Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skalar-crevni paraziti Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Čet Avg 29, 2013 5:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz ljudi,izgleda da je hitno...
Primetila sam promene kod mog Skaleta,ništa se nije menjalo u mom akvarijumu...Evo linka za sve detalje http://www.akvarijum.org/forum.....15392.html
On se dugoooo češka o Anubias Nanu,skoro godinu dana,to mu je navika,ali sam sada primetila nešto drugačije.
Juče nije jeo ništa,jutros nije jao,sada je pojeo oko 3-4 lista,pojačala sam aeraciju za svaki slučaj.Sada prvi put vidim tanak,dugačak beli izmet.Po tekstu sa foruma,u pitanju su crevni paraziti...Da li sam upravu.Ništa se nije dešavalo,normalno je jeo do juče.Molim vas ako prepoznajete bolest da mi kažete detaljno kako se leči,bez ikakvih linkova ako može,treba mi direktan savet,šta da radim.I gde da kupim medazol ako je potrebno,pošto sam pročitala da se time leči.Vidim da spolja na ribi nema promena,niti u ponašanju.Pomagajte ako možete!Hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Avg 29, 2013 5:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Čet Avg 29, 2013 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...sacekaj vidi kako ce sutra ujutro da jede moguce je da prolazno nemora odmah da znaci da su paraziti desi se nekad da imaju takav izmet zavisi od kvaliteta ishrane
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Čet Avg 29, 2013 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok,pročitala sam da im treba raznovrsna ishrana a ja ih hranim samo sa granulama,tetrom diskus i listićima.Idem sutra da nabavim larve komaraca smrznute.Hvala sumi,posmatraću ga i sačekaću do sutra.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tiger barb
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2012
Poruke: 443
Lokacija: Novi Sad 1982 god.

PorukaPoslao: Čet Avg 29, 2013 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A ja cu samo da se umesam i da kazem da meni ne zvuci prihvatljivo to sto se cese o nanu iz navike. Mogu ribe da zive uz to ceskanje ali je to ipak po meni znak da nesto ne stima, bar prema mojim iskustvima. Mozda drugi imaju drugacije misljenje. U svakom slucaju drzimo fige Skaletu a ti izvestavaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Čet Avg 29, 2013 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ti na odgovoru,u poslednje vreme o sve listove Nane,i to baš često.Ali večeras uz dodatnu večeru nije ništa jeo.Ako je do ishrane idem da kupim sušene larve komaraca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tiger barb
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2012
Poruke: 443
Lokacija: Novi Sad 1982 god.

PorukaPoslao: Čet Avg 29, 2013 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hoce da se cesu kad imaju ich naravno ali hoce i usled drugih uzroka, npr kad su poviseni nitrati u vodi - losa higijena vode, da li se i druge ribe cesu? Sumnjam da ce se susenim larvama nesto resiti, morao bi on da jede i ovu hranu sto je ranije jeo. Svakako da je raznovrsna ishrana preporucljiva ali time sto ces mu baciti susene larve tesko ce se nesto promeniti bar po meni. Ako je bolestan onda ga treba leciti, a cime to bolje da kazu oni koji su imali isti problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2013 11:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nitrati i nitriti su bili problem,kad sam došla sa odmora filter zapušen,akvarijum prljav,haos.Odmah sam promenila 50% vode sa usisavanjem dna!Evo sad ću da probam sa komarcima pa ću javiti.Ko zna molim vas da mi opiše kako se koristi medazol i da li mogu da tretiram ceo akvarijum bez vađenja ribe?Molim vas ljudi,ako ovo ode daleko ne znam šta da radim....Pročitah da se koristi 250mlg na 50l pa se ponovi za 3-4.Još jednom vas molim da pomažete kako znate i umete,hitno je!!!Hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2013 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I jutros ništa nije jeo,ni popodne,već izgleda nekako smoren skroz.Dala sam orvagil-2 tablete,voda je mutna sada.Aeracija je na max.Izveštavaću dalje,nadam se da lek ne može da naudi ribama ako nisu bolesne.I temperaturu sam pojačala na 29 postepeno.Po savetima foruma...Koliko vidim ribe su trenutno živahne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pocetnik
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2013
Poruke: 35
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2013 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam ja relativno skoro identican problem, moj skalar se sam oporavio. Naravno poslusao sam savete clanova foruma, pre svega kolege sumija koji me je posavetovao da malo pricekam i vidim kako se ponasa, sto sam i uradio. Skalar je trenutno potpuno zdrav i napredan. Poz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2013 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa evo i posle leka neće da jede.Neki savet,nešto...Da li da nastavljam sa lekom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Paraziti neki dulemali99 Bolest 2 Pet Jun 16, 2023 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar problem brzio93 Bolest 1 Uto Dec 10, 2019 9:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar na dnu Milan91 Bolest 0 Pon Maj 06, 2019 11:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uginuo skalar Bogdan P Ribe 5 Čet Feb 28, 2019 11:46 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License