Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Vredi li ovo cemu..? :D Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 31, 2013 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pubicna__kost ::
Mozda jos da ubacim neke crvene biljke, ali citao sam da su one uglavnom vise zahtevne, a mislim da trenutno nisam adekvatno pripremljen za njih.. Very Happy
A ako mozes da mi kazes, ili ti ili ko zna, sto se tice fotoperioda.. Koji fotoperiod je najidealniji..? Meni je 10h svetla, 14h mraka od formiranja akvarijuma..


Ja sam pre 10 dana povećao fotoperiod sa 8h na 10h ali iz 2 dela. 5h svetla pa 2h mraka, pa opet 5h svetla. Istovremeno sam ubacio dosta biljaka 4 otto-a 2 Sijamska algara i za sada nisam primetio da se stvaraju alge. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Avg 31, 2013 3:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Avg 31, 2013 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Foto period zavisi od akvarijuma do akvarijuma. Potrebe biljaka za svetlom nisu iste. Kod mene je 9h foto period. 15w-3,5h, pa 30w-2h, 15w-3,5h. Pratis kako se ponasaju biljke, reci ce ti one. Kad posle 8-9h svetla krenu da skupljaju listove prema gore, znaci da im je dosta svetla, ucices vremenom u stos.
Do tad prati alge, ako je zelena tackasta, previse je jako svetlo, ako je braon alga, slabo je svetlo. Ako biljke propadaju, produzi malo foto period, ako i pored toga nastave da propadaju, pratis im simptome i prema tome znas sta od mikro-makro elemenata da dodajes.
Ovo su samo neke sture informacije i nisu generalno pravilo, jer zavise i od mnogih drugih cinilaca, koji se odrazavaju na akvarijum. A to je da li je ak skoro formiran ili ne, da li se redovno odrzava, tj menja deo vode itd.
Sad ti je tek jasno? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Avg 31, 2013 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hehehe, nije bas da nije, ali ima nejasnoca.. Very Happy
To sa skupljanjem listova, karakteristicno mi je za limun, on obicno nekih sat vremena pre gasenja skuplja listove, ali ne bas svaki dan, mislim da zavisi i od vremena napolju.. Smile
Predpostavljao sam da je dug period uzrok, ali nisam bio siguran.. Znaci smanjujem nekih sat vremena minimum za pocetak.. Hvala na kvalitetnom odgovoru.. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Avg 31, 2013 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kombinuj, prati situaciju, to ti spada pod dnevno odrzavanje! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan001i
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2013
Poruke: 60
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Sep 07, 2013 6:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepa postavka, a koren je vrh, znaci predobar, i da se ja pitam bilo bi fantasticno staviti par kamena ispod i ispred njega, tipa neki amano style i malo mahovine pa da bude zlo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Sep 07, 2013 1:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Milane..
Koren je od vinove loze, sam sam ga birao, cistio, kuvao, pek'o.. Ali isplatilo se na kraju, makar za moj ukus.. Sa desne strane sada stoji kamen preko, na kom je mahovina, postavljen je jos u startu da bi se koren napio vodom, i nisam ga jos uvek dirao.. Mozda u nekom premestanju i sadjenju biljaka i poslusam tvoj savet, mada, kao sto sam vec rekao, daleko lepse izgleda ovako nego na slici..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan001i
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2013
Poruke: 60
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Sep 07, 2013 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razumem te u potpunosti, znam vrlo dobro tu muku oko korena vinove loze... Inace takodje vrlo dobro znam i taj osecaj kad gledas ak, gledas sliku, a slika nije ni 50% onoga sto se vidi uzivo Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 4:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo malo da osvezim temu, mada nije bilo gitovo nikakve promene..
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Pozdrav i svako dobro,
Ivan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Nov 09, 2013 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav dobri ljudi.. Smile
Jedno pitanje za one koje imaju iskustva sa kozicama..
Da li bi mogle da zive u ovom akvarijumu i koje bi mogao najlakse da gajim..?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 09, 2013 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sto u covekovoj temi o akvarijumu, crni sine?
Pa barem o kozicama ima dosta tema na forumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 09, 2013 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A to je tvoj akvarijum, sori Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sub Nov 09, 2013 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Manje vina manje vina ! Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Nov 09, 2013 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa to, ja reko' sta sam sad uradio.. Very Happy
Pa znam da ima, i dosta toga sam procitao, pitam zbog vrsta riba, da li bi mogle kozice opstati pored njih.. Imaju, po mom misljenju, dovoljno biljaka da bi se skrivale..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 09, 2013 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

S' obzirom da ti je poprilicno ubiljen akvarijum, mislim da nece biti problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 10, 2013 7:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ove tetre će rado da se goste sa mlađi kozica ali će uvek opstati dovoljan broj da bi se reprodukovale.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vredi li ovo Stefans Ostala oprema 1 Pon Sep 30, 2019 3:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sofia, Bugarska - da li vredi tamo ne... Milan013 Razno 11 Čet Okt 09, 2014 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dobro društvo para vredi HORUS Razno 16 Čet Maj 09, 2013 1:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Valja li cemu ova podloga? ludidzora Podloga 11 Uto Nov 13, 2012 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cemu ovo sluzi.... Soprano Ostala oprema 3 Sre Maj 02, 2012 12:10 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License