Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Naduvena moli Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nelle333
Akvarista



Registrovan: 16 Avg 2011
Poruke: 56
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 06, 2013 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moli je vec dva dana na dnu i naduvana je kao balon? Ovo je akvarijum u kojem sam je drzao http://www.akvarijum.org/forum.....14859.html
Vodu menjam jednom nedeljno 1/3. Hranim ih dva puta dnevno hranom Tetra Procolor, Sera Vipan, suseni tubifiks, proteinska hrana i kada im dam uvece spirulinu ujutru ih nehranim. Hranim ih koliko pojedu u roku od 10 sekundi. Prebacio sam je karantin za svaki slucaj!
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 06, 2013 10:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Okt 06, 2013 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jede li kako treba?Znam da su mi žute Moli uvek pre bile trome,alave su jako.E sad opiši nam ponašanje ribe detaljno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Ned Okt 06, 2013 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ili je trudna ili ima zatvor !daj ribicama barenog povrca makar 1-2 nedeljno to bi moglo da resi problem !reci mi kojom vrstom hrane i sa koliko razlicitih vrsta hrane istovremeno hranis ribice !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nelle333
Akvarista



Registrovan: 16 Avg 2011
Poruke: 56
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 06, 2013 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Riba je non-stop na dnu akvarijuma, nije se pomerala, ubrzano dise i kada sam je vratio nazad potonula je nosom nadole, krljust je ravna, tj. nije nakostresena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Ned Okt 06, 2013 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sta si novo ubacio od zivog sveta u akvarijumu ???????????nadi problem !tad ces dobiti i resenje !!!!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nelle333
Akvarista



Registrovan: 16 Avg 2011
Poruke: 56
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 06, 2013 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje barno povrce je najbolje? Hranim ih jednom vrstom hrane istovremen, NPR. Ujutru vipn, uvece proteinska, sutradan ujutru tubifeks uvece procolor i sve tako u krug. Sem sto im svaki treci dan dajem po jednu tabletu spiruline i sutradan ne jedu ujutru. Nedeljom im ne dajem uopste da jedu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nelle333
Akvarista



Registrovan: 16 Avg 2011
Poruke: 56
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 06, 2013 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poslednje sto sam ubacio, bile su tri moli i ancitrus pre mesec. Stim da sam vec imao dva okota pre mesec dana i pre 4 dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Okt 06, 2013 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja je isto tonula sa glavom na dole, plutala, nije bila toliko naduvena,posle par dana se okotila i vratila u normalu . nadam se da je i sa tvojom isti slučaj. Daj im slatku papriku ponekad dobra je za stomak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nelle333
Akvarista



Registrovan: 16 Avg 2011
Poruke: 56
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 06, 2013 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja se nadam da je u pitanju skotnost! Ja sam je za svaki slucaj prebacio u jednu teglu i ukljucio joj vazdusnu pumpu, posto mi se u kuci stalno greje nece biti potrebe za grejacem. Nadam se da joj nece skoditi sto je u tegli. Obaricu im sutra papriku i ispasirati, pa javljam kako se zavrsila ova prica, nadam se prinovama!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Okt 07, 2013 6:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam ranije gupiku, nadula se i nakostresila, uginula u tegli u roku od par dana-dropsy. Mudro je sto si je izdvoio. Imam takodje zute moli, kote se, ali nijedna nije nikad imala toliki stomak. Moguce je da je i zatvor, ukuni svu hranu koja je proteinska, posebno tubifex, on je bas kalorican i jak za stomak. Obari tu crvenu papriku, ispasiraj i izmeljaj doobro i to davaj ribama. Ujutru lisnatu, uvece papriku. Lisnata hrana je takodje laka za varenje. Gledas ih kako s...u od crvene paprike, plus sto sadrzi vitamin E ,podize imunitet i beta karoten koji pospesuje boju! Smile
Nemoj da je vracas u akvarijum dok e ne resi sta je sa ribom. Ovako su samo nagadjanja da je dropsy, mozda je skotna, prejedena...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Okt 07, 2013 7:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja je isto tonula sa glavom na dole, plutala, nije bila toliko naduvena,posle par dana se okotila i vratila u normalu . nadam se da je i sa tvojom isti slučaj. Daj im slatku papriku ponekad dobra je za stomak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nelle333
Akvarista



Registrovan: 16 Avg 2011
Poruke: 56
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 07, 2013 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ribica je uginula!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mikulence
Akvarista



Registrovan: 12 Nov 2014
Poruke: 14
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Nov 12, 2014 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima! Da ne otvaram novu temu, pisacu o problemu ovde, pa se nadam da ce mi neko pomoci.

Imam jednu tetricu koja je naduvena nesto vise od godinu dana. Ono sto sam citala je da treba da se eutanazira, da ne bi zarazila ostale ribice, ali je stvar sa njom sto ona do sada lepo funkcionise i nista posebno nije neobicno, osim tog ogromnog trbuha, pa bih volela da je spasim ubijanja, ako je to moguce, a da ne napravi rusvaj u akvarijumu.

Ona je dosla u akvarijum pre recimo 15 meseci. Trbuh joj je porastao u prva dva tri meseca, a za narednih godinu dana je porastao za trecinu. Ostala ekipa ribica se nije menjala, svi su tu nekih godinu i po. Nisu imali nikakvih drugih bolesti, niti su ribice umirale.

Ja sam sad krenula da se staram o akvarijumu i posmatram ribicu - ona je veoma aktivna, stalno nesto cacka, jede sa dna, sa kamenja, zanima se, pliva, dodje do stakla kad pridjem. Krljust izgleda lepo, nema spoljasnih promena, osim sto su joj oci malo izbuljene. Ne bih rekla da pati, a izgleda mi kao da moze jos dosta vremena da izgura.

Da li je neko imao slican slucaj i da li postoji neka nada za nas?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Nov 12, 2014 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz nekog razloga se puni tecnoscu iznutra. JA bih je za svaki slucaj izdvoio. Ako je dropsy, ne bih zeleo da pukne u akvarijumu i zarazi ostale ribe...

http://www.akvarijum.org/forum.....ght=dropsy

Ako imas jos nesto, otvori svoju temu, preglednije je.
Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mikulence
Akvarista



Registrovan: 12 Nov 2014
Poruke: 14
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Nov 13, 2014 12:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala! Najverovatnije cu je izdvojiti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Žute moli (yellow lyra molly) chaosad Ponuda 0 Pet Nov 11, 2022 12:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne živorotke (plati, gupi, moli... DonderionBerik Tražnja 1 Ned Jun 19, 2022 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naduvena zlatna ribica sa najezenom k... Petra.. Bolest 1 Sub Jul 31, 2021 10:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Maslinasto zeleni moli goran012 Ribe 0 Sre Jun 30, 2021 1:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black moli m.vlacina Tražnja 1 Pet Jun 04, 2021 8:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License