Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Da li je ovo cijanobakerija Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
lucidni
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2013
Poruke: 11

PorukaPoslao: Pon Nov 04, 2013 9:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima. Interesuje me da li je ovo cijanobakterija i kako je najbolje tretirati je?
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 04, 2013 9:29 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 04, 2013 10:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh, ima ovde svega i svacega, a cijanobakterija je najmanja briga. Smile
Ovo kazem zato sto je najlakse resiti se CB. Napisi vise detalja o akvarijumu, pa cemo nesto smisliti.
Kako god okrenes, nista neces resiti u kratkom roku, strpljenje je jedan od postulata akvaristike. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lucidni
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2013
Poruke: 11

PorukaPoslao: Pon Nov 04, 2013 11:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

60l akvarijum, svetlo 3x15w, filter jbl crystal profil i100, ubacujem diy co2, vodu menjam 1/3 sedmicno i to su jedini parametri koje mogu reci, od ribica 10 tak tetri
potpuno si u pravu, brdo je tu algi, i zelenih i braon
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pon Nov 04, 2013 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kazi mi da li i kako odrzavas akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Nov 04, 2013 2:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavi nekog ancitrusa,kozicu, puža... Kontroliši vreme svetla 8-9 časova. Filtracija ti ne radi kako treba (kako i zašto ne znam). Od svake meni poznate alge imaš po primerak. Nemoj samo uzeti i sve oprati, to bi ti bila največa greška već ga pusti da se stabilizuje. 30% nedeljno je sasvim uredu za promenu vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lucidni
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2013
Poruke: 11

PorukaPoslao: Pon Nov 04, 2013 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam mislio da je do filtera pa sam AquaEl Fan II zamenio sam JBL, sa tri modula, relativno nov, redovno sifoniram akvarijum, menjam vodu 1/3 nedeljno, doduse foto period mi je bio malo duzi, oko 14h pa cu ga sada smanjiti na 8-9. Kako da tretiram onu CB, imam Clindomicin koji je poput Eritromicina antibiotik za gram+ bakterije?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 04, 2013 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li nocu izbacujes DIY CO2. Pitam te jer se meni pojavio prosle godine haos - poremetila sam ravnotezu u akvarijumu, dobila i mutnu vodu i po primerak svake alge. Promenila filter, smanjila foto period, smanjila prehranu ribica, ukinula osvetljenje 3 dana u potpuno zamracenom akvarijumu, i izbacila CO2 . Nesto je upalilo.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lucidni
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2013
Poruke: 11

PorukaPoslao: Pon Nov 04, 2013 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, nocu gasim co2i ubacujem vazduh, sada sam i ja zamracio, dodao Clindomicin, drzacu ih tako 4 dana pa cu videti, samo nisam bas siguran kako da ga doziram.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Nov 04, 2013 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislis na klindamicin? Pa sta ce ti to? to je antibiotik
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Nov 04, 2013 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Umesto edita

Sad tek vidim da ti u stvari znas sta si sipao u akvarijum. Nisu tebi problem samo CB, a i da jesu postoje mnogo efikasniji nacini da se ona suzbije (blue exit na primer, na njemu je inace naglaseno da ne sadrzi eritromicin)
Mislim da ces ovako jedino efikasno pobiti bakterije u filteru i podlozi i napraviti jos goru situaciju...

kada je akvarijum formiran?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lucidni
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2013
Poruke: 11

PorukaPoslao: Pon Nov 04, 2013 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima vise godina kako je formiran akvarijum. Clindamicyn je poput ertiromicina, antibiotik.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Nov 05, 2013 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znam sta je , i upravo zato sam ti i dao primer gde je naglaseno na proizvodu blue exit da ga NE sadrzi. Antibiotikom se unistavaju bakterije a bakterije svi mi mnogo volimo...

Na tvom mestu bih proverio prvo stanje podloge, odnosno da nije zabetonirana ispod prvog sloja koji redovno sifoniras. Ukoliko to jeste, odgovor na tvoje probleme bi se mogao nalaziti upravo tu.Stvaranje anaerobnih uslova u podlozi. Vrlo je neobicno da se na normalnom svetlu i stabilnom akvarijumu stvaraju braon alge. One su kao sto znas odlika mladih akvarijuma koji jos nisu'sazreli' da tako kazem. Zbog toga mi i pade napamet moguc problem sa podlogom. Proveri, ne kosta te nista
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lucidni
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2013
Poruke: 11

PorukaPoslao: Uto Nov 05, 2013 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije zabetonirana, "prekopavam" je redovno pa ne moze biti uzrok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Moca
Akvarista



Registrovan: 14 Apr 2013
Poruke: 126
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Uto Nov 05, 2013 9:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj jednu sliku celog akvarijuma.
Koji je pesak u pitanju i hranljiva podloga?
Nisam pametan sta da te jos pitam,ovo je bas cudno i gadno...Smile
Secas li se sta si promenio u rutini ili ak.pa je doslo do ovoga?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lucidni
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2013
Poruke: 11

PorukaPoslao: Uto Nov 05, 2013 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dno je od kvarcnog sljunka granulacije 2-3mm sa tresetnom podlogom. Pa i ja pokusavam da se setim, mozda jedino sto vise ne drzim corydoruse jer su mi prekopali svu travu prednjeg plana. Kada su krenule alge dodao sam Reinforestove mikro i makro elemente 1ml/l ali nisu pokazali nikakav rezultat na poboljsanju flore.

Image

Posle dana tretmana Clindomicynom i zamracivanja CB je pocela da se froncla. Danas planiram jedno usisavanje pa jos jedna doza sa zamracivanjem.
Slika sprey bara sada.

Image

i bacope
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License