Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Braon alge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pon Sep 23, 2013 1:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,veliki problem u pitanju Sad Kod Borca mi se u donjim delovima pojavila braon alga,to je bilo pre nedelju dana,a sada je ima u donjem delu svuda na staklu.Problem je što je akvarijum od 15l,23 dana od formiranja.Osvetljenje je 9w,to je čak više od 0,5w/l pa me čudi šta će ova napast ovde.Mnogo je ružno jer akvarijum stoji u trpezariji i svi ga gledaju.Mislim da nema potrebe za slikom.Uklanjam je grubom stranom sunđera ali se ponovo vraća.Malezijci je jedu,ali mnogooo sporo,ona se brže širi nego što je oni jedu.E sad ovo i nije neki prostor za algare ali bi volela da imam jednog u ovim situacijama.Imam Ancije,mogu da prebacim jednog iz većeg na privremeno,hoće li rešiti problem?Baš se mnogo širi.Ako ne Ancije šta preporučujete za ovako mali akvarijum a da može i da ostane tu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Sep 23, 2013 1:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Sep 23, 2013 1:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mlad akvarijum, kada se uravnotezi i braon alga ce nestati. Meni se braon alga pojavila na pocetku postavke i posle godinu dana postojanja postavke. Ovaj drugi put sam povezao sa smanjenjem intenziteta svetla i fotoperioda pa sam oba pojacao sto je zaustavilo prirast braon alge i delimicno je unistilo u prednjem planu koji je go. Napominjem da joj prija slabo svetlo ona bi se javljala u senkama visih biljaka sto nikako nije slucaj. Kao da joj prija odredjena jacina svetla a sve iznad ili ispod toga je unistava...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Sep 23, 2013 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se na duplom postu!

Da kroz slike objasnim svoj problem sa braon algom. Ovako je izgledalo pre pojave braon alge. Podloga je bila bela kao kada sam je ubacio a akvarijum je vec bio star vise od pola godine:

Image

Zbog prevelikog prirasta biljne mase hteo sam malo da smanjim fotoperiod i posle nekog vremena dobio sam ovo:

Image

Tada sam povecao fotoperiod i zamenio t8 sa t5 rasvetom i sada je situacija ovakava:

Image

Image

Image

A u senci vecih biljaka podloga je bela kao da je tek ubacena u akvarijum:

Image

Kao sto vidite problem sam delimicno resio pojacanjem intenziteta svetla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pon Sep 23, 2013 2:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugu sijalicu za ovaj akvarijum nemam,jedva sam i ovu ovako malu našla,probaću da povećam fotoperiod.A da li bi puž amazonac ili ancistrus pojeo ovu algu?Nekako razmišljam da stavim malog amazonca ovde,najbolji za ovaj akvarijum pošto je jako mali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 23, 2013 2:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam i ja isti prolem u početku.
Od algara je za mali akvarijum (a i za veliki) možda majbolji Otocinclus affinis. Braon alge ždere, ali ne i zelene tačkaste Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pon Sep 23, 2013 5:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moraću da probam da ga nabavim.Danas ću uloviti jednog ancija i neka bude tu par dana da vidimo onda situaciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Sep 23, 2013 5:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....aon%20alga
Evo jednog mog problema sa pocetka, mlad akvarijum, skoro formiran, manjak svetla, bilo je 15w stedna na 32l neto kolicine vode. Kasnije dodao jos jednu neonku od 15w.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Uto Jan 14, 2014 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda je bezveze,što budim temu,ali čisto da vam javim kako je problem rešen.Braon alge je u početku bilo sa leve strane,na koju je okrenuta mala štedna od 9w.Pojačan fotoperiod sa 10h na 12-14h je pomogao,doduše posle mesec dana,ali vredelo je truditi se Laughing Onda je krenula na desnoj strani gde nema puno svetla.Rešila sam problem,verovali ili ne,aluminijumskom folijom.Postavila sam je na poklopac i u haubu,tako da svetlo dolazi i do drugog kraja akvarijuma.I posle 20-tak dana,suzbila sam je skroz Smile Možda nekome koriste ove informacije Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Sub Mar 15, 2014 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja neznam sta vise da radim s ovim braon algama Sad
Pojavila se malo na pocetku ali uopste nije nestala sama od sebe kasnije, vise je stagnirala. Nisam bila kuci dva dana ( nisam palila svetlo) kad danas vidim uzas, kamenje pozutelo a biljke su vise braon nego zelene Crying or Very sad
Inace imam 3 ancija..pa ovde izgleda niko nista ne cisti Laughing Crying or Very sad

Sta da radiiim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Ned Mar 16, 2014 8:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema niko nista da mi pametno kaze Crying or Very sad ... neznam zasto se pojavljuju...Sta ne radim kako treba Crying or Very sad Crying or Very sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 16, 2014 9:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hajde okaci koju fotku pa da vidimo tu algu...onda cu mozda imati neki savet, jer sa se i ja borio sa dve tri vrste algi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge Nemanja21 Početak u akvaristici 7 Sre Dec 09, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pomoc oko indetifikacija alge Uros1999 Alge 3 Pet Dec 06, 2019 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License