Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 silikon za akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
rocca
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 13

PorukaPoslao: Čet Okt 24, 2013 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moze li mi neko preporuciti najbolji silikon za akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 24, 2013 11:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

petrovic_n78
Akvarista



Registrovan: 21 Okt 2011
Poruke: 99
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Čet Okt 24, 2013 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaki je dobar za manje litraze,ako znas da sastavis lepo aq... Ja sam moj aq zalepio sa beorolovim i super drzi 130 litara.... Ali ako mozes sebi da priustis ti onda kupi silirub soudalov....Ali i ovaj prvi zavrsava posao ekstra... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
VeljkoXD
Akvarista



Registrovan: 29 Jun 2011
Poruke: 160
Lokacija: Sombor / Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2013 6:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto rece kolega *petrovic_n78
mada zavrsava odlicno posao i TKK silikon,napomena ako vec ne uzimas silikon koji je bas namenjen za akvarijume tipa soudal ili ceresit cs 23,gledaj da nema u sebi neke antibakterijske hemikalije. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rocca
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 13

PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2013 8:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne brine mene to kako cu sastaviti i kako ce drzati, neki ljudi su mi govorili da neki silikoni uticu lose na ribice i mislim da je tako pa me interesuje izbor silikona u tom pogledu koji je najbolji sto se tice zivota ribica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
muzicar
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2013 10:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa silikon za akvarijume:Soudal,Beorol,TKK,Ceresit CS23, to su ti sve silikoni koji su namenjeni bas za lepljenje akvarijuma.

Ja sam akvarijum od 37l lepio sa Ceresit CS23 i nije se lose pokazao.Koja je litraza akvarijuma koju hoces da lepis.

Takodje svi krsteni proizvodjaci silikona jasno navedu na tubu da li se moze koristiti za akvarijume ili ne.
Ja sam se jednom prijatno iznenadio kada sam kod kineza naleteo na neki turski no-name silikon i na tubi je na engleskom jasno pisalo ne korstiti za akvarijume. I gledaj da nema antibakterijske hemikalije u sebi kao sto je Veljko naveo

Na forumu dosta njih koristi i hvali Soudal tako da eto ti neke smernice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2013 10:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa druge strane, ribe i kozice sasvim normalno žive u akvarijumu lepljenim običnim Beorolom od 190 din.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2013 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako javno ne bih nikom preporucio lepljenje akvarijuma sa obicnim silikonom. Mozemo medju sobom da diskutujemo o silikonima, tehnickim karakteristikama i osobinama ali ostavio bih rezervu u pojedinim komentarima o ovoj a i u nekim drugim temama o silikonima.
Evo nesto o akvaristiskim silikonima :

Silikon za akvarijume
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Okt 25, 2013 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesha barajevac ::
Sa druge strane, ribe i kozice sasvim normalno žive u akvarijumu lepljenim običnim Beorolom od 190 din.


Ovo se odnosilo samo na pitanje o lošem uticaju silikona na zdravlje riba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mitra019
Akvarista



Registrovan: 11 Okt 2012
Poruke: 49
Lokacija: zajecar

PorukaPoslao: Sub Okt 26, 2013 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

slazem se sa neshom zalepio sam akvarijum 100*40*46 obicnim silikonom ribice zive zdrave a akvarijum u funkciji vec godinu dana tako da po mom misljenju ima uticaja i iskustvo u lepljenju akvarujuma podjednako koliko i dobar silikon
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
wujke
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sub Okt 26, 2013 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam upravo završio svoj 3, akvariju. Do sada sam isključivo koristio soudal. Kod poslednjeg sam odlučio da experimentišem i lepio sam ga beorol silikonom za akvarijum. Akvarijum je dimenzija 155x60x55 cm=500 litara
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Branko Stevanovic
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 54
Lokacija: Kraljevo-Srbija

PorukaPoslao: Sub Okt 26, 2013 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

wujke ::
ja sam upravo završio svoj 3, akvariju. Do sada sam isključivo koristio soudal. Kod poslednjeg sam odlučio da experimentišem i lepio sam ga beorol silikonom za akvarijum. Akvarijum je dimenzija 155x60x55 cm=500 litara

Svaka ti cast ako experimentises na tolikoj litrazi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
wujke
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sub Okt 26, 2013 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lepio sam i ranije sa beorolom,ali do 150 l. Beorol je najsličniji soudalu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Ned Okt 27, 2013 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

wujke ::
lepio sam i ranije sa beorolom,ali do 150 l. Beorol je najsličniji soudalu.


Koji silikon si koristio? Beorol silikon za akvarijume ili obični Beorolom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
wujke
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 5

PorukaPoslao: Ned Okt 27, 2013 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za akvarijume.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Ned Okt 27, 2013 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja koristim taj ali nisam prešao 60 litara Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License