Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 silikon za akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
wujke
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 5

PorukaPoslao: Ned Okt 27, 2013 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovako:
Ja sam pre par meseci pravio 2 akvarijuma po 400l naravno soudalom. Prijateljima i sebi sam napravio par komada od 100-150l lepio sam ih beorolom. Pokazao se dobro,za razliku od ostalih silikona on jedini ima istu konzistenciju i miris kao soudal.Odradio sam par testova opterećenja i uvek je prvo staklo puklo. nakon toga sam se tek upustio u 500 l
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 27, 2013 12:32 am Snimi Poruku Nazad na vrh

wujke
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 5

PorukaPoslao: Ned Okt 27, 2013 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

opet ja,na soudalu,bar onom što sam kupio u Madjarskoj stoji da nije preporučljiv za akvarijume preko 700 litara,a negde sam čitao da su lepili sa istim tim i preko 1500 l
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Okt 27, 2013 1:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moji akvarijumi su svi lepljeni Beorol silikonom za akvarijume,ni jedan nije pustio već 6god.Pitajte Cou čime je lepio onaj od 1680l...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvijo
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 338
Lokacija: Skopje

PorukaPoslao: Ned Okt 27, 2013 1:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pre nekih 15-20g. lepili smo aq obicnim silikonom i nije bilo nikakvih problema Wink ali danas ...kad postoji spec. silikon aq lepim (pogotovo one preko 60l) iskljucivo kvalitetnim silikonom za aq. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Okt 27, 2013 8:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ko je napisao da Beorol silikon za akvarijume nije dobar ? Solidan silikon koji dobro naleze na staklo. Ima svoja dobra svojstva, kao i "negativna". Saudal se izdvaja po tome sto je vecina poznatih velikih litraza kod nas lepljen njime, sto nije slucajno. Tkk je jedno vreme bio najpristupacniji silikon. Tu je i Ceresit a ostali ... preistupacni su van nase zemlje, tako da ...
Ono sto je najvaznije u celoj prici jeste da se striktno drzite detalja prilikom lepljenja, odabira debljine stakla i "mesa" silikona.
Ukratko, postoji razlika izmedju silikona za akvarijume i univerzalnih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dulemali99
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Maj 2014
Poruke: 8
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Okt 13, 2019 9:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ima neko viska silikona , kupio bih , jer ovde u Nisu slabo ima i vrlo tesko i retko se nalazi Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Okt 13, 2019 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dulemali99 ::
Da li ima neko viska silikona , kupio bih , jer ovde u Nisu slabo ima i vrlo tesko i retko se nalazi Sad

Možeš kod sponzora foruma da naručiš silikon
Potrazi možda ima u lokalu da se nađe Den Braven Aquarium ili illbruck GS202.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VusaBEJBE
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2014
Poruke: 62
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Ned Okt 13, 2019 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo se prošetaj kroz obilićev venac, imaš kolko ti duša hoće farbara i samo uzmi beorol za aq i nemaš sekiracije. Ja lepio prošli moj aq tim silikonom i eno ga još drži.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2019 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelepila sam,tj samo jos ojacala unutra akvarijum silikonom za stakla ,pločice itd (nisam nasla specijalni za akvarijum ovde kod mene) Sad mene zanima, posto se oseti silikon onako na sirće, koliko je vremena potrebano da se izluftira da bih mogla vofu da sipam, i ako slucajno miris ne uspe da se eliminise da li ce smetati kvalitetu vode? Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License