Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 36 u 43 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
irajh
Akvarista



Registrovan: 03 Nov 2013
Poruke: 48
Lokacija: Palilula, Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima.

Na početku bih se zahvalio svim članovima foruma koji nesebično dele svoje vreme, umeće i znanje sa ostatkom sveta i čine akvaristiku pristupačnijom nama koji smo se tek upustili u te ’’vode’’.
Unapred se izvinjavam zbog neukosti i neznanja, pa će neke stvari možda zazvučati smešno... ali ja sam tek krenuo da učim!

Kratak uvod: Akvarijumi su do pre mesečak dana bili potpuna nepoznanica za nas (mene). Pregovori sa najmlađim članovima naše porodice (5 i 3,5 godine), su vodili ka otvaranju zoološkog vrta... ali hvala Bogu došli smo do ribica... Kako to obično ide, nabavili smo akvarijum od 50-tak litara, ubacili u njega 2 japanke za početak, potom jednog muljaša, pa još po koju ''ribicu'', pa agara... Sigla je tu negde i plastika kao zamena za bilje... Sve u svemu - h a o s!

Potom je naj matoriji od nas (ja) počeo da provodi vreme pored novih članova porodice (ribica) i foruma koji govore o akvarijumima... i otkrio potpuno novi svet. Što bi moj profesor na fakultetu rekao: ''neko se budi u 20-tim, neko u 30-tim, a neko nikada!''. Zeznuo sam ga i probudio se u 43-ćoj. U stvari nisam siguran da li sam se probudio ili pobegao negde drugde? No to trenutno nije ni bitno.

Zahvaljujući jednoj akvarističkoj radnji, ljudima koji rade u njoj i članovima ovog foruma, shvatio sam da i ’’glupa’’ pitanja mogu naći odgovor... i to me je nekako ohrabrilo...

Napravio sam nešto... Nisam sneo jaje, ali za prvi put i pokušaj nečega... cenite sami.

Akvarijum: 30 x 30 x 40 (36l)
Osvetljenje: Arc Pod 11w
Substrat: Sera Floredepot
Podloga: Zoo Hobby Aquarium sand 0.8/1
Filter: Atman HF-0300
Kamen: JanašoporedputakadsamišaozaRašku... (možda sam se zezn’o... kazaće mi se samo)
Drvo: Redmoor
Biljke: Eleocharis parvula mini u gelu i mahovina... nisam uspeo da zapamtim ime... U pozadini, iza desne grane planiram Eleocharis acicularis

Co2 planiram, ali trenutno se nerviram što su me neki malko zeznuli, tako da pored pazarenog Bubble counter-a, drop checker-a, creva i difuzora, uskoro (kada legne plata) nabavljam bocu i manometar.
Za sada je akvarijum na privremenom postolju, ali i to će se promeniti u skorije vreme...

Svaka kritika je dobrodošla.

Akvarijum je malo musav, pa se izvinjavam unapred, ali nisam mogao da izdržim...

Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 3:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam sta tacno ocekujes da kritikujemo Very Happy
Mogu samo da ti dam par sugestija. Filter i lampa bi mogli da budu na istoj strani, sa cije bi zadnje strane mogao da zalepis neku tamnu foliju. Oko donje i gornje ivice mozes da zalepis crnu izolir traku. Dole, da bi se manje videla podloga. Gore, da se ne bi videla povrsina vode. Sto se tice biljaka, razmisli o nekoj nani i mikrozorumu. I jos jedna stvar, a to je stiropor, koji bi morao da bude ispod akvarijuma. To je sve od mene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZoranC
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2011
Poruke: 286
Lokacija: ZEMUN

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 5:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bice to zanimljivo, samo napred!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reventon ::
Ne znam sta tacno ocekujes da kritikujemo Very Happy
Mogu samo da ti dam par sugestija. Filter i lampa bi mogli da budu na istoj strani, sa cije bi zadnje strane mogao da zalepis neku tamnu foliju. Oko donje i gornje ivice mozes da zalepis crnu izolir traku. Dole, da bi se manje videla podloga. Gore, da se ne bi videla povrsina vode. Sto se tice biljaka, razmisli o nekoj nani i mikrozorumu. I jos jedna stvar, a to je stiropor, koji bi morao da bude ispod akvarijuma. To je sve od mene.

...verovatno je zaboravio da napise, ali mislio je i da treba da dodas jos 2 cm vode Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
irajh
Akvarista



Registrovan: 03 Nov 2013
Poruke: 48
Lokacija: Palilula, Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reventonu hvala na vremenu i sugestijama. Primio k' znanju.

