Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa algama...ali kojim Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 10, 2013 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto bi rekli ljudi iz naroda "zakucala mecka i na moja vrata".
Da li mi neko moze pomoci oko identifikacije alge, smedja ili braon ili neka druga. Kako se boriti protiv nje.

Akvarijum je 90x50hx40, svetlo 3x39 watt. Philips 865, aquamedic plant grow pro, i arcadia plant pro. Dodajem diy co2, easy carbo po uputustvu, menjam 1/3 vode na svakih 7 dana.

Dva foto perioda od 7 do 12 i od 18-22.30

Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 10, 2013 10:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Okt 10, 2013 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To braon izgleda kao Smedje alge .
A to zeleno kao pocetna faza Cijanobakterija . Ukucaj u Pretraga : cijano i naci ces par tema o ovoj algi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 10, 2013 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno, Nikouro.
Procitao, i ostao zbunjen. Za smedju se preporucuje jace svetlo, a za cijano bakteriju, cak i da se skroz zamraci akvarijum. Kako da sinhronizujem ove dve radnje Smile
Mislim da znam gde gresim, malo sam intenzivnije hranio ribe i verujem da je dno zaprljano. Biljku sa prve slike cu da izvadim na par dana, jer je sve pocelo iz tog ugla. sto se tice foto perioda, razmisljam da bude od 11 do 22 h., tako da nema vise dva foto perida u toku dana. Protok u aq je dobar, pumpa 1300 l/h, malo je sprej bar usporava. Probacu da bolje sifoniram taj deo dna, jer tu pada najvise hrane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ZoranC
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2011
Poruke: 286
Lokacija: ZEMUN

PorukaPoslao: Čet Okt 10, 2013 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro je u pravu ali mi se cini da imas i jos neku, na prvoj fotografiji na jednoj biljci se vidi malo ali nije bas naj jasnije.
Sto se tice braon alge, ja sam je imao dva puta, a svaki put se pojavila posle cackanja dna akvarijuma, svetlo nije uzrok sigurno posto je dosta jako, zato pitanje dali si dirao podlogu?
Ja sam prvi put poskusavao sve zivo;zamena vode na 2-3 dana 50%.....na kraju sam maltene dosao do toga da rasformiram akvarijum posto je dosta bilja propalo i onda sam pocupao bilje i ubacivao kod kozica,one su za dva dana ocistile svo bilje ,vratio bilje i dve nedelje nisam menjao vodu, takodje ni dodavao prihranu preko vodene kolone,i videla se drasticna promena, to sam ponovio jos jednom i bukvalno je nestala.Tada nisam imao omeksanu vodu.Ince mislio sam da je to slucajnost, tj nisam bio siguran dali je to zbog moje metode ili samo od sebe.
Pre mesec dana kada se to opet desilo, poceo sam kao prvi put sa izmenama vode...,inace sada sam pri zamenama koristio omeksanu vodu sa cesmovacom pola-pola i nije bilo pomaka na bolje samo jos gore.
Onda sam opet poceo sam mojom metodom da ne menjam vodu 2x2 nedelje, sada je treca nedelja znaci bila je jedna zamena vode i stanje je mnogo mnogo bolje,ima je jos ali vrlo malo...
Naglasicu svetlo kod mene nije problem!!!
Udavio sam ali to je neko moje iskustvo sa braon algom.
Mozda pogresno ali kod mene deluje!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 10, 2013 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Zoki na savetu, nisam podlogu nista specijalno dirao, samo sam sifonirao jednom dno do sada. Ovo je krenulo u poslednjih dvadesetak dana. Ubacio sam bio dva tri kamena u aq i malo biljke presadjivao.

Blago tebi, ti bar imas kozice da ti ociste bilje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Akvarijumart
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2013
Poruke: 64
Lokacija: Gandijeva 122v.lok7 Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 10, 2013 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Braon alga se javlja u novim akvarijuma dok se ne nastane bakterije u podlozi, i to je u tom slucaju normalna pojava.
Kako je kod tebe u pitanju stari akvarijum, a pored braon alge definitivno se javlja i cijanobakterija, ali i jos neka (izgleda staghorn alga, ili mozda fuz alga), ne vidi se dobro na slici, moja predpostavka je da je definitivno problem do dna. Desava se da dodje do velikog zagadjenja dna, da dno prestane da dise usled pojave anaerobne sredine, sto dovodi do uginuca korisnih bakterija i anaerobnih, i stetnih, a to ce dovesti do pojave raznih vrsta algi. Braon alga ce se javljati kao i u novom akvarijumu jer ponovo nema nitrifikacionih bakterija u podlozi tako da je stanje mnogo losije nego prilikom formiranja akvarijuma. Moj savet je da dobro isifoniras dno, ako treba da se svo bilje povadi pa da se sifonira, dupla doza FFM-a, i spricem dodavanje ciste kulture bakterija u samu podlogu. Ovime bi trebalo da se eliminise uzrok pojave tolikih algi, a ako se same ne povuku eliminisanjem uzroka, onda ces morati da ih resavas na drugi nacin.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
ZoranC
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2011
Poruke: 286
Lokacija: ZEMUN

PorukaPoslao: Pet Okt 11, 2013 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto odgovra od pravog coveka, znaci ja sam ipak dosao do pogresnog zakljucka!!!!
Svaka cast nesto, ali me zanima koji je to drugi nacin, dali sve iz pocetka ili... ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Akvarijumart
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2013
Poruke: 64
Lokacija: Gandijeva 122v.lok7 Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 11, 2013 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne Zoki, ili da se nadju odgovarajuci algari koji ce to resiti, ili da se ubacuje hemija, a sve iz pocetka jedino ako nije zadovoljan postavkom, i zeli da sve od ponovo uradi malo bolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
ZoranC
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2011
Poruke: 286
Lokacija: ZEMUN

PorukaPoslao: Pet Okt 11, 2013 12:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala jos jednom!
A sada pitanje za tebe posto sam vec opisao kako se to kod mene izdesavalo, samo bi da dodam da se to bas i desilo usled detaljnog i dubinskog usisavanja dna(sve biljke i panjevi povadjeni pre usisavanja pa vraceno)i kako sam resio,dali je moguce da usled ne menjanja vode se opet razmnoze bakterije?
Pa se samim tim akvarijum opet dovede u normalu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 11, 2013 12:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetima, za vikend cu probati da sredim ovaj deo aq gde su se alge pojavile. FFM nisam ubacivao nekih mesec dana, tako da se vracam na taj preparat.

Promena postavke za sada mi nije u planu, ali ako se mora, nije tesko Smile U tome i jeste draz akvaristike Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Akvarijumart
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2013
Poruke: 64
Lokacija: Gandijeva 122v.lok7 Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 11, 2013 1:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isifoniraj celo dno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 12, 2013 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sifonirao, sklonio sagitariju, jer u tom delu pada hrana kada hranim ribe. Praticemo dalje...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Okt 12, 2013 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za dno nadji malezijce. Rovare dno a razmnozavaju se ko ludi. Za par meseci imaces toliko puzeva da ce ti dno izgledati kao poorana njiva Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 12, 2013 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam samo da li ce ih helene ubiti. Imam petnaestak helena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nasdvoje
Akvarista



Registrovan: 18 Okt 2010
Poruke: 230
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sub Okt 12, 2013 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mi imamo helene i trilione malezijaca, hoce definitivno ali veruj mi hlene nikako nemogu toliko brzo da ih potamane koliko se ovi kote kao ludaci... mi smo pre 4 godine ubacili par komada... a sada...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License