Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Filtracioni materijal Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
flatrone2351
Akvarista



Registrovan: 01 Okt 2013
Poruke: 10
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Okt 03, 2013 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je 100 l, filter je spoljni dvokomorni od 20 l.
Od filtracionog materijala imam oko 20-tak bio kugli,pa onda perlon vatu pa jedno pakovanje aktivnog uglja i jedno pakovanje onih keramickih rolnica pa opet na kraju perlon vata......da li je to dovoljno za filtriranje ovolikog akvarijuma ili treba pojacati..?

I koliko redovno se menja filtracioni materijal, kad se pere i to?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 03, 2013 4:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Okt 03, 2013 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html
Pozdrav i dobrodosao! Procitaj sa ovog linka gore sve, koristice ti a i uci ces u citavu materiju, i pomoci ce ti dosta.
Potrebno je da pre svega popunis profil do kraja, tj upisi u profilu odakle si. Zatim u delu foruma upoznavanje otvori novu temu i predstavi se ostalim clanovima kako bi znali sa kime imamo cast! Smile Evo linka;
http://www.akvarijum.org/forum.....e-f24.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flatrone2351
Akvarista



Registrovan: 01 Okt 2013
Poruke: 10
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Okt 03, 2013 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na uputstvima kolega, evo odradio sam to i prelazim na citanje....ali slobodno mi napisite i ovde po koji komentar sta predlazete..hvala, pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Čet Okt 03, 2013 6:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav novom i starom kolegi! Smile Moj savet je da je ta filter masa odlična,ne verujem da držiš ribe koje mnogo prljaju ali se nadam da znaš da aktivni ugalj treba menjati na mesec dana,inače ti nije ni potreban,istroši ga i onda ga baci.Umesto njega dodaš recimo i bio sunđer i imaš perfektnu biološko-mehaničku filtraciju.Moj predlog za čist akvarijum je da pereš samo perlon vatu,ali samo tu prvu,koja je skroz gore,u akvarijumskoj vodi na recimo nedelju dana Wink I eto čistog akvarijuma,a ostalo i ne moraš da pereš.Veliki pozz
PS.Imaš dosta ljudi iz Smedereva ovde na forumu : Jovicu,Vurdoka...Upoznaj se sa njima,i veruj mi,mogu mnoooogo da ti pomognu i moći ćeš svašta da naučiš od njih Wink !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Okt 03, 2013 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nensi ::
Pozdrav novom i starom kolegi! Smile

Hvala koleginice draga! Takodje pozdrav! Bravo
Smederevac, opa! Smile Nemas zime, uzivaj samo. Sta treba, tu smo! Smile Javi mi u pp iz kog dela grada si. Evo ti jedne slike mog filtera, cisto zbog ideje, mada nije mesto da o tome ovde pisem ali ajd! Smile

Image
To ti je ono sto ti je rekla koleginica
Nensi ::
Moj predlog za čist akvarijum je da pereš samo perlon vatu,ali samo tu prvu,koja je skroz gore,u akvarijumskoj vodi na recimo nedelju dana Wink I eto čistog akvarijuma,a ostalo i ne moraš da pereš.

Plaknes samo vatu kad menjas deo vode i milina. Obavezno dodaj i sundjer ovaj plavi umesto aktivnog uglja. Aktivni ugalj ti nije potreban sem u nekim slucajevima kada akvarijum tretiras nekim lekovima i sl. Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 03, 2013 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
Nensi ::
Pozdrav novom i starom kolegi! Smile

Hvala koleginice draga! Takodje pozdrav! Bravo
Smederevac, opa! Smile Nemas zime, uzivaj samo. Sta treba, tu smo! Smile Javi mi u pp iz kog dela grada si. Evo ti jedne slike mog filtera, cisto zbog ideje, mada nije mesto da o tome ovde pisem ali ajd! Smile

Image
To ti je ono sto ti je rekla koleginica
Nensi ::
Moj predlog za čist akvarijum je da pereš samo perlon vatu,ali samo tu prvu,koja je skroz gore,u akvarijumskoj vodi na recimo nedelju dana Wink I eto čistog akvarijuma,a ostalo i ne moraš da pereš.

Plaknes samo vatu kad menjas deo vode i milina. Obavezno dodaj i sundjer ovaj plavi umesto aktivnog uglja. Aktivni ugalj ti nije potreban sem u nekim slucajevima kada akvarijum tretiras nekim lekovima i sl. Pozdrav!


Par expres off topic pitanja.
Kako se zove ta bela vata (šta da tražim u radnji)
Kakose zove taj plavi sunđer
Na koliko si namestio grejač. Imam isti takav?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Okt 03, 2013 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odes u akvaristicku radnju i trazis vatu za filter Smile
Isti slucaj samo sundjer Razz
A ako imas isti onda samo pogledas na koliko je ako su samo 2 crvene od dole Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 03, 2013 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cvrc ::

A ako imas isti onda samo pogledas na koliko je ako su samo 2 crvene od dole Razz


Hehe... Izgleda isto, al sam mislio da nije možda voltaža druga pa da 2 crvene kod njega nije isto što i 2 crvene kod mene Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Okt 03, 2013 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voltaza je u celoj drzavi ista Razz

A vataza nema veze zato sto su to podeoci za podesavanje temperature koji su po 2 stepena na svim tim grejacima Wink

Ps: on ne moze znati kakav ti imas ako stavis samo upitnik Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 03, 2013 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cvrc ::
Voltaza je u celoj drzavi ista Razz

A vataza nema veze zato sto su to podeoci za podesavanje temperature koji su po 2 stepena na svim tim grejacima Wink

Ps: on ne moze znati kakav ti imas ako stavis samo upitnik Razz

Tu je trebalo da bude znak uzvika, al zadnjih par dana na forumu editovanje ne radi Very Happy
Hvala na detaljnim i preciznim odgovorima gosn Cvrc Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Okt 03, 2013 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema na cemu Razz A inace sto se teme tice, podrzavam da je vata najbolji deo filtera, za mehanicku filtraciju. A realno gledano kad kupis ono jedno vece pakovanje koje je ~300 din imas da menjas vatu koliko hoces, ne moras ni da je peres Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Okt 04, 2013 5:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Perlon vata je u pitanju, Sera. Grejac je na 26 stepeni, 50w je jacina grejaca. Nalazi se u filteru, i dok se rasporedi topla voda po akvarijumu, na suprotnom kraju akvarijuma je 25 stepeni, temperatura je konstantna.
Sto se ostalog tice, ispod su tri debljine akvaristickog plavog bio sundjera, zatim resun keramicko prstenje, to su bile neke kombinacije, oko 1,5-2 manja pakovanja. 1 dzak za krompir, onaj manji, usiven strunom u oblik pravougaonika, 15x10cm, i na dni su bio kugle, kako ne bi ceo filter materijal "legao" direkt na staklo i vremenom se tu nakupio onaj braon talog, koliko znam od uginulih bakterija u filteru! Smile 6 tih, ja ih zovem "jez" bio kugle. Moglo je da stane i 8 komada u 15x10 ali sam se presao malo! Smile
That's it! Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Filter materijal No 1 Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Maj 23, 2018 11:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biom filtracioni sunđeri Aquashop Aquashop 0 Sub Mar 25, 2017 11:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hydrorocks kao filter materijal mutavdzic Filteri i pumpe 11 Čet Sep 11, 2014 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka materijal ispod akvariuma tigar Ostala oprema 9 Ned Jul 06, 2014 5:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka filter materijal valtersrbija Ostala oprema 4 Čet Apr 03, 2014 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License