Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Diskusi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Krle zasto izbegavati srce???
Sto se tice Onix-ovog pitanja,nista bez RO,nisam siguran u stvari,ali mi u podsvesti stoji da se o tome negde pricalo vec i da je odgovor negativan... Very Happy
Ja cu okaciti par fotki mojih pilica graora Smile

Image

Image

Image

Image

Image
Ovo su sve mlade ribe na velicini od nekih 9-13cm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 1:35 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Onix21
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Okt 2010
Poruke: 258
Lokacija: Dobanovci, Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image

Evo ovo je trenutno stanje u mom akvarijumu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako je dobar ovaj tirkiz,jaooo Very Happy
Svaka cast! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Onix21
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Okt 2010
Poruke: 258
Lokacija: Dobanovci, Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ove biljke sto plutaju su posledica onog para ancistrusa Very Happy

hvala Very Happy napreduju kao sto rekoh a dobio sam ga ne ofarbanog Very Happy i eto za mesec dana i ima oko 13 cmm mozda malko manje.


Poslednji izmenio nikouro dana Sre Nov 27, 2013 2:17 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 2:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nenade poslacu ti na PP zasto sam odereagovao onako u onoj temi. Ovo podrzavam i svaka rasprava ovde je konstruktivna.
Ono sto sam napisao nije iz knjiga vidi se dok se cita vec je moje iskustvo i moj savet.

Elem,ja sam operisan od biljaka. Umem i znam da napravim sve od police do enterijera,sve lepo zamislim u glavi i realizujem samo me biljke da me prostis j....
Da ne bude da prepisujem iz nekih knjiga,ima jedan clan ovde Kele78 kome sam putem 50 pp vodio ga od prebacivanja para pa do 2 nedelje malaca. Da pojasnim,svuda pise koja voda se namesta,ali nigde ne pise milion drugih stvari (koliko stara voda,ishrana para,menjanje vode,sta sa ikrom,kad pocinje ishrana malca,menjanje vode kad i koliko,ishrana malca kad i koliko,prebacivanje malca itd.). Ko bi krenuo da mresti susreo bi se sa svim tim stvarima. O mrestu ni jedan odgajivac nece napisati nista a necu ni ja. Zasto bih? (ako sam vec malogradjanin i ne pomazem nikom).

Dakle,Nele verovatno si me pitao zasto ne Srce zbog drugih ljudi. Srce je tesko svarljiva hrana,drugo pospesuje neke bolesti,trece jako prlja vodu i time stvara visak fosfata i nitrata.
Ribe koje su mi najstarije sam prebacio u mresni,jos se navikavaju mesec dana i jace nisu bacali. Druge dve koje su poluodrasle su mi se uparile. Neverovatno neko od 10 riba nema ni jedan par,meni se odvajaju.

Sad Onix,sto se tice vode. Nemam para ni ja za RO ali cu da mozgam kako da napravim vodu. Smisljao sam i aparaturu DIY za smole to je jedna solucija. Druga je da imas bure i sa malom kantom i tresetom vrsis cirkulaciju. Treca je kupovna voda za koju sam racunao negde oko 2-2500 din za ceo proces.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 3:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nisam napisao da je iz knjiga vec da mi deluje kao da je za neki clanak. Nekako si se drzao po stavkama.
Ma sto se tice mresta, ja licno ama bas nigde ne zurim tj. jos mi je rano da lupam glavu oko toga.
Sto sam procitao, procitao sam, a kad dodje vreme (dace Bog) da i u tu avanturu krenem, nacice se neki prijatelj koji ce ako treba i da dodje do mene da mi pokaze. U svakom zitu ima i kukolja tako i u ovome ima jos dobrih ljudi koji hoce da ti pokazu i pomognu bez da pomisle kako pomazu konkurenciju ili sta vec. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 3:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako je Nenade naci ce se neki prijatelj vec Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne krle nisam te pitao zbog drugih ljudi,pitao sam te zbog sebe,ja koristim srce,nekoliko odgajivaca koje znam,a medju njima i jedan od po meni boljih u zemlji ga koriste,skoro cela britanska zajednica diskusara ga koriste,pa su im zato ribe najbolje na svetu.Tj to je jedan od razloga..
Napisao si kao da je to najgora stvar koja postoji za ishranu diskusa...moji argumenti su ti,da nijedan pametan covek koji drzi diskuse sazna kako se koristi tako jaka hrana kao sto je govedje srce,tj da ne treba da bude glavna i dominantna u mixu po kolicini i vrednosti,vec se izjednaci sa drugim sastojcima itd...E sad sto se tice mucenja vode,svaki mix to radi,i tu nema price,i da se nadovezem na to oko skokova nitrata i nitrita,ne bi smelo da se desavaju ako napravis stabilno filter resenje kako treba za diskuse,onda nemas cega da se bojis...Naravno,nijedan filter na svetu ne moze pomoci ako bacas neumerenu kolicinu hrane,i tad ribe pate.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kontam to oko procenta ali 70% mixa uglavnom cini srce.

