Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pomoc oko odabira puzeva Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Nov 05, 2013 2:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ja lično ne mogu da se ne nasmejem Smile Imam par nerita preko godinu dana i pored svih puževa nema šansi da sam video stabilnijeg na staklu.
Ako staviš helene onda svi ostali puževi postaju njihova hrana, što je recimo za nerite posebno velika šteta, malezijce će da ti istrebe totalno a amazonce vrlo verovatno.
Nemam pojma odakle si pa ne mogu da ti pomognem gde da kupiš. Ima po celom Beogradu, mogu puževi dugo da putuju bez problema, znaš kako to kod nih ide, sporo, sporije ... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 05, 2013 2:59 am Snimi Poruku Nazad na vrh

voodookv
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2013
Poruke: 53
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Nov 05, 2013 9:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz Kraljeva sam. Ovde nema da se kupi ni biljka, ni kozica a ni puzic.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 05, 2013 10:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Evo ja lično ne mogu da se ne nasmejem Smile Imam par nerita preko godinu dana i pored svih puževa nema šansi da sam video stabilnijeg na staklu.
Ako staviš helene onda svi ostali puževi postaju njihova hrana, što je recimo za nerite posebno velika šteta, malezijce će da ti istrebe totalno a amazonce vrlo verovatno.
Nemam pojma odakle si pa ne mogu da ti pomognem gde da kupiš. Ima po celom Beogradu, mogu puževi dugo da putuju bez problema, znaš kako to kod nih ide, sporo, sporije ... Smile


Helene neće da istrebe malezijce potpuno (iz sopstvenog iskustva). MTS su preživele koloniju od preko 200 Helena, čak iako je izgledalo da ih više nema preživelih. Kada sam smanjio broj Helena na desetine MTS su izašli iz podloge.

Amazonce mogu da savladaju samo dok su mali, na veličini do 2cm. Lično sam gledao kako Amazonac preživljava napad 4-5 Helena istovremeno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Nov 05, 2013 11:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CTale Ista prica, ja sam mislio da imam samo helene, kada sam preuredjivao akvarijum i prao kamencice nasao sam gomilu MTSa i cudio se kako su preziveli helene... S tim sto, ako se ne varam, voodoo ima akv od 300L sto bi reklo da je dno dosta veliko, i kao takvo MTS ce imati vise nego dovoljno mesta da se sakriju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Uto Nov 05, 2013 11:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za stabilnost Nerita sam pročitala na forumu.Isto je čovek pitao mogu li Helene i Nerite.Odgovor je bio da mogu,ali može da se desi da Nerita padne i onda je gotova.A šta vam mogu reći iz iskustva.Nikada nećete istrebiti Malezijske u potpunosti.Helene će ih jesti,ali baš zbog ukopavanja u podlogu,teško da će ih skroz istrebiti,uvek ostane po neki.Ima mnogo ljudi koji će ti dati brdo Malezijaca i Barskih i Ramshorna.Ja ti ih mogu poslati.Na tebi je da biraš,ali teško da ćeš naći Neritu tu kod tebe.Inače ubacio si Helene,sa njima ne ide ni jedan drugi puž.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Nov 05, 2013 11:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E stvarno se izvinjavam zbog greške, nikad ni jednu helenu nisam imao zbog drugih puževa, ali sam stekao utisak da će malezijci da stradaju. Za amazonce ne znam takođe, dok za nerite imaš par iskustava da su stradale a i da su preživele. Ali baš da su puževi trapavi je daleko od istine.
Ja pomislio da si iz Kraljeva ali šta znam, možda je ono kv kvalifikovan voodoo čarobnjak Smile Zato imaš da upišeš lokaciju u profilu pa se ljudi ne zbune Smile
Ako imaš nekog da ide za Beograd, možeš da naručiš i da ti donese, izdržljivi su za put. Ja sam nerite naručio i poslali mi post ekspresom, ali na sopstvenu odgovornost i to jedva su pristali, stvarno ti ne savetujem to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Nov 05, 2013 12:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Puzevi se mogu slati post expressom bez problema. Jednom samo sam imao problem, kada je covek na sopstvenu odgovornost, zahtevao da posaljem puzeve iako je bilo -10 preko dana. Naravno puzevi nisu izdrzali temperaturu od -20 koliko je tada bilo. Slao sam jako puno puta puzeve, cak i kozice par puta pa su i one nekim slucajem prezivele. Puzevi bez problema prezive putovanje. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Nov 05, 2013 1:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam imao problem, kada mi stigla prazna kućica od puža a nije baš jeftin bio Smile Slažem se da mogu, ali radnje uglavnom neće da ti ih šalju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Nov 05, 2013 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo sto uradim kada nesto narucujem, propratim forume da li neko ima iz svog uzgoja, pa tek onda u radnji gde ih daju po paprenim cenama...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License