Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko izbora riba Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
BOKI00
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 18 Dec 2012
Poruke: 54
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Uto Okt 01, 2013 1:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hteo bih oformiti ponovo akvariju,ali bih hteo ubaciti neke izdrzljivije ribice koje nisu puno zahtevne.

Mozeli mi neko reci ili dati neki predlog?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 01, 2013 1:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Uto Okt 01, 2013 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Definitivno fosilis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
BOKI00
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 18 Dec 2012
Poruke: 54
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Uto Okt 01, 2013 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A kakve su japanka i skalari?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Okt 01, 2013 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliki akvarijum planiras da oformis?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 01, 2013 2:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

BOKI00 ::
neke izdrzljivije ribice koje nisu puno zahtevne.


Sta podrazumevas pod ovim? Sta je za tebe puno zahtevno, a sta nije?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Uto Okt 01, 2013 2:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za japanke ti treba ogroman akvarijum,i mnogo prljaju pa ti treba i dobar,veliki prelivni filter.A za Skalare,iz mog iskustva dosta su osetljivi i treba im veliki,visok akvarijum.A ako praviš baš veliki akvarijum možeš i japanke,ali recimo da bude akvarijum minimalno 200l ako hoćeš više njih pošto mnogo prljaju i da imaš kanister filter ili veliki prelivni sa jakim protokom i dosta filter mase.A ako praviš veliki akvarijum 300-400l,možeš i Oskare,ali su i oni osetljivi koliko znam.I za te ribe ponavljam,treba ti ogroman akvarijum i veliki filter.A nikako ne drži japanke i skalare ako si to mislio.Japanke su hladnovodne i idu same,bez ikakvih čistača i algara jer su toplovodni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Uto Okt 01, 2013 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam hteo napisati saran i babuska, ali onda sam se predomislio pa napisao fosilisa Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
BOKI00
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 18 Dec 2012
Poruke: 54
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Uto Okt 01, 2013 2:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarujum je fabrici od pleksiglasa 35l ima svoj prelivni filter.Osvetljenje je lose jel neonku za njega nemogu da nadjem pa sam stavio neku koja je manja voltaze.A to sto sam rekao da nisu zahtevne mislio sam na kvalitet vode i osvetljenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Uto Okt 01, 2013 2:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U 35 litara ne možeš ni jednu od navedenih.Možeš recimo da ubaciš 6 Neonki (ribe) i 2 Koridorasa,i ništa više,ubaciš neku biljčicu i uživaš!Ne pomišljaj da stavljaš japanke ili skalare,mali su u radnji ali rastu do 20cm!To bi bilo čisto mučenje,za njih,kažem ti iz iskustva.I ja uskoro moram da se širim zbog Skalara.Što manje riba imaš i dobru kombinaciju svi će biti srećni i dugo će živeti!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Uto Okt 01, 2013 2:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1 Borac eto sta tu lepo stane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Uto Okt 01, 2013 2:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Edit.Ribama ne treba osvetljenje Very Happy Ako hoćeš biljke onda ti treba,a inače idi na formulu 0,5W po litru.A ove ribe nisu mnogo zahtevne.Ali treba im dobar kvalitet vode,ne neki specijalni parametri.Možeš da uzmeš i recimo 4 gupike,4 platike i 2 koridorasa i ništa više.A ne znam šta misliš po tome kvalitet vode.Svako živo stvorenje traži bar promenu 1/3 vode svake dve nedelje,ali ja jednom nedeljno radim promenu vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 01, 2013 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

BOKI00 ::
A to sto sam rekao da nisu zahtevne mislio sam na kvalitet vode i osvetljenja.


SVE ribe su osetljive na kvalitet vode, a za kvalitet osvetljenja nema nikakve veze ako neces biljke.

U 35 litara samo neke sitnije ribe ili jedan borac.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Uto Okt 01, 2013 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sam mu i ja rekla.Samo ne znam šta to znači nisu osetljive,sve ribe su osetljive na kvalitet vode,neke manje neke više.Promena 1/3 vode je obavezna,a izbor riba najviše diktira litraža.Neke omanje zivorotke,2-3 korija puna kapa.Ili Borac
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BOKI00
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 18 Dec 2012
Poruke: 54
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Uto Okt 01, 2013 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok hvala,poslusacu savete.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Uto Okt 01, 2013 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako tek formiraš akvarijum ne zaboravi cikliranje Wink !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License