Ok,uzmimo za primer 5 diskusa malih na 3-4cm. Hranimo ih 5x dnevno raznoliko (suva,larva komarca,tubifex,artemija,kril). Cuvamo u manjem akvarijumu od oko 80L. Menjamo svakog dana 30% vode. Voda u akvarijumu i za menjanje ima parametre Ph 5.5 Gh 0.1 Kada dostignu 7-8 cm premestamo ih u veci i smanjimo hranjenje na 3x dnevno
Sta mislis da li ce biti veci i zdraviji od onih sa srcem hranjenim?

Da ga ne tupim i ja sam koristio ali sam i cuo i procitao na stranim forumima da sve vise ljudi izbacuje iz upotrebe srce. A filter,pa recimo da ja ne bih sebi dozvolio da mi se desi neki kiks a desio se jednom na svu srecu nista ozbiljno.

Dakle kad bi svi mogli da ispostujemo svoje ribe raznolikom dobrom hranom,cestim izmenama vode,da voda bude jako meka i nizak Ph znas kakve bi nam ribe bile a o bojama da ne pricam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos uvek sam pocetnik u ovom hobiju, ali se trudim da sto vise naucim. Citam dosta sa ovog foruma ali i sire. Danas sam obisao jedan pet shop, trazeci nesto sasvim drugo, ali me je dusa zabolela kada sam video sta je sve na prodaju. Cenu ne bih da komentarisem, svako ima svoju kalkulaciju i nacin formiranja prodajne cene.
Opet se postavlja pitanje gde su te granice izmedju hobija i trgovine.

