forumu,potrazi o tome.A i moze da bude problem ako uzmes diskuse male,a skalari malo narastu,postoji velika mogucnost da ce diskusi ostati gladni...
Znaci u ovaj akvarijum od 100l nemoj nista da ubacujes vise,mozes da izbacujes slobodno.
A taj od 350-400 dok ne dodje ti iskoristi da se raspitas oko diskusa,i da se uputis u celu tu pricu...
Sa diskusima mogu sve tetrice,muljasi,ancitrusi,plekostomusi,otincolusi...
I preporucujem ti da ne uzimas diskuse pre nego dones taj veliki,i samo polako,oni nisu toliko teski kao sto se prica,samo moras biti strpljiv Bravo


Poslednji izmenio plavsic88 dana Pet Nov 23, 2012 1:17 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 23, 2012 1:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam i skapirao da se on samo raspituje unapred, pre nego sto dodje veliki akvarijum.

Citat:
Na putu je veci akvarijum, od 350-400 l, pa bi da unapred znam sta moze a sta ne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Nov 23, 2012 1:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

"E sad zanima me sta moze sa skalarima, mozda bi izbacio trihogastere. Da li skalari i diskusi mogu zajedno?"
Na osnovu ovoga sam rekao da to sto sam rekao.

" Na putu je veci akvarijum, od 350-400 l, pa bi da unapred znam sta moze a sta ne? Vasi predlozi, sta izbaciti, sta ubaciti?"
A za ovo sam posavetovao da se uputi itd...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 23, 2012 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je sve to deo jednog pitanja - stize mu veliki akvarijum, pa se raspituje sta moze da doda uz ribe koje vec ima. Pa se ovom prilikom upucuje. Barem sam ja to tako shvatio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Pet Nov 23, 2012 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Raspitujem se za veci akvarijum, posto imam skalare i ako uzmem veci akvarijum imacu mesta za jos riba. Trihogasteri su mi lepi, ali mi se ne uklapaju sa skalarima. Za sad dok ne dodje veci akvarijum nista ne diram.

A evo jos jedno pitanje, znaci sklari, tetre, i mozda diskusi idu, svi su iz istog podneblja? A kakva je varijanta da se u taj veci ubaci i jato neonki? Zbog skalara? Neko kaze da moze dok su skalari jos mali i bice OK i kad odrastu, ali kad bi ubacio nove neonke onda bi ih napali... Sta kazete za ovo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 23, 2012 4:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno ce ih pojesti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Nov 23, 2012 5:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bi izbacio skalare iz price sa diskusima,mislim da ces lakse odgajati diskuse bez skalara.Neonke su takodje vrsta tetri.Pre dok sam imao skalare bili su sa raznim tetrama zajedno u akvarijumu,ukljucujuci i neonke.I nisam imao problema nikakvih,i nove neonke kad sam ubacivao skalari (maticni) ih nisu dirali.Ali opet,ni jedna riba nema istu narav,ko zna mozda ih ni tvoji ne bi dirali,a mozda bi ih i prozdrali.Ostaje ti da probas,pa sta bude.Niko ne moze dati tacan odgovor,sve je nagadjanje..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joniko
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 16 Dec 2012
Poruke: 69
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 08, 2013 3:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikako skalari i diskusi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 08, 2013 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Valjalo bi i obrazloziti zar ne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Maj 09, 2013 9:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skalari genetski nose u sebi vrstu crva "Capilaria" koja njima ne smeta ali je pogubna za diskuse. Neki ljudi godinama cuvaju skalare za koje su sigurni da su zdravi pa se ne usudjuju da ih stave sa diskusima.

Sustanari sa diskusima neki od njih:
-neon tetre
-rodostomusi
-nanostomus
-corydoras
-ancitrus
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
ViK
Akvarista



Registrovan: 05 Mar 2012
Poruke: 172
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Maj 09, 2013 11:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stara prica vezano za skalare i diskuse. Neki kazu da moze, neki da ne moze... Ja kazem da moze, posto sam video vise takvih aq.
Ali po meni, u kombinaciju sa disusima bih, osim ovoga sto ti je krlle83 naveo ubacio i patuljaste ciklide, pre svega ramirezije i altispinoze. Uz ancistrusa ubacis i jos po nekog interesantnog citaca (nadju se svremena na vreme interesanti L ovi kod nas). Ovakvu kombinaciju sam ja uspesno drzao u ubiljenom akvarijumu.
Ako ces bas biotop da pravis, onda ubacis sitan pesak na dno, gomilu korenja, eventualno neko plutajuce bilje i prigusis svetlo. Od riba jedno jato diskusa (po mogucnosti neke divlje forme, da vuku na braon), rhodostomusi jedno 15-20 komada i jato koridorusa, po mogucnosti pande.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Čoks
Akvarista



Registrovan: 05 Jun 2013
Poruke: 10
Lokacija: Zagreb / trenutno Stuttgart

PorukaPoslao: Čet Avg 29, 2013 11:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja trenutno imam 8 odraslih Diskusa i 13 što malih što srednjih Skalara u 360lit.
Silom prilika se desilo da su zajedno ali ću ih brzo razdvojiti (već sam im pripremio akvarij za danas)

Ne ulazim u to koju bolest koja riba nosi, ali ti mogu reći razlog zbog kojeg ih sigurno neću držati zajedno.

Iako su moji skalari jako maleni uporedo sa diskusima, jedu nevjerojatnom brzinom.
Ako želiš ubacivati normalnu količinu hrane imat ćeš situaciju da ti Skalari jedva plivaju koliko su siti a Diskusi maltene gladni.

Nebitno o kojoj vrsti hrane se radi, od velikih granula, pa do žive hrane.

Nevjerojatni su po tom pitanju Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kolise i skalari Gustav777 Početak u akvaristici 2 Ned Jan 29, 2023 5:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari - Manucapura, Platinum, Plavi... dragoljub Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koi skalari Beograd popindeed Ponuda 5 Pet Nov 05, 2021 1:14 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari mladi transport Radomir Američki ciklidi 1 Sub Mar 20, 2021 2:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga i mozda problem Imperatore Podloga 8 Uto Jan 26, 2021 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License