Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Grejač u panju? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nasudks
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 20
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Pon Okt 28, 2013 1:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uskoro puštam u pogon akva terarijum od 100 litara, za kornjaču. Pre nekoliko dana sam nabavio solidno veliki mangro panj koji je šupalj. Grejač koji sam namenio ovom 100-litrašu ima 100 W. Imam mogućnost da ceo grejač sakrijem u panj. Da li bi to moglo da smeta panju ili grejaču zbog nečega? Panj je ne smo šupalj već ima i jedni tri velike rupe ka spolja tako da bi postojala cirkulacija vode, ali nisam siguran da li će drvo zbog grejača imati neke promene?
Šta vi mislite o tome? Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 28, 2013 1:29 am Snimi Poruku Nazad na vrh

boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Okt 28, 2013 7:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

panju nece smetati sigurno, nece ni grejacu ukoliko je potopljen u vodu. Smetace jedino kornjaci hladna voda jer tesko da ces postici cirkulaciju potrebnu da se zagreje cela vodena povrsina, odnosno grejace se samo povrsina vode neposredno oko panja i onda ce se grejac automatski iskljucivati...Najbezbolnije resenje ti je da ga sklonis u filter. Onda ne brines da li je cirkulacija zadovoljavajuca oko grejaca. Takodje ne brines da li ce kornjaca da ponese grejac u setnju sa sobom. Ukoliko je van filtera i njoj dostupan obavezno kupi grejac sa zastitnom mrezom oko sebe da bi izbegao neprijatnosti i za sebe i za kornjacu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Okt 28, 2013 7:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možeš ispod grejača takođe u panju da staviš raspršivač koji će da pojača cirkulaciju tople vode u toj šupljini.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Okt 28, 2013 7:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ćeš u tom akvarijumu imati i ribice i kornjaču?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Okt 28, 2013 10:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@boomri: mojoj kornjači je grejač omiljeni deo akvarijuma, pogotovu što spava na njemu ili pored njega, prošeta ga ponekad ali nikad nije bilo nikakve štete. I ja sam se brinuo u vezi tog detalja ali kod drugara je isti slučaj i uverio me da se ne brinem.
Inače kornjače su (i njegova i moja) po 20-tak cm, atmanovi grejači zalepljeni na dno, tako već godinama.
Meni je lično veći problem bio staklo akvarijuma, pentranje, skakanje, izlaženje iz akvarijuma preko suvog dela, panično plivanje u sezoni parenja itd..., dešavalo se da ga baš odvali. Tako da ima jedno najveće plastično korito i može da skače i izlazi koliko voli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nasudks
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 20
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Pon Okt 28, 2013 12:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kornjača mi trenutno boravi u manjem akvarijumu sa jednom "domaćom" sunčicom. Probao sam i druge vrste ribica, ali te druge uglavnom nisu bile svesne kolika je kornjača opasnost po njih i sve su jako brzo ostajale bez peraja. Sunčica me je iznenadila svojom intiligencijom. U akvarijumu su zajedno već nekoliko meseci i jedino nju kornjača do sada nije ćapila. Odomaćila se i raste solidno brzo. Navikla se na kupovnu hranu za ribice i mnogo je zabavna (sunčica). Drugi su imali problem da brzo izgubi svoje šare i postane "bela" u domaćim uslovima. Ja taj problem nemam. Boje su joj i dalje jako intenzivne, šak ume da poludi kad ubacim još neku ribicu. Po ceo dan je prati i zlostavlja Twisted Evil . I tada dobije još intenzivnije šare. Teritorijalac je i baš je ratoborna. Jedino cvika od kornjače, pošto je ona gazda u vodi. Very Happy
Panj je jako veliki i otvoren je sa gornje strane, tako da mislim da će razmena toplote da bude korektna. Ja sam se plašio da panj usled jačeg grejanja ne počne da menja vodu na neki način.
Kornjača je jako hiperaktivna. I ja sam se bojao za grejač. Ujedno bi ga i sakrio. Odlaganje u filter ne dolazi u obzir jer se radi o top filteru u kome ne boravi mnogo vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Juwel filter + Eheim grejač m.vlacina Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Jun 10, 2019 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Proodajem Microsorum na panju tripko Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Jul 06, 2016 12:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi grejač u postojećem akvarijumu bojanapsy Grejanje i hladjenje 4 Pon Dec 07, 2015 6:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka EHEIM 2313 grejač Dare021 Filteri i pumpe 5 Ned Okt 25, 2015 8:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crna jajasca po panju, ikra ili nesto... DevilFish Razmnožavanje 7 Čet Apr 23, 2015 11:04 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License