Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hranjenje diskusa artemiom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
kele78
Akvarista



Registrovan: 22 Apr 2012
Poruke: 22
Lokacija: Coka

PorukaPoslao: Čet Sep 05, 2013 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima.Dali bi neko mogao da kaze do kojeg vremena se hrane mali diskusi sa artemiom,i koja doza se stavlja za jedno hranjene.Unapred hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM Adresa
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 05, 2013 7:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Sep 05, 2013 8:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cekaj jer ti to imas mladj iz mresta? Posto moras da objasnis malo vise da bih ti pomogao,tipa koliko su stari ti diskusi,u cemu ih drzis i tako to...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
kele78
Akvarista



Registrovan: 22 Apr 2012
Poruke: 22
Lokacija: Coka

PorukaPoslao: Čet Sep 05, 2013 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

juce su polozili ikru prvi put,sad me interesuje kad se izlegu koliko ih drzim sa roditeljima i kad pocinjem da dajem artemiju.Koliko artemije treba da sipam u vodu (da izlezem za jedan obrok)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM Adresa
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Sep 05, 2013 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre svega bez neke uvrede moras mnogo da sam vidis,procitas jer neko sazvakano tesko ce ti reci.
Prvo pocni od vode za mrest,mresni akvarijum,akvarijum za mladj,filter u mresnom,hrana za roditelje,nega mresnog i za mladj i jos mnogo mnogo stvari. Lako je izmrestiti tesko je izvesti mladj prvih mesec dva.
Evo jedan link pa dobro naculji usi:

http://www.youtube.com/watch?v.....A8D2F09C60
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
kele78
Akvarista



Registrovan: 22 Apr 2012
Poruke: 22
Lokacija: Coka

PorukaPoslao: Čet Sep 05, 2013 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok hvala meni su sad trenutno u akvarium 50x50x50 voda RO+mineralna so 180 mS Ph 5,5
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM Adresa
kele78
Akvarista



Registrovan: 22 Apr 2012
Poruke: 22
Lokacija: Coka

PorukaPoslao: Čet Sep 05, 2013 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok hvala meni su sad trenutno u akvarium 50x50x50 voda RO+mineralna so 180 mS Ph 5,5
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM Adresa
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Sep 05, 2013 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ali tu su ti bitni i Kh i Gh vode,kao i dobar balans minerala i vitamina. Jer ne valja kad ih ima premalo a ne valja i kad ih previse doziras.
Taj akv su ti savetovali da odradis 50x50x50 ali to je preveliko moj je manji.
Kada prebacujes malce akv u koji ih prebacujes mora biti istih dimenzija,i moras sam odrediti trenutak za to,ako roditelji ne pokazuju znake stresa mogu ostati i duze.
Ph ti je idealan i nastoji da bude konstantan jer 5.5 je sigurno ocuvanje ikre od saprolegije.

Jos nesto cim malci proplivaju vadi kupu iz mresnog akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
kele78
Akvarista



Registrovan: 22 Apr 2012
Poruke: 22
Lokacija: Coka

PorukaPoslao: Pet Sep 06, 2013 5:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok hvala,koliki akvarium je dovoljan za mrest posto je meni ovaj jako velik?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM Adresa
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Sep 06, 2013 11:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje dimenzije su 35x40x40 mada po meni 40x40x40 je mozda najbolje resenje,nemoj da te brine dubina jer se diskusi u prirodi mreste u dubini od 35-50cm.
Znaci osnova dna mi je 35x40 sirina da bi jedan od roditelja mogo da se povuce malo nazad da odmori.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest diskusa vaske Razmnožavanje 2 Čet Maj 31, 2018 12:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hranjenje ribica granulama farmacy Ishrana 7 Pon Feb 26, 2018 10:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ručno hranjenje raža u Akvarijum Centru AkvarijumCentar Akvarijum Centar 1 Sub Mar 04, 2017 12:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pomoc za diskusa!!!! tigar Ribe 2 Pon Mar 07, 2016 8:41 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License