Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako ukloniti ostatle lepka sa stakla? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Okt 03, 2013 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja danas uspeo sa medicinskim benzinom. Lepak je bio mnogo gadan ali benzin ga za par sekundi pretvori u gel. Posle 20-30 sekundi lepak se opet vrati u prvobitno stanje. Dok je tako rastopljen brisao sam sa krpom i novinama ali samo sam razmazao.
Efikasna tehnika:
Staklo postaviti vodoravno, sipati malo benzina da se napravi barica. Nožem od skalpela raznositi benzin po staklu i u isto vreme strugati. Dok se benzin još ne osuši staklo pod toplu vodu, sunđer, tečnost za sudove i ispiranje. Ponoviti ako je potrebno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 03, 2013 10:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Okt 08, 2013 10:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naskidao sam se folije sa kamiona kuku lele ....
U principu foliju pažljivo vuči koliko je moguće, da "povuće" što više lepka je moguće sa sobom.
Nakon toga jedino efikasno i brzo rešenje je taj 3M skidač lepka u spreju, imaju ga uglavnom radnje koje se bave prodajom štamparskog materijala i folija. jeste skup (oko 10 do 20 evra) ali prsneš i posle par sekundi krpicom obrišeš, eventualno nožem od skalpela prvo pokupiti ako je baš debelo ostalo.
Ako nemaš sprej, zavisi od lepka, probaš nitro ili benzin pa kao što je Neša opisao, samo što čim se stvori gel skidaš nožem, pa tako opet i opet. Nikad ne briši krpom dok ga ima, samo razmazuješ.
Spremiš takođe male krpice kojima skidaš odmah lepak sa noža i odma je baci, tj. ne koristi ponovo Smile
Finiš je brisanje krpom sa alkoholom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Okt 08, 2013 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre par meseci, onako iz dosade, hreo sam da poskidam stare lepljive trake sa stakla u firmi gde sam radio. Doduse, bilo je tu svega i svacega pa sam pokusao skalperom, ziletom, alkoholom dok mi jedna spremacica nije dala ovaj proizvod dole sa slike . Mislim, odneo ga brze sa stakla nego li sto ga je neko zalepio na staklu. Vredi pokusati ... u svakom slucaju primena mu je na siroko Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dimenzije stakla za akvarijum Zivadin Uradi Sam (DIY) 7 Uto Jul 20, 2021 10:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako se montira solenoid na ovaj mano... sstanko78 Ostala oprema 7 Ned Nov 22, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cene stakla? AleksandaT90 Ostala oprema 1 Sre Nov 11, 2020 12:41 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License