Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Diskusi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 12:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze TeoDos podrzavam tvoj predlog u vezi pokretanja teme vezane za uslove gajenja Diskusa kod nas. Ovde mozete nastaviti da pisete sve vezano za diskuse kao i u ostalim temama.


Poslednji izmenio No 1 dana Sre Nov 27, 2013 12:49 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 12:44 am Snimi Poruku Nazad na vrh

plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Necemo ni uspeti druze da probudimo dosta ljudi koji na ovom forumu imaju diskuse,ne znam zasto ali aj sad..
U potpunosti se slazem sa tvojom odlukom oko drzanja riba od samog nekog pocetka tj od male ribe do matice.Ja sam imao nesrecu da donesem neke pogresne odluke i dobrano usporim i zeznem svoje ribe,i to me je dovodilo do ludila jer sam se trudio i mnogo ulagao u celu pricu,a nista mi se nije vracalo.
I dovelo me je do toga da sam hteo da sve razbucam i oladim od hobija,jer sam vodio bitku sa vetrenjacama.I zbog toga sam i prodao/poklonio svoje prve diskuse i iskoristio dobru ponudu da pazarim nove Smile
Malo me zabolela cinjenica da sam zakazao,ali na kraju,to je sve igra,ljubav i ucenje,tj skola,a dobra skola se placa Smile
E sad,nekog ce zanimati mozda sta sam zakazao...
Prvo sam zeznuo sto sam ubacio ribu na 5cm u 2m,drugo,posto nisam imao iskustva sa tolikom litrazom i tadasnjim tipom filtracije bilo je problema sa prljavstinom sto nikako ne sme da bude u akv sa diskusima,pa sam morao svakodnevno da sifoniram i slicno sto takodje smeta ribi jer je vec mala i izgubljena u onoliko vode,pa jos i neko crevo i ja na staklu svaki dan.I na kraju,takodje iz neiskustva skoro skroz zeznuo stomacnu floru i faunu...
sto cuda...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
radisa89
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2011
Poruke: 64
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 1:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ideja je dobra, tema lepo krenula, par vas koji hoce, prosiricete pricu, javice se jos neko valjda, valjalo bi da se i novajlije ukluce sa svojom pricom pa i ako ne rade sve kako valja dobice uputsvo itd...itd... i bice tema vrhunska Very Happy
U svakom slucaju prava stvar za sve nas koji planiramo da se upustimo i u ovu pricu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 2:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma hoce ili nece da pisu i drugi, bas me nesto i nije briga. Ja cu sa moje strane da dam doprinos ovom forumu i ljudima koji se oko njega trude. A ujedno da prenesem svoja iskustva.
Napisao bih i par reci o nabavci Diskusa.
Posto sam i tu imao svakojakih iskustava, svima koji zele da krenu u projekat "Diskus" savetujem da dobro provere od koga i na koji nacin kupuju, jer cena i kolorit (hocu jednog zutog, jednog ljubicastog, jednog crvenog....), ne smeju da vam budu prioritet.
Cena im nije mala jer i ulaganja oko njih nisu jeftina treba voditi racuna sta se kupuje bez obzira da li ste i koliko imucni. Prvenstveni uslov treba da bude ZDRAVA riba, sve ostalo je po meni manje-vise nebitno.
Pokusajte da nabavljate ribu od proverenih ljudi, pored toga pozeljno je da vidite roditelje od istih. Nije problem kupiti i u nekom pet shop-u ali ako stvarno imate poverenja u prodavca ili vlasnika radnje i ako ste sigurni 100% da vas taj neko ni jedan jedini promil ne folira da ne kazem laze, ja iz licnog iskustva nesto nemam poverenja u njih jer je to za njih (cast pojedinima) samo roba a mi smo im izvor zarade. Ako je neko proveren, moze to da bude i preko fotografije ali da ste sigurni da taj covek iskren jer kao i u svemu i ovde ima svega i svacega.
Ja sada licno sta god da uzmem, volim i licno da odem po ribu, nesto nisam pristalica slanja avionima, kamionima, autobusima i sl. Dzaba meni da posle kukam i ko zna sta potezem kako bih se tom nekom osvetio ili sta vec ako sam pristao da kupim "macku u dzaku".
Bez obzira koliko mi svi pljuvali po zemlji Srbiji i pricali kako je sve ovde lose i kako je tudje sladje, lepse, vece i bolje ja sam se uverio da ima i postenih ljudi koji zele da podignu kvalitet na veci nivo i koji vode racuna do sitnih detalja.
Medjutim, nije ni to sve uslov da riba kupljena i od vrhunskih roditelja i vrhunskog odgajivaca mora da bude i kod vas ekstra kvaliteta ako joj ne pruzite malo vise paznje i volje tako da ne preporucujem (bez uvrede) da mlade osobe (mislim na deciji uzrast) krecu u ove igranke jer je ipak potrebno malo vise zivotnog iskustva da bi se sve lepo poklopilo.
Ovim savetima ne zelim da umanjim vrednost i drugih manje skupljih riba jer svaka riba ili bolje reci ljubimac je prica za sebe i meni licno nije jednostavno i ako neku ribicu od npr. 30-50 dinara ubijem svojom krivicom tj. nedovoljnom paznjom.

