Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Razmnozavanje barbusa Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jubej
Akvarista



Registrovan: 09 Okt 2013
Poruke: 30
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zenka barbusa mi je spremna za mrest ali sam uspeo samo da nadjem akvarijum 17x9x14 da li je to dovoljno ili da trazim veci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 8:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 8:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mora Veci!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jubej
Akvarista



Registrovan: 09 Okt 2013
Poruke: 30
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko veci koji je minimum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Barbusi su velike ribe (ako misliš na tetrazone) koje bacaju puno ikre i mleči i ako se izmreste u malom akvarijumu ubrzo propadne ikra, za njih treba minimum 30-40 l a poželjno je oko 50.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jubej
Akvarista



Registrovan: 09 Okt 2013
Poruke: 30
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sad si me malo zbunio u pitanju su tetrazone moje su oko 2.5-3cm to i nije toliko veliko a ovde na forumu sam procitao da ih je neko razmnozavao u 10l moj ceo akvarijum je 40l gledao sam i par snimaka na netu gde ih ljudi isto razmnozavaju u mnogo manjim akvarijumuima od 30-40l
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jubej
Akvarista



Registrovan: 09 Okt 2013
Poruke: 30
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda može Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

2,5-3cm...Da li si siguran da su spremni za mrest,to mi deluje kao jako mlada riba...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

2,5 - 3 cm je prodajna veličina u pet shopovima i nema šanse da je polno zrela riba, inače, da se razumemo, barbuse možeš izmrestiti i u 5 l vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu se izmrestiti.Ali ti u 2 litra ne možeš ni grejač da staviš.Ako baš hoćeš da ih mrestiš onda akvarijum od 20-tak litara,grejač i sunđer filter i udri.A,te ribe inače nisu spremne za mrest na toj veličini,nisu polno zrele.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jubej
Akvarista



Registrovan: 09 Okt 2013
Poruke: 30
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bas ti hvala na pomoci
mozda sam ih malo umanjio kao na prvom snimku su velicine kod mne su nekih 10 meseci a uzeo sam ih dok su bile mali, mislim da nemaju vise od 1.5g ali nisam siguran, zenka je sigurno spremna ili da se mresti ili da pukne
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve zavisi da li želiš samo da izmrestiš ribe ili planiraš da odgajiš malce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jubej
Akvarista



Registrovan: 09 Okt 2013
Poruke: 30
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

opet ne razumem sta pises mogu one da se mreste i sada ako hoce nema potrebe da ih odvajam a ja pokusavam da saznam kolika mi je litraza potrebna da odgajim malce samo sto ono sto sam citao na drugim sajtevima ono sto se moze videti na snimcima i ovo sto ovde citam se drasticno razlikuje... molio bih nekoga ko jeste razmnozio barbuse da se javi da pojasni
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 6:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa dobro, ako ne veruješ meni, veruj Anboy-u ili u krajnjem slučaju, poslušaj strane sajtove, tamo piše ono što ti želiš da čuješ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jubej
Akvarista



Registrovan: 09 Okt 2013
Poruke: 30
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 8:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

shvatam donekle da moras da glumis neki autoritet posebno pred novajlijom ali pisanjem svega sto ti padne na pamet samo stetis sebi i celom forumu

"...poslušaj strane sajtove, tamo piše ono što ti želiš da čuješ..." iskreno se nadam da imas manje od 15 godina!

ukoliko se niko drugi ne javi na ovu temu u narednih 24h slobodno je izbrisi sto se mene tice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Borci, razmnozavanje Mikicaaaa Početak u akvaristici 0 Sub Jan 06, 2024 3:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 4 zelena barbusa i dva kribenzisa xxxvelja Na poklon 1 Uto Maj 23, 2023 5:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dimenzije akvarijuma za razmnozavanje... Milivoje Lampa Akvarijumi 2 Pet Apr 01, 2022 8:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevi Helena i Amazonac (jabucar) sa... Spavalica13 Razmnožavanje 5 Sre Apr 22, 2020 1:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License