Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 novi akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikola332
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2013
Poruke: 58
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozzz svima na forumu... posle skoro godinu dana sam uspeo da napravim novi akvarijum od nekih stotinak litara.... uz akvarijum sam napravio i policu od cevi 30x30 i oblozio ivericom.akvarijum je sa spoljnim filterom.
dimenzija 72x30x42(DxSxH).
u poklopcu se nalazi neoka od 20 w i stedljiva sijalica 24 w
pumpa je atman at-301 protoka 230l u filteru se nalazi 7 sundjera kamencici i aktivni ugalj
grejac je atmanov od 100w
od podloge je kvarcni pesak bele boje pretezno

od biljnog sveta se nalazi
nana,LILAEOPSIS BRASILIENSIS,LEMNA MINOR,ECHINODORUS BLEHERI,EGERIA DENSA,ECHINODORUS URUGUAYENSIS,i jedna biljka sto neznam sta je....

od zivotinjskog sveta se nalazi

Trihogaster 2
Barbus tetrazona 7
Ksifo 4 (2 plava i 2 narandzasta Very Happy Very Happy Very Happy )
Coridoras 2
Bikolaor 1
Torokatum somic 1
Gupi 7(cinimi se da je jedan muzijak Black Princess )
Moli 8
ancitrus 3
botija 1

i u akvarijumu se nalazi jedan kvarcni kamen
evo slika:

Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 11:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Nov 09, 2013 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da zalepiš crnu foliju preko filtera sa prednje strane, da sakriješ filter materijal?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Sub Nov 09, 2013 1:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Broj riba ti je na gornjoj granici. Potrebna pumpa za taj akvarijum oko 400 l/h. Ako budeš stavljao malo zahtevnije biljke, trebalo bi pojačati osveljenje. Ovo ti je ispod granice 0,5w/l. Izvadi aktivni ugalj, nije potreban u ovom trenutku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Nov 09, 2013 10:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Da zalepiš crnu foliju preko filtera sa prednje strane, da sakriješ filter materijal?

...ili belu foliju, da ti se slozi sa policom i ostatkom akvarijuma Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Nov 09, 2013 10:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesi razmisljao o nekom panju? Pomeris to kamenje ispred biljaka sa desne strane, a levo stavis neki panj i malo mahovine na njega, ali ne previse nego da se vidi i panj koji bi bio savrsen kontrast beloj polici i podlozi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikola332
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2013
Poruke: 58
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Sub Nov 09, 2013 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prvo polica je siva tojest aluminijum siva Smile. dok nadjem foliju u boi koja mi odgovara bice prelepljeno Very Happy. za pumpu znam treba da je menjam u skorije vreme... za panj cu videti da nesto nabavim u skorije vreme..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Nov 09, 2013 3:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poslacu ti nesto na pp sad...mislim da imam resenje za panj... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License