Ajde sad ljudi, pucajte. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 11:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nisam diskusaš, ali redovno pratim teme o diskusima. Apsolutno si u pravu. Ja imam 41 godinu, pa opet smatram da nisam spreman za avanturu sa diskusima. Baš zato što sam toga svestan redovno pratim postove u okviru ove teme. Ponekad postavim i neko početničko pitanje, ali mi ne zamerite na tome. Što se tiče komentara o prodavcima (sem časnih izuzetaka) opet si u pravu. Upravo sam sinoć imao ozbiljnu raspravu na drugom forumu sa tipom koji izrađuje u uređuje akvarijume, a onda zbog svog neznanja, ali i svesno (sve pod opravdanjem da je mušterija tako htela) pravi takve katastrofalne greške, i ugrožava život ribica. Kao u fazonu, to je biznis. Bruka jedna!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Onix21
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Okt 2010
Poruke: 258
Lokacija: Dobanovci, Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@plavsic88-haha jesi zeznuo si se ali se ta riba sad kod mene mresti hvala bogu Smile Razz

Ajde i ja cu da se ukljucim u temu, iako sam nov u vodama diskusa, mnogo toga sam procitao dok nisam njih nabavio, kao sto TeoDos kaze kada se diskusi nabaljaju iskreno trebalo bi licno otici i izabrati diskuse jer se tako na kontu ponasanja a i izgleda ribe moze odrediti koja je zdrava, a i naravno u kakvim je uslovima uzgajana, ja sam imao lose iskustvo pre oko 8 meseci kada sam nabavio prva 4 diskusa, i svi do jednog su uginuli iz razloga sto nisu hteli u opste da jedu nista i povukli su se medju biljke gde su i skoncali, ali evo ve mesec mozda malo i jace sam od plavsica uzeo 10 komada 6(od toga je jedan bas bas zaostao) manjih i4 su bili blizu 10 cinimi se nisam ih merio kada sam ih ubacivao, sto je najbitnije sve ribe su zdrave, licno sam se uverio kada sam otisao po njih, rasut, jedu, plivaju, osecaju se komotno evo bas mi se pre par dana prvi put izmrestio par blue diamonda od kojih je jedan zaostao malo, to je taj sto plavsic kaze da se zeznuo i ubacio ga u akvarijum od 2 metra Smile ali nema veze riba je lepa i funkiconise, trenutno obezbedjujem novi akvarijum od 100L za taj par i pokusacu da ih mrestim, tako da ovde ce ostati vise prostora za ove manje da napreduju. Kazem opet nov sam u vodama diskusa ali ne razumem ljude kada kazu da im je komplikovano sve to oko njih, ja sam iipak pristalica da se pokusa jer se nikad nista ne zna dok se ne pokusa, meni je ovo prosto uzivanje i odmor od kada ih drzim presrecan sam Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 12:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema to Horuse veze sa nekim godinama,ja sam imao nepune 24 godine kad sam odlucio da pocnem sa celom igrarijom oko njih.Siguran sam da nisam najmladji Smile
Ima veze sa tim da su oni malo veca obaveza od veciine riba,i nije bas sjajno resenje za njih prepusti ih na staranje duze vreme nekom ko se ne razume ili ne moze da ispostuje njihove potrebe onako kako im ti obezbedjujes,i samo to neko ispadanje iz rutine za njih moze biti u nekoj meri pogubno.