ZoranC-u... Iskreno se nadam!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
irajh
Akvarista



Registrovan: 03 Nov 2013
Poruke: 48
Lokacija: Palilula, Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pajo, dodao sam u međuvremenu. Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Paki
Akvarista



Registrovan: 15 Okt 2012
Poruke: 122
Lokacija: Paracin,Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno, zanimljivo izgleda. Poslusaj Reventona (vodu obavezno da dopunis Very Happy). Sto se tice kamenja nisam neki specijalista za minerale ali me zanima da li ih testirao kiselinom pre nego sto si ih ubacio u akvarijum? Neka nana bi lepo izgledala na tim granama (izguglaj slike pa ces videti). I da sta planiras od ribica?

Puno srece.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lepo izgleda za sam pocetak hobija, sasvim lepo, samo napred!
Jedino ti mogu reci iz svog iskustva, a i proizvodjac kaze, da je floredepot substrat koji je aktivan oko 6 nedelja i sluzi da biljkama da start. Sto ce reci spremaj se da uskoro krenes sa fertilizacijom preko vodene kolone, narocito ako znacajno uvecas biljnu masu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislim da je ovaj kamen sa primesama bakra(barem sa slike) tako da ako ti ne opstanu kozice onda smo sigurni da jeste Smile

Samo napred , bolje bi bilo 43 u 36 ali moze i sada, nije kasno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam ljubitelj ovakvih aq (viskoih), ali moram da priznam da ovo stvarno izgleda fenomenalno! Svaka cast i samo napred!!! cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
irajh
Akvarista



Registrovan: 03 Nov 2013
Poruke: 48
Lokacija: Palilula, Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 21, 2013 8:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Paki: Reventona slušam i radim na tome. Kamenje... Zaista sam našao pored puta kada sam išao za Rašku. Neki kamenolom... Delovalo mi je interesantno pa sam ga pokupio. Uf... kiselina... nisam... kako i šta? Može neki savet, link... Čitam svašta ali na to nisam naišao. Bilo bi mi jako žao da kozice istestiraju bakar ili nešto drugo - što reče Zhorz. O nani razmišljam i verovatno će je biti. Ribice? Svašta bih ja, ali dimenzija je takva da bih verovatno mnoge namučio - taman zaplivaju i klonk u staklo Smile Muljaš i algar mi se čine kao dobra pomoć u poslu, a ostalo rasbora brigittae...

boomiri: Znam. Čitao sam i ja. Borićemo se!

Zhorz: Da sam u 36 razmišljao o 43, a ne o nečemu drugom... gde bih bio sada Smile A ovo za bakar... baš sam u rebusu?

TheDoVla: Znam da trenutno ispituješ čudne dimenzije... Pa i ova je čudna, al u vertikali.

Svima hvala na sugestijama, savetima i podršci!

Kako je krenulo... Da ja prebacim temu u početnike? Možda sam pogrešio u startu? Kao, nisam imao pitanja i nedoumica pa da ne davim... kad ono...???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Nov 21, 2013 10:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvade kamen, mozda malo da ga properes, mada ne verujem da ima potrebe, ali nista ne skodi Very Happy Kad se kamen osusi kapni na njega sirce. Ako peni ili susti ne treba da ide u aq. I ne znam da li si otkuvao kamenje pre nego sto si ga ubacio u aq, ja sam to uradio za svaki slucaj. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 21, 2013 1:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sa sircetom nema veze sa bakrom, a bakar je to sto skodi kozicama. Samo ne znam u kolikoj meri i kako uopste proveriti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Nov 21, 2013 1:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Paki ::
vodu obavezno da dopunis Very Happy


paja patak ::
...verovatno je zaboravio da napise, ali mislio je i da treba da dodas jos 2 cm vode Razz


hehhehehe, mene ste nasli Very Happy

Nemoj da se opterecujes sa kamenjem, i ja sam imao slicno. Samo sam ga prokuvao i nisam imao problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Nov 21, 2013 2:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Povecava tvrdocu vode ako je krecnjackog porekla. Ako je krecnjak, reagovace sa kiselinom, to je bitno jedino ako uzgajas ribe koje izricito zahtevaju meksu vodu pa zbog toga. A bakar ne trpe kozice, e sad sto rece cikavili, kolika koncentracija i da li ga uopste ima tu neznam kako utvrditi. Mada po nekoj logici, radi se o mineralu bakra u nekom jedinjenju, koliko i ako otpusti u vodu, mislim da je to zanemarljiva kolicina koja nece biti stetna po kozice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License