Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 *Hamburski Sundjerasti Filter* Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Nov 17, 2013 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kaligula, na koji nacin si vadio sundjer? Kao sto je Nesa opisao ili si to drugacijeradio? Interesuje me jer ja za nedelju dve treba da startujem aq sa ovim filerom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 17, 2013 7:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

kaligula1
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2012
Poruke: 18
Lokacija: VRANJE

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 3:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dowla..filter sam vadio isto kako je nesa opisao,drugacije i ne mozes..ali koliko god polako izvlacio filter,makar bilo to i milimetar po milimetar,kako krenes da vadis filter,tako sva ona prljavstina krene da se sliva niz filter i dalje u aq(napominjem da se to desava SAMO kad vadis filter),kad npr usisavas dno,ili kad istačes vodu iz aq,da dolijes svezu,nemas apsolutno nikakvih problema..nisam zeleo prethodnim tekstom da poljuljam besprekornost ovog filtera,,filter je savrsen,ama bas ni jedan unutrasnji filter ne moze da mu stane na crtu..bezbedan je 100% za mladj.evo dok ovo pisem,ribice se okupile oko sundjera i kljuckaju po njemu,cak se i coridorasi ne skidaju sa njega..sundjer je ovaj originalni,plavi,kao na predhodnim slikama.kupljen u pet-centru u bg,tabla 50x50 5cm debljine kostala je 1.500 din(morao sam iz nisa da idem specijalno po njega)..i kao sto aquamen reče,preporučio bih ti iz iskustva ovaj sundjer debljine 5cm,nista manje....evo sad planiram aq od 800l,ugradjen u zid..i zbog manjka mesta za spoljni(u stvari lazem sam sebe za manjak mesta,nego ja hocu max veliki aq) opet cu da ubacim ovaj filter..pa i ako jednom u god i po dana i bude mutna voda na 3-4h,nista strasno.mada ima resenja i za taj problem,kada dodje vreme za vadjenje i čiscenje sundjera,sto nije često,iskljuciš pumpu,ispustis vodu iz aq,ostavi otprilike 1/4. i sacekaj nekih 2-3 h vremena da se malo sasusi povrsina sundjera koja vise nije u vodi,ribicama neće nista da hvali ..posle tog vremena,kad počnes da vadis sundjer..ispasće samo prljava voda koja je u tom trenutku u aq,to je zanemarljivo,a sva ona prljavstina i nečistoća sa 80% sundjera koji je vec sasušen,ostace u sundjeru a da se ne razlije..znaci dowla,samo napred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kaaligula čoveče, ako sam dobro razumeo ti si izvadio sunđer posle godinu i po dana Smile
Tu bi trebalo onda da bude najmanje sunđera a najviše ... da ne kažem čega Smile
Ja ga ne koristim, ali mislim da ljudi peru to na neka 3 do 4 meseca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 6:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kaligula hvala puno na pomoci! Inace, i ja sam kupio taj plavi sundjer, 5cm debiljine, ali dimenzija 25*10 (mali je aq pa sam napravio verziju bez savijanja).

Neso, nigde jos nisam ni cuo ni procitao da ljudi taj sundjer peru na 3-4 meseca. Nema potrebe za tim. Vidis da kaligula ni posle godinu danan nije morao da ga pere...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter masa pere se kad ima potrebe za tim, a to zavisi od broja riba, velicine, kao i od velicine filter materijala. Sto je veca zapremina filtracijonog materijala to ce se i redje prati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci u mom slucaju ce se prati na oko 6-7 meseci, ili to jednostvano da vidim po kvalitetu vode (mislim na bistrinu)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kaligula1@ 800 litara sa HSF??!!! Tu brale nešto ne štima.
TheDoVla@ Lepo čovek kaže da kada izvlači filter prljavština krene da se sliva u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam, mislim da sam negde ranije pročitao, sad da li ovde , da li na stranom forumu, ne znam, niti tvrdim.
Mislim, mogu ja da usisam tepih jednom godišnje kad se ono baš nakupi prljavštine da noge najzad budu crne a mogu i redovno da ga usisavam i čini mi se da je efikasnije, tj. čistije.
Ono što sam hteo da kažem je da posle godinu i po dana je prosuo nazad u akvarijum verovatno prljavštinu od bar 6 meseci dok je vadio sunđer. Na tvom mestu bi ja to redovno prao na mesec dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi, da se ne zanosimo mnogo, oprati filter ne znaci ribati do besvesti, plaknes malo u vodi koju si izvadio iz ak i to je to. Ne treba prati do besvesti. Naravno da je bolje na recimop mesec dana plaknuti taj sundjer nego cekati da se navataju naslage prljavstine i zagade vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaligula1
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2012
Poruke: 18
Lokacija: VRANJE