Sto se tice prodavaca/hobista,jako je tesko naleteti na takve ali kao sto je rekao TeoDos,ima dobrih ljudi koji daju nadu za lepse bavljenje i shvatanje Diskusa...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Onix21
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Okt 2010
Poruke: 258
Lokacija: Dobanovci, Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da sam ja najmladji Smile 22 godine imam, i upustio sam se u igranku bez prestanka, ali sve u svemu ako ne pocnes nikad neces znati kako to izgleda i da li bi mogao da se nosis sa time Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne morate bre da se koljete ko je mladji. Bolje ciji je veci i kvalitetniji, mislim Diskus hahahah....
Inace kad sam pomenuo mladje osobe i Diskuse, mislio sam prosto na napaljene klince kojima mama i tata skidaju zvezde sa neba a ipak smatram da dete koje je npr. 5. razred nije bas toliko sposobno da se samostalno brine o njima. Ja smatram da moj klinac koji sada ima 15 godina dosta toga poznaje tj. voli da gura nos i gde mu je mesto i gde nije ali ipak on voli da pomaze a nikako da vodi glavnu rec. Smile
Znam ja da uvek postoje i ona deca koja su nadarena ali ipak slozicete se da je vecina koja voli da bleji na fejsu, igra counter strike, sadi bastu po fejsu ili (ne)DAJ Boze da izadju napolje pa opale neki fudbal ili devojcice razvuku lastis. Smile
Sve u svoje vreme.
Onix, daj malo napisi o tvojim uslovima koje imaju tvoji Diskusi. Ishrana, filter, voda, rasvet, kad, sta i kako....
A ti dragi nas profesore, nemas cega da se plasis jer ne kudi konja koga nisi jahao a nemas ni razloga za strah jer po svemu do sad sto sam saznao o tebi i kojim zarom sve radis, ja sam ubedjen da bi tvoji Diskusi uzivali. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 12:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nenade i jedan i drugi hocu i ja,nisam bas toliko tvrdoglav Smile

Osvetljenje: Diskusi su ribe kojima ne smeta jako osvetljenje (mada se ono stavlja radi slikanja riba ili ako se ima dosta biljaka) ali ce onda traziti senke. Dakle preporucuje se slabije osvetljenje.

Filtracija: filtracija treba biti slaba u smislu protoka vode,tj. da filter okrene 2-3 puta zapreminu vode na sat vremena. Kad se kaze dobra onda se to misli da filtracione materijale,one koju mogu razloziti dosta u svojoj specifiznoj masi (zeolit,aquaclay,cirax,saporex,simbionit idr.) Meni recimo na 200L vode Atman kanister EF2 daje kristalno bistru vodu ali sam gledao da upgradeujem materijale ovim navedenim.

Grejac: to je isto vazna stavka koliko i sama filtracija. Grejac mora biti precizan i jak. Nemojte stedeti na dobrom grejacu.

Ishrana: U prirodi Diksusi u nekim periodima cak i gladuju (ne znaci da kod nas treba). U svom stanistu ishrana se sastoji iz biljaka,cvetova biljaka,semena,lisca,alge,mikroalge,bezkicmenjaci. Svakako im trebamo davati raznovrsnu ishranu i vise puta dnevno u manjim kolicinama. Mix juneceg srca treba izbegavati iako najblje rezultate daje. Postoje dosta suvih hrana koje zadovoljavaju potrebu Diskusa kao Tropical sto i savetujem. Moze im se davati povremeno zive larve komaraca,zivi grindal crvici,tubifex iskljucivo suvi.

