Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pond Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stanko79
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2012
Poruke: 92
Lokacija: Beograd, Resnik

PorukaPoslao: Sub Sep 14, 2013 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma razumem ja to. Nego megalomanija bolest najmilija! Very Happy Naravno to sam rekao kao salu! pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Sep 14, 2013 5:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Pon Sep 23, 2013 2:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bravoOOOOOO Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ck_psih
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2012
Poruke: 29
Lokacija: Krusevac / Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 23, 2013 4:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne bi bilo lose da ispraznis jezerce i ostavis da prezimi bez vode, kako bi pobio parazite i eventualne patogene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 23, 2013 4:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jezerce je ispražnjeno pre 10-ak dana i čeka sledeću sezonu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VURDOK
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2012
Poruke: 275
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 23, 2013 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Branko Stevanovic
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 54
Lokacija: Kraljevo-Srbija

PorukaPoslao: Ned Okt 06, 2013 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast nemanjask lepo jezero , reci mi koji si najlon koristio , i da li si pre njega na dno stavljao jos nesto kako se ne bi izbusio , sledece godine i ja ovo obavezno pravim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 06, 2013 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Običan najlon, nema ništa ispod.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Branko Stevanovic
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 54
Lokacija: Kraljevo-Srbija

PorukaPoslao: Ned Okt 06, 2013 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa super. Smile
Znas li priblizno koliko si izvadio riba na kraju , imas PM.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
El Tigre
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Okt 2013
Poruke: 8
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Okt 20, 2013 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja planiram iduce ljeto nesto slicno. Mozes li mi reci kako si rijesavao probleme sa tim larvama vilinog konjica i tom drugom bubom da odmah znam na sta da budem spreman? Very Happy Sve ti super izgleda, mene samo brine da mi sve ne propadne zbog tih prokletih larvi i macaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 20, 2013 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U sustini nema efikasne zaštite, možda neke mreže ili nešto tako, kada se namnože nema spasa sem pražnjenja što sam ja i uradio, naj gori su tzv. veslari ili gnjurci koji su u stanju pobiti svu ribu za dan dva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Branko Stevanovic
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 54
Lokacija: Kraljevo-Srbija

PorukaPoslao: Ned Okt 20, 2013 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta mislis Anboy-e da se stavi preko bureta ona mrezica za fasudu.
Kroz nju bi prolazili komarci dok vilini konjici i gnurci ne bi mogli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 06, 2013 10:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo kako to izgleda kod ljudi koji se ozbiljno bave uzgojem hladnovodne ribe. U pitanju je moj kum iz Hrvatske. Na slikama je "jezerce" za uzgoj tzv. zlatnih karasa, rođaka japanki.


Image
Jezerce je dugačko skoro 50m a široko oko 10, duboko prosečno 3 m.

Image

Image

Image
Jezerce je trenutno ispražnjeno a na slici se vidi prelivna cev koja odvodi višak vode u manje jezerce, inače, dotok vode je konstantan (prirodan izvor)

Image
Malo jezerce (oko 20m dužine i 1m dubine)

Image
U malom jezercetu ima nešto karasa bez boje(sivih kao babuška Laughing ) i nešto lokvanja koji polako počinju da "zimuju"
Trošak za ovakav vid uzgoja je jako veliki ali je i zarada dobra kada imaš veće tržište (EU jbg.) gde mogu da prodaju ribu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Nov 07, 2013 12:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pogotovu što je zlatni karaš riba naših voda koja je skoro istrebljena i time pod zaštitom, mislim da sam upecao jednog jedinog pre više od deset godina. Lično bi je kupovao na tone i poribljavao samo da je na našim vodama malo kulturnije stanje, na sreću ima i zemalja (kao što su komšije) gde se vodi više računa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 07, 2013 1:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U principu on uzgaja tzv shubunkine odnosno ovo:

Image
Ali se desi da nemaju boju pa dobije klasičnog zlatnog karaša kojega možeš da upecaš kod nas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Sub Apr 05, 2014 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trebalo bi spojiti ovu temu za temom uzgajanje ribica u kacama ..elem sto se tice napsti kao sto su gnjurci itd resenje je prosto mreza preko bazena i gotovo ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka DIY gupi pond Zivadin Uradi Sam (DIY) 15 Pon Mar 16, 2020 12:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Fish pond Fricky`88 Vrtna Jezerca 0 Sub Okt 15, 2016 9:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Guppy pond. Mirche01 Vrtna Jezerca 27 Sub Apr 04, 2015 10:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pond ili to sobno jezerce, sobna font... Salvatoree Vrtna Jezerca 20 Pon Jun 23, 2014 3:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka tetra pond algorem batakole2 Alge 1 Uto Sep 04, 2012 10:11 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License