Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mutna, mlecna, prasnjava voda... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Okt 23, 2013 5:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda ti je ona zmija sto je plivala pre toga u akvarijumu, ispustila neku supstancu u vodu, i resila problem! smeh pijanka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 23, 2013 5:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Okt 23, 2013 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zmija je plivala posle toga bangbang
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 23, 2013 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaki akvarijum prica za sebe Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dux1976
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 06 Nov 2013
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sre Nov 06, 2013 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre dva dana sam formirao akvarijum od 30l, napravio filter unutrasnji, stavio pumpu,stavio pesak kao podlogu, u akvarijum sipao kisnicu, i na predlog prijatelja stavio sera bio nitritec radi brzeg cikliranja akvarijuma.Na uputstvu pise da je vec posle 24h moguce ubaciti ribice i da voda vec posle tog vremena treba da bude cista ali kod mene je i posle 48h i dalje mutna.Zanima me da li je to normalno i da li trebe da i dalje cekam ili mogu ubaciti ribice i u takvu vodu?Pocetnik sam u svemu ovome.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kibo-Chan
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2013
Poruke: 344
Lokacija: Sremska Mitrovica,Lacarak

PorukaPoslao: Sre Nov 06, 2013 6:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dux procesljaj malo forum ili napravi novu temu.Tvoje pitanje bas i nema veze sa ovom temom u kojoj si pisao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dux1976
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 06 Nov 2013
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sre Nov 06, 2013 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa pitanje je u vezi mutne vode i hemije!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Nov 06, 2013 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda ti je pesak mnogo sitan pa ga filter podiže sa dna, otvoriš temu , staviš slike i podatke o akvarijumu i onda ide nagađanje do rešenja. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Nov 06, 2013 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda ti je pesak mnogo sitan pa ga filter podiže sa dna, otvoriš temu , staviš slike i podatke o akvarijumu i onda ide nagađanje do rešenja. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zicbon92
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2013
Poruke: 88
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Dec 15, 2017 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ozivim temu Smile Evo link ispod gde se odlicno vidi problem, da li neko moze na osnovu toga tacno da kaze o cemu se radi?

https://www.youtube.com/watch?v=KETR4VRF_7U&index=1&list=UUGmJLuR3wiNjx0LJRFEQaxA

Ince filteri su novi, voda je istog dana sipana u 3 akvarijuma, podloga isto, kamenje isto, mahovina isto, al se problem javio samo u ovom jednom akvarijumu... Startovani su pre nekih mesec dana

Ako se ne vidi, trebalo bi da moze da se pojaca rezolucija snimka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Dec 16, 2017 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zicbon92 ::
Da ozivim temu Smile Evo link ispod gde se odlicno vidi problem, da li neko moze na osnovu toga tacno da kaze o cemu se radi?

https://www.youtube.com/watch?v=KETR4VRF_7U&index=1&list=UUGmJLuR3wiNjx0LJRFEQaxA


Više vilter mase nego prostora u akvarijumu haha
Odgovor imaš u temi već samo se treba vratiti na početak i pročitati.

Ako držiš samo kozice dovoljna ti je 1/3 od jednog filtera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
zicbon92
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2013
Poruke: 88
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Dec 16, 2017 2:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa procitao sam sve detaljno, ima dosta teorija, al nigde nije vizuelno prikazan problem. Zato sam postavio snimak gde se lepo vidi i ako neko zna sigurno sta je u pitanju kao i mehanizam za resavanje, da mi to saopsti.

Akvarijum je 60l, prostora ima dovoljno... Dva filtera su da bi se unakrsno prala, da bi sto manje dolazilo do destabilizacije u akvarijumu. Ne mislis valjda ozbiljno da je to problem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Dec 16, 2017 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sami zato što si stavio više filter materijala ne znači da će filtracija biti bolja. Bakterija neće biti više nego što sistem može da podrzi to je neka osnova. Zaista ti 2 ta ne trebaju za kozice moze i bez filtera samo redovne promene vode i normalan fotoperiod.

Ja mislim da je problem sto nemaš normalan filter sa motrnom glavom nego koristis te improvizacije sa vazdušnom pumpom i što vreme treba da prodje da bi akvarijum bio akvarijuma a ne providna kutija sa vodom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
zicbon92
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2013
Poruke: 88
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Dec 16, 2017 2:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da nisi u pravu, nikakva improvizacija nije u pitanju, a filteri bi trebali da rade dobar posao, nisu losi u smislu filtracije. No ovo nije tema... Kao sto rekog isti filteri, ista voda, sve stavljeno unutra isto, istog dana, ista rasveta, problem samo u jednom akvarijumu. Ako neko drugi na osnovu snimka moze da pomogne svaka pomoc dobro dosla. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ridjobradi




Registrovan: 30 Maj 2023
Poruke: 1

PorukaPoslao: Uto Maj 30, 2023 1:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reventon ::
Pre nego sto neko napise da je vec pisano o slicnoj stvari, neka procita do kraja...
Problem sam naveo u naslovu. Tako je od prvog dana formiranja akvarijuma, pa sve do sada. Akvarijum ima 180l i formiran je vec 5 meseci i redovno je odrzavan. Filtraciju vrsi spoljasnji filter, a protok je 880l/h. Sve sto je ubaceno u akvarijum, od sljunka do kamenja i grana je oprano i iskuvano. Ribe hranim jednom dnevno i ne preterujem sa kolicinom hrane. Voda koju koristim pri zameni je odstajala cesmusa, ista ona koju sam oduvek koristio, a nikada ranije nisam imao slicnih problema, voda je bila kristalno cista. Sada izgleda kao da milioni nekih sitnih cestica plivaju po njoj. Podsecaju na cestice kiseonika ili hlora, ali i one vremenom nestanu. Ove moje nece nikud...
Probao sam skoro sve sto sam nasao na forumu... Smanjio foto period, par dana bez fotoperioda, izbacio keramicke prstenove (za slucaj da su se krunili), iskljucio aeraciju na 2 dana, vrsio cesce zamene vode, dodao jos filter mase u spoljasnji filter, pojacao protok, ali NISTA od toga nije pomoglo. Pored toga, nesto belo se stvara na povrsini vode i ne mrda odatle (opstaje uprkos konstantom talasanju vode i mehuricima koje pravi vazdusna pumpa). Ne znam da li je hemija jedino resenje koje mi je preostalo, ali ako jeste, sta upotrebiti u ovoj situaciji? Naravno, ako neko zna resenje za ovo (a da to nije hemija), bio bih mu zahvalan da mi javi...


Jesi li uspeo da resis to i kako?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License