Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Silver Molly bolest i uginuce Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vjovica
Akvarista



Registrovan: 29 Jun 2010
Poruke: 17

PorukaPoslao: Čet Avg 05, 2010 1:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ni FMC nije dao rezultate!!!

Danas 3 move zrtve!!!

Ima novina: pojavile se rane na ribicama!!!

Vise se i ne trudim da ih odrzim u zivotu!!

Evo slika!!!
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Avg 05, 2010 1:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Avg 05, 2010 1:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tvom akvarijumu treba prici sa mnogo vise informacijama i detaljima. Ocigledno da tu nesto nestima cim crkavaju ribice i mislim da bi bilo korisno precesljati sve stavke a pocev od akvarijuma i lepljenja pa do tvoje rutine oko istog.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Avg 05, 2010 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa i po starim knjigama pise da ako se Ichtio pojavi da je najefektivnija borba protiv te bolesti je ukloniti sve ribice (ubiti, na zalost), akv isprati i to jako dobro desinficirati a iz filtera sve baciti pa nov sundjer itd. Na kraju formirati ponovo novi akv sa svime novo.
Ja sam imao vise pokusaja al iskreno nikad mi nije uspelo da 100% potamanim, ako sam i imao uspeha u nekim akv kasnije bi se pojavio u drugom jer je jako zarazna ta bolest i brzo se siri, nekad je dovoljna samo kap iz bolesnog akv da ti sredi drugi akv tako da uvek kad radim sa vise akv sve imam posebno i mrezicu i creva itd, da ako se slucanjno pojavi neka bolest da mogu napraviti karantin i da ne prenesem sa jednog akv na drugi.
Postoje vise lekova koji navodno to lece al ja uspeha nisam imao. Postoje i praktike kojima nisu potrebni lekovi al to pomaze samo u pocetnickom stadiumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vjovica
Akvarista



Registrovan: 29 Jun 2010
Poruke: 17

PorukaPoslao: Sub Avg 07, 2010 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Novi momenti!!!!!!

Danas crkla jos jedna riba, sto i nije novina, ali je imala buljave oci i cela glava joj je bila crvena!!!!!!

Po tekstovima sa sajta lici mi na tuberkulozu!!

Posto izgleda da za to nema leka preostaje mi samo unistavanje ribica i ponovno naseljavanje!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Žute moli (yellow lyra molly) chaosad Ponuda 0 Pet Nov 11, 2022 12:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black molly sa oteklim škrgama Psychofedex Ribe 0 Ned Jun 26, 2022 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike i molly Djole011 Tražnja 0 Sub Apr 02, 2022 4:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License