Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novi koncept pri sadnji biljaka-kontejnersko Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
gabrielsid
Akvarista



Registrovan: 21 Jul 2012
Poruke: 11
Lokacija: Šid

PorukaPoslao: Pet Jul 27, 2012 8:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam u akvaristiku ušao kao totalni početnik. Nisam ništa znao o formiranju podloge pa sam nasuo otprilike 2cm peska dunavca i sada šta god želeo dodati viri mi korenje. Jel se podloga ikako može dodati u već formiran aq?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jul 27, 2012 8:58 am Snimi Poruku Nazad na vrh

CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 27, 2012 9:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može - uslovno rečeno, tj. ako si spreman na to.

Pripremi količinu koju želiš da dodaš (dobro je isperi ili prokuvaj), a onda lagano dodaj. Najbolje da sačekaš termin sledećeg menjanja vode.

Isključi sve što radi na el. energiju pre nego što počneš rad.

Odlij 30-50% vode iz akvarijuma. Za dodavanje podloge ja bih preporučio da nabaviš parče cevi većeg prečnika, odgovarajuće dužine. Postavi cev u akvarijum na mesto gde želiš da dodaš podlogu i lagano dodaj određenu količinu podloge preko već postojeće.

Pomeranjem cevi ćeš dodati podlogu na ostale pozicije bez većeg zamućenja vode.

Posle ovog dodaj vode koliko treba i uključi filter i ostalo.


Poslednji izmenio CTale dana Pet Jul 27, 2012 9:15 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aleksandar99
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2012
Poruke: 132
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Sep 08, 2012 9:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolko je tesko pakovanje od 4 biljka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
blenki
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 58
Lokacija: sombor

PorukaPoslao: Čet Mar 07, 2013 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam pitanje kod nas biljke dobijes u saksiji ali nisu u podlogi nego u sundjeru koji je nabijen sa biljkom u saksiju. Pitanje ako bih hteo praviti podlogu za te biljkice od cega i kojih sastojaka da napravim podlogu ya bilje. Prijatelj mi je rekao da stavim humusa u saksiju i zasadim biljku. sta ciniti kako se pravi podloga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pon Okt 07, 2013 7:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tek planiram formiranje akvarijuma a početnik sam i do sad nisam imao biljke, pa me zanima dali uopšte treba stavljati hranjljivu podlogu(zemlju) ili samo kvarc pa posaditi ovako sa saksijicom?
Odnosno dali će biljke imati dovoljno hrane za neki duži period?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Okt 07, 2013 10:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve zavisi koje biljke hoćeš da sadiš. Prelistaj forum, sve lepo piše.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Okt 07, 2013 10:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

spaske1 ::
Tek planiram formiranje akvarijuma a početnik sam i do sad nisam imao biljke, pa me zanima dali uopšte treba stavljati hranjljivu podlogu(zemlju) ili samo kvarc pa posaditi ovako sa saksijicom?
Odnosno dali će biljke imati dovoljno hrane za neki duži period?

Ako kupujes biljke od RF u saksijama sa hran. podlogom ne treba nista vise osim peska.Mislim da kod nas samo on ima ovaj sistem.Za sve ostale situacije trebao bi postaviti hran. podlogu pa pesak
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pon Okt 07, 2013 12:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na pomoći, oko biljaka ću još da vidim verovatno neke manje zahtevne jer je ovo prvi put da ću imati biljke u akvarijumu i početnik sam u tome.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jasnadok
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2013
Poruke: 59
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Nov 04, 2013 3:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam iz ovog svega razumela, da li se ostavlja ta 'vata' ili se ona skida?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pon Nov 04, 2013 3:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skida se.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
jasnadok
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2013
Poruke: 59
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Nov 04, 2013 3:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OK, hvala. Ali o kakvoj onda hranljivoj podlozi se ovde govori, ja sam iz RF dobila biljčice u saksiji sa tom vatom koja je prožeta korenom biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pon Nov 04, 2013 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je bilo pre, promenio je nacin Smile sada je to u kamenoj vuni koja li je. Skines je, malo properes koren od svega toga i onda sadis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Pon Jul 14, 2014 1:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam formiran akvarijum, sad polako ga ubiljujem ponovo. Podloga je samo šljunkovita, planiram da naručim više bilajka iz Rainforesta. Da li je škodljivo u ovim uslovima da koristim kontejnersko presađivanje?

To mi deluje kao odličan način da unesem i deo hranljive podloge u akvarijum. Ali vidim da ovde ima nekih nedoumica, pa bolje da pitam da li je to uopšte dobra ideja.

p.s.
u akvarijumu imam i ribice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jul 19, 2014 10:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije skodljivo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi 50-60L Trifke98 Početak u akvaristici 1 Sub Avg 13, 2022 10:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sadnja biljaka Milivoje Lampa Biljke 6 Sub Jul 30, 2022 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skroz novi u akvaristici BogdanM Upoznavanje 0 Sre Nov 24, 2021 11:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 Punjenje Novi Sad sstanko78 Ostala oprema 0 Sub Avg 28, 2021 3:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License