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 6:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravno da moze i na mesec dana da se izvadi i propere sundjer.tada nikada nece imati problema sa tom prljavstinom..ja sam samo hteo da kazem da je i posle god i po dana,voda bila kristalno cista..ali redovn
o usisavam dno,na nekih 10-ak dana..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaligula1
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2012
Poruke: 18
Lokacija: VRANJE

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravno da moze i na mesec dana da se izvadi i propere sundjer.tada nikada nece imati problema sa tom prljavstinom..ja sam samo hteo da kazem da je i posle god i po dana,voda bila kristalno cista..ali redovn
o usisavam dno,na nekih 10-ak dana..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaligula1
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2012
Poruke: 18
Lokacija: VRANJE

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Horus, mislis da HSF ne bih obavljao dobru funkciju filtriranja u ovom aq koji cu da pravim.220d x 70v x 50š. jedini problem je veliki broj ribica koje ce da budu unutra.pa mozda zbog toga prevagam za spoljni filter..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druže, gre'ota je da praviš tako veliki i lep akvarijum, a da u njemu imaš HSF. Filtracija sigurno neće biti dovoljna i dovoljno kvalitetna. Definitivno, za 800 litara, ili kanister, ili spoljašnji stakleni filter! Zapravo...još bolje je da na tih 800 litara instaliraš ili dva kanistera, ili dva spoljašnja filtera. Sa obe strane po jedan. Tako ni jedan pedalj akvarijuma neće biti zapostavljen. Voda ima da bude kristalno čista, a ribice će uživati. Bome, ni ti nećeš ostati ravnodušan. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
medayu
Akvarista



Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 10
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Sep 13, 2014 6:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,
Ovaj Hamburški sistem filtera je nešto neprevazidjeno.
Godinu dana bez ikakvog čišćenja akvarijuma, pa čak sam toliko bio lenj da nisam ni vodu osvežavao.

Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Jun 01, 2015 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

medayu ::
Pozdrav svima,
Ovaj Hamburški sistem filtera je nešto neprevazidjeno.
Godinu dana bez ikakvog čišćenja akvarijuma, pa čak sam toliko bio lenj da nisam ni vodu osvežavao.


Samo godinu dana ?????
Kao sto su mnogi mogli primetiti nije me bilo jedno vreme, problemi mi nisu dozvolili da se druzim sa vama.

Promenom mesta za stanovanje, gomila obaveza i drugi problemi mi nisu dozvolili pristup akvarijumima, jedina molba da se povremeno ribice nahrane i doda malo vode je bilo sve sto sam mogao da ucinim za akvarijume.

Posle 2 godine sam preselio regal ponovo kod mene, mozete da zamislite u kakvom je stanju sve bilo. ?????
ALIIIII sto je najbitnije sve je radilo, voda je bila bistra i bilo je zivota u akvarijumima.

Znaci 2 godine nisu cisceni sundjeri, pumpa niti je menjana voda, pa koji filter to moze ????

Pre neki dan (posle 3 godine) sam konacno uspeo da kompletno operem svih 5 akvarijuma.
Sundjere sam samo provukao kroz mlaku vodu i blago iscedio kako bih sacuvao korisne bakterije u njemu.

Tacno je da se voda muti kad se sundjer vadi, to stoji.
Aliiiiiii to se desava jednom u godini, dve ili 3 kao npr. kod mene.

Na nemackim forumima mozete naci da takvi filteri rade i po 10 godina bez pranja sundera, dovoljno je da se povremeno usisa sundjer kad se menja voda i jednom u 2 godine operete vazdusnu pumpu.

Jednostavno vratite sundjer na svoje mesto i voda je u akvarijumu ponovo za 3-4 sata bistra, u cemu je tu problem ???
Zato nema cevi, spoljnih filtera, pumpi ,nema ciscenja nedeljno ili mesecno, nema mogucnosti da nesto zapusi i napravi poplavu, sigurno je za male ribice ....itd.....itd.....

Kad izmisle filter koji je jeftiniji, sigurniji, efikasniji, korisniji i moze sve ovo "bez da zamuti vodu kad se pere" javite i meni, odmah menjam sistem.

Wink Wink Wink
pozdrav svima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License