Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novooformljeni akvarijum i pojava algi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
flatrone2351
Akvarista



Registrovan: 01 Okt 2013
Poruke: 10
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Okt 13, 2013 10:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je oformljen pre mesec dana, a pre 5 dana sam zamenio trecinu vode.
Zapremina 100 l
Filter spoljni dvokomorni 20 l
Od ribica je trenutno tu 4 kraljevske neonke, 2 skalara, 1 plecostomus, i 2 muljara
Od biljaka samo valisneria
Svetlo jedna gro lux neonka 18 w i stedna sijalica 20 w koju vise ne palim zbog nastalog problema...

Voda je ok, bistra prozirna ali sam pre par dana primetio da mi se na 3d pozadini pojavljuje braonkasta boja u vidu fleka, takodje i na belom kvarcnom pesku,...
Neki listovi valisnerie su postali crveni i verovatno ce otpasti
a na vrhu nekih listova cak ima i malo rekao bih koncaste crne alge, ali jako malo...

Sve ovo je u nekim granicama ,znaci cak je i jedva primetno,zato nisam ni slikao jer ne znam kako bi se videlo..


Da li su ovo normalne pojave za oformljeni akvarijum ili ne?
Planiram da ubacim i jednog ancistrusa ali nema ga jos uvek u Smederevu
Da li da ugasim stednu sijalicu i ostavim samo neonku posto valisneria i onako nije zahtevna biljka?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 13, 2013 10:57 am Snimi Poruku Nazad na vrh

moma95
Akvarista



Registrovan: 15 Apr 2012
Poruke: 124
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Ned Okt 13, 2013 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko dugo je bio foto period? moras pojacati svetlo..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Okt 13, 2013 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kao sto moma rece, pojacaj svetlo, braon alga ne trpi jaku svetlost, ubaci puzeve (malejzijce ili amazonce) i prebrisi 3D pozadinu nekim sundjerom jer se odatle lakse skida (cisto da se ne siri dalje) i resice se problem za nekoliko dana...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Okt 13, 2013 1:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Normalno je da imas braon algu, nista strasno, tu je pleko da to potamani.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flatrone2351
Akvarista



Registrovan: 01 Okt 2013
Poruke: 10
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Okt 13, 2013 2:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fotoperiod je bio do 10 h nikad preko, a radila mi je samo neonka gro lux a stednu sam palio samo po 2-3 h sata dnevno...plaseci se da se ne stvori mnogo algi...
Malo je nezgodno za skidanje sa 3d pozadine posto je hrapavija ali probacu...

I znaci da ukljucim i stednu da svetli non-stop.....
imam jednog plekostomusa, ali za koji dan cu ubaciti 2 ancistrusa, valjda ce biti dovoljno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flatrone2351
Akvarista



Registrovan: 01 Okt 2013
Poruke: 10
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Okt 13, 2013 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i par fotki, uspeo sam nekako da uslikam...

Image

Image

I zasto ovaj list biljke crveni???

Image

I evo jedne fotke da vidite ceo akvarijum....

Image
screenshot pc
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flatrone2351
Akvarista



Registrovan: 01 Okt 2013
Poruke: 10
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Okt 16, 2013 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle 2-3 dana pojacanog svetla ne vidim neki pomak na bolje, i dalje je pozadina braonkasta i pesak je po malo braon..

Interesantno je to da se ta braon alga pojavila bas na mestima gde je jace svetlo, znaci po sredini 3d pozadine gde je stedna sijalica i u centralnom delu peska gde najvise dopire svetlosti........to me buni, kako sad to? zar ona ne uspeva tamo gde ima najmanje svetlosti...kod mene je to sa leve i desne strane akvarijuma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License