Biljke: Ako zelite biljke koje verno kopiraju njihovo staniste onda su to svega nekoliko biljaka. Pravi predstavnici bi bili Echinodorus Bleheri,Cyperus Helferi,Nymphaea sp. kao i plutajuce biljke.

Kupovina diskusa: Ribe nisu jeftine samim tim i treba znati od koga kupovati i kako. Ja sam iskljucivo kupovao male diskuse na 3-4cm,neki smatraju da je to rizik jer su oni kriticni do perioda na 7-8cm. Da vas ne plasim to znaci da su podlozniji svemu sto stariji nisu. Oni koji kupuju po meni poluodrasle diskuse vise rizikuju iz razloga ako kupis diskusa na 10-13cm kako mozes znati dali je on zakrzljao i stao sa rastom (iako izgleda potpuno zdrav) ?.
Prema tome savetujem ili potpuno odraslog diskusa ili malce. Ako se kupuju malci pridjes akvarijumu i biras one koji se ne plase vec prilaze,da im je telo normalnog oblika bez defekta,ciste oci,i normalan izmet. Teras prodavca da ih nahrani pred tobom. Oni malci koji su zadovoljili ove navedene stavke se kupuju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Onix21
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Okt 2010
Poruke: 258
Lokacija: Dobanovci, Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 1:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako moj akvarijum je 200L
Rasveta je 3x30w t8 neonke(naravno stare godinu i nesto tako da su oslabile Very Happy)
filtraciju cini kanister atman EF 2( dve korpe sadrze keramiku a prva odozgo bio sundjer i vatu.
vodu menjam na 4 dana 50% tada i filter cistim.
Isranu im cini vec poznati MIX sa govedjim srcom, suva hrana(kupovna) tetra diskus i sto se tice zive hrane od skoro sam nabavio grindale tako da im dajem 1 nedeljno njih.
parametre vode nisam jos merio, trebalo bi uskoro da pazarim testere.

e sad imao bih jedno pitanje za vas iskusnije, posto hocu da pokusam da mrestim ovaj par diamonda, trebala bi mi meksa voda, i posto je RO skup i nemam trenutno para za njega ja vas pitam da li oni bokali za filtriranje vode takodje omeksavaju vodu i da li bi to moglo da se iskoristi za njih? to mi je palo na pamet ali ne znam da li je izvodljivo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E to se ceni kad se sujete i sl. ostavi po strani i krene sve u korist nasih ribetina. Wink
Nego opet cu ja nesto da zakeram, moram, sta cu. Daj nam i ti predstavi ovde tvoj Diskusarijum i sta i kako radis kod sebe konkretno, jer ovo napisano mi deluje kao oni sablonski tekstovi iz nekog pet magazina ili knjige.
Ovo je moj drugarski apel, nista da te opet navedem da se ljutis. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 1:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ulete mi ti Onix dok sam pisao. Smile Ovo se odnosilo na druga krlleta. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 1:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onix21 ::
Ovako moj akvarijum je 200L
Rasveta je 3x30w t8 neonke(naravno stare godinu i nesto tako da su oslabile Very Happy)
filtraciju cini kanister atman EF 2( dve korpe sadrze keramiku a prva odozgo bio sundjer i vatu.
vodu menjam na 4 dana 50% tada i filter cistim.
Isranu im cini vec poznati MIX sa govedjim srcom, suva hrana(kupovna) tetra diskus i sto se tice zive hrane od skoro sam nabavio grindale tako da im dajem 1 nedeljno njih.
parametre vode nisam jos merio, trebalo bi uskoro da pazarim testere.

e sad imao bih jedno pitanje za vas iskusnije, posto hocu da pokusam da mrestim ovaj par diamonda, trebala bi mi meksa voda, i posto je RO skup i nemam trenutno para za njega ja vas pitam da li oni bokali za filtriranje vode takodje omeksavaju vodu i da li bi to moglo da se iskoristi za njih? to mi je palo na pamet ali ne znam da li je izvodljivo?