Neka slike kazu ostalo, a voleo bih da cujem i misljenje iskusnijih od mene.
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jad, cemer i tuga. O tome sam ja pricao tako da hvala na ovim fotografijama.
Fotografije govore vise od hiljadu reci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko vidim ovo su oni iz pet centra oni su tu godinama, a cena je vise nego smesna ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni zao sto nisam uslikao jadne diskuse sto su bili u pet shopu kod mene.Ali ako je za pohvalu,nabavio ih covek jednom,video da nikako ne ide i naravno nece vise da pati sebe ni ribu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
azazel
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2012
Poruke: 89
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i mene da se malo ukljucim....
Sto se tice dislusa, realno mislim da svi oji imaju probleme sa njima ih imaju upravo iz razloga sto ih sami sebi stvore. Mislim da nema potrebe da kacim ponovo slike akvarijuma jer sam to vec u temi "Malo onog sto ja radim" vec ucinio. Znaci sve ukupno imam za sada 1300L u kojima drzim samo diskuse i ponekog Geophagusa. Teodos je bio kod mene i video kako sve to izgleda. Od parova koji rade i mreste se imam 2 para Pigeona, Melone, Turquoise/Cobalt i Red Turquoise/Tiger. Novi parovi se odvajaju. Imam i nesto F1 riba.
Kao odgajivac dacu sebi pravo da ono sto napisem stoji kao cinjenica koja je na prvom mestu oprobana u praksi.
Filtracija je srce svakog akvarijuma i ako ona ne radi posao kako treba od cuvanja diskusa nema nista. Protok vode u filteru treba da bude maksimalo 2-4 puta (okretanje zapremine akvarijuma) ne zbog toga sto to prija ili ne prija diskusima nego zato sto je to jedini nacin da se dobije ono sto je potrebno kada se drze diskusi a to je "BIOLOSKA FILTRACIJA". Sve sto prelazi ovu kolicinu spada u mehanicku filtraciju koja osim skupljanja djubreta nema nikakav drugi ucinak. Dobra bioloska fitracija je ono sto Nitrate, nitrite i Amonijum drzi na prihvatljivoj granici dok se Amonijak izbacuje iz akvarijuma redovnom zamenom vode jer nema bakterija koje njega razgradjuju.
Za dobru biolosku filtraciju se mogu koristiti Sera siporax, Simbiont, bio-ball, sundjeri srednje poroznosti a za peglanje i kristalan izgled vode se koristi perlon vata.
Ishrana je jako vazna kada su diskusi u pitanju. Mlade ribe se hrane 5-7 puta u toku dana sa manjom kolicinom hrane i voda u akvarijumu se menja svaki drugi dan bar 30%. Veci diskusi se hrane 2-3 puta u toku dana i zamnea vode se vrsi svaki 4 dan po 40%. Govorim o ukrasnim akvarijumima naravno. Mix Junceg srca za koji krle kaze da reba izbegavati se apsolutno primenjuje u celom svetu od strane svid svetski poznatih odgajivaca. Procenat juneceg srca u mixu je sledeci.... Koliko imate ociscenog srca toliko dodajete plodova mora i ribe. To je deo koji se tice mesa, plus te dve stvari zajedno ( kada im se sabere tezina) na njih se dodaje ista kolicina(tezinski) voca i povrca. Naravno, ishrana treba biti sto raznovrsnija (posebno kada su maticni praovi u pitanju) pa im treba davati i tetra diskus, pro color, larave komaraca, cyclops, daphnije i itd. Sta diskusi jedu u prirodi apsolutno nije bitno jer akvarijumski varijeteti i divlje ribe su dva totalno razlicita sveta.
Svetlo ne sme biti jako jer to diskusima ne prija iz razoga sto im povecava stres a samim tim moze za posledicu imati ozbiljnije bolesti. Ovo je narocito vazno u akvarijumu sa maticama.
Ako treba jos nesto da se doda vi samo recite, ja cu dodati....
Teodos, ti druze kad doguras do mresta ima moju pomoc sigurno! A i za sve drugo ako zatreba Smile


Poslednji izmenio sale75bgd dana Ned Dec 01, 2013 10:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovo sam cekao, odnosno polako ali sigurno sam probudio i Diskusarske ale da kazu i oni koju rec. Smile Da, video sam i uverio se kako sve to funkcionise kod odgajivaca i to je ono sto sam pominjao u mojim pisanjima da treba videti skim imate posla i kako se sve to odrzava. Rezultat toga je da kod mene plivaju i neki primerci iz azazelovog carstva.
Cak sta vise, nadam se da je i azazel zadovoljan gde su neki njegovi malci otisli i kako napreduju. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka diskusi na prodaju tigar Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Dec 13, 2018 2:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diskusi malci Maki123 Ribe 1 Pon Okt 22, 2018 9:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Diskusi na prodaju manastiriste Arhiva Malih Oglasa 2 Sub Jun 09, 2018 6:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diskusi u 375l (mboban) mboban Akvarijumi 2 Čet Maj 24, 2018 1:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Diskusi na prodaju Nebojsa-Perla Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Jan 04, 2018 5:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License