Meni licno se ne svidja tvoj sastav filtera jer ako vec imas tri korpe sto si u dve natrpao samo keramicke prstenove. Laicki razmisljano, kroz prstenove prodje otpad i onda brzo dodje do zagusenja te jedne korpe sa sundjerom i vatom. Pojacaj to sa jos nekim filtracionim materijalom. O atmanovom kanisteru nemam bas blage veze tako da nemam ni sta da kazem za njega.
Zamena vode je super po meni ali posto imas podlogu, obavezno i sifoniranje treba da radis. Ishrana sto raznovrsnija to bolja tako da samo cepaj.
A sad ovaj deo o mrestu. Ne znam sta da ti kazem kako i sta raditi bez RO uredjaja (kazu nemoguca misija), da li taj bokal moze da pomogne ne znam ali odmah razmisljam da i ako moze to je bas posao. Treba ti ceo dan da bi sa bokalom odradio 100 litara vode (ovo me podsetilo na onog lika u VB sto je hteo da greje bazen sa serpicom Very Happy ).
A inace za sad sam samo teoreticar oko tog dela pa bih to prepustio ako se neko bude hteo da ukljuci od ljudi koji su to i radili i mogu iz iskustva da pricaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Onix21
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Okt 2010
Poruke: 258
Lokacija: Dobanovci, Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne ljutim se naprotiv Very Happy
Naveo sam krece teze onoga sto radim u sustini, da ne bi ponovo piseo ono od prethodnog nadovezacu se na to, sto se tice menjanja vode tada i sifoniram podlogu, imam biljke u akvarijumu ali uglavnom su to anubija nana i u cosku echinodorusa jednog veceg i posadio sam malo sagitarije bzv mislio sam da ce mi smetati zbog sifoniranja ali ne smeta, kada sifoniram to radim polako da ne bi preplasio ribe puno sa time mada u mom slucaju moji diskusi nisu normalni jer se ne plase nicega Very Happy al apsolutno nicega ja slobodno gurnem ruku u vodu sa crevom oni plivaju oko ruke ne beze Very Happy

naravno imam i granje u akvarijumu poprilicno i tako namontirano da oni mogu da se provlace, plivaju i osecaju bezbedno kod njih, primetio sam da mi veliki problem prave maticni par ancistrusa koje trebam sutra da odnesem kod kolege sa foruma jer kada hrana padne na dno oni se zalete na nju i diskusi ne mogu normalno da jedu tako da sam resio da ih se oslobodim.
vodu mi greje atmanov grejac od 200W i stvarno nemam problema sa toplotom voda mi je konstantno 30 stepeni ponekad je dignem na 32 stepena na par dana i vratim na 30.
Svezu vodu koju ubacujem nazad u akvarijum je cesmovaca koja je priblizno slicne toplote kao voda koja je u akvarijumu.

hranim ih 4-5 puta dnevno nekad i vise sve zavisi koliko traze da jedu posto kad se pojavim kod akvarijuma ako su gladni svi do jednog dodju do prednjeg stakla Smile tako da im dajem da jedu tada i vidim napredak kod njih sto se tice rasta sto mi govori da im je to dovoljno da jedu dnevno. To je to od prilike u sustini pridrzavam se onih osnovnih stvari sto sam cuo od iskusnijih jer kao sto sam naglasio jos sam ja svez u tome Smile tako da neki novi savet mi je dobrodosao Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka diskusi na prodaju tigar Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Dec 13, 2018 2:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diskusi malci Maki123 Ribe 1 Pon Okt 22, 2018 9:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Diskusi na prodaju manastiriste Arhiva Malih Oglasa 2 Sub Jun 09, 2018 6:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diskusi u 375l (mboban) mboban Akvarijumi 2 Čet Maj 24, 2018 1:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Diskusi na prodaju Nebojsa-Perla Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Jan 04, 2018 5:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License