Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cikliranje akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
VeDe
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2013
Poruke: 96
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 3:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve mi je jasno i dosta sam vec procitao. Sad jedino da sve bude u redu jer nemam gde da prebacim sve ribe da ponovo cikliram i nemam kome da ih dam. Sad sada mi samo treba podrska i pomoc, citam dalje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 3:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

VeDe
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2013
Poruke: 96
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

p.s. danas kupujem i veci spoljasnji filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Procitaj ceo deo o pocetnicima i posebno se fokusiraj na formiranje akvarijuma. Mozda bi najbolje bilo da otvoris svoju temu i objasnis situaciju do sitnica, da bi mogli da ti pomognemo, kad vec zelis Smile
Mozda akvarijum i nece morati da se ciklira ponovo. Svakako sto manje hrani ribe i nemoj svaki dan. Sistem ti jos nije stabilan i moze da bude opasno.

Ockekujem da otvoris temu Smile i detaljno objasnis sve sve sve od samog pocetka (koliko litara, koja oprema, koje ribe, podloga, bilje, koliko je dana proslo od stavljanja prve ribe itd. - ja vec veci deo toga znam ali lepo sve postavi na jedno mesto), pa da se vidi sta dalje. Svakako ne preduzimaj nista sam dok ne nadjes povrdu na forumu, bilo od nekog clana bilo u citanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeDe
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2013
Poruke: 96
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oljisa ::
Procitaj ceo deo o pocetnicima i posebno se fokusiraj na formiranje akvarijuma. Mozda bi najbolje bilo da otvoris svoju temu i objasnis situaciju do sitnica, da bi mogli da ti pomognemo, kad vec zelis Smile
Mozda akvarijum i nece morati da se ciklira ponovo. Svakako sto manje hrani ribe i nemoj svaki dan. Sistem ti jos nije stabilan i moze da bude opasno.

Ockekujem da otvoris temu Smile i detaljno objasnis sve sve sve od samog pocetka (koliko litara, koja oprema, koje ribe, podloga, bilje, koliko je dana proslo od stavljanja prve ribe itd. - ja vec veci deo toga znam ali lepo sve postavi na jedno mesto), pa da se vidi sta dalje. Svakako ne preduzimaj nista sam dok ne nadjes povrdu na forumu, bilo od nekog clana bilo u citanju.


Primio k' znanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahah ti sad malo ode u krajnost, nisam ja toliki opasna, mozes i neki smajli da stavis slobodno Smile
Pusti mi privatnu poruku kad napravis detaljnu temu, rado cu da se prikljucim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeDe
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2013
Poruke: 96
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 3:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ne odem u krajnost nego mi je stalo a nisam ocekivao da cu biti bas toliko napadnut. A dobio sam i kritike koje su i mene naravno vredjale tipa ravno do kosova i takve stvari, jer to nije istina, ali dobro, nisam hteo da ulazim u svadju i prebacivanja jer znam da sam pogresio i idem dalje da to sve resim i sada znam da mi se tako nesto vise nece ponoviti. I jos nesto, jesam se ja mozda registrovao na forum ranije ni ne secam se kada sam, ali sam ja forum tek poceo pratiti kada sam nabavio veci akvarijum kada je vec bilo kasno. No dobro bilo kako bilo, sadaj esamo bitno da sve prodje OK da mogu i ja ponosno da stavljam slike svog akvarijuma bez lose kritike... evo i smajli Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 3:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Radujem se smajliju Wink

Znas sta, nagazio si na mene, a ja spadam u preterano dusevne osobe sa ovog foruma (pitaj kolegu Jovicu, mada je i on slican hhehehe Wink), i tako je ispalo malo ostro s moje strane, sve za dobrobit riba. Drago mi je i da cemo uspeti da nadjemo zajednicki jezik i divim ti se sto si iskulirao moje kritike posto si kako i sam kazes znao da si pogresio i nema sta da se tu 'branis', niti ulazis u svadju sa mnoom nego si strpljivo precutao - eto to je vec jedna jako vazna osobina u akvaristici, ako ne i najvaznija - STRPLJENJE!- nisi ga imao kad si pravio akvarijum, ali imas je u sebi i samo je koristi u akvaristici i vec pola posla govoto!!) Bravo


Ocekujem temu sto pre, koja opisuje sve od nule, pa do toga kako se ribe sada osecaju, mislim sta rade, pa da vidimo sta dalje. Bice puno kolega koji ce biti raspolozeni da te posavetuju i pomognu ti.


p.s. A 'ravno do Kosova' je bio moj dojam kako se ti osecaj po pitanju truda da naucis o akvaristici i ponasas se u skladu sa time. Sad vidim da (vise) nije tako i povlacim rec. Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Radujem se smajliju Wink

Znas sta, nagazio si na mene, a ja spadam u preterano dusevne osobe sa ovog foruma (pitaj kolegu Jovicu, mada je i on slican hhehehe Wink), i tako je ispalo malo ostro s moje strane, sve za dobrobit riba. Drago mi je i da cemo uspeti da nadjemo zajednicki jezik i divim ti se sto si iskulirao moje kritike posto si kako i sam kazes znao da si pogresio i nema sta da se tu 'branis', niti ulazis u svadju sa mnoom nego si strpljivo precutao - eto to je vec jedna jako vazna osobina u akvaristici, ako ne i najvaznija - STRPLJENJE!- nisi ga imao kad si pravio akvarijum, ali imas je u sebi i samo je koristi u akvaristici i vec pola posla govoto!!) Bravo


Ocekujem temu sto pre, koja opisuje sve od nule, pa do toga kako se ribe sada osecaju, mislim sta rade, pa da vidimo sta dalje. Bice puno kolega koji ce biti raspolozeni da te posavetuju i pomognu ti.


p.s. A 'ravno do Kosova' je bio moj dojam kako se ti osecaj po pitanju truda da naucis o akvaristici i ponasas se u skladu sa time. Sad vidim da (vise) nije tako i povlacim rec. Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zokizmaj
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2013
Poruke: 17
Lokacija: zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Nov 24, 2013 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno pitanje dali se menja trecina vode u toku cikliranja?mislim kupi se akvarijum sve se sredi ukljuci i dok traje cikliranje bez ribica naravno dali je potrebno menjati trecinu vode ili se samo menja voda kad su ribice unutra?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Nov 25, 2013 2:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo kad su ribe unutra,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MilojevicDJ
Akvarista



Registrovan: 22 Nov 2013
Poruke: 62
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 12:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nabavio sam sundjer za filter i po njemu ima kao braon mulja ka da je trulo da li on moze da ubrza cikliranje???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si ga izvadio iz nekog drugog filtera koji je vrsio filtraciju, i odmah ga ubacis u tvoj filter, onda moze. Ako si ga izvadio i tako je stajao, osusio se, onda ne moze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MilojevicDJ
Akvarista



Registrovan: 22 Nov 2013
Poruke: 62
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj sundjer je kod mog druga u njegovom filteru i filtrira A on sad prestaje da se bavi pa ce mi dati sundjer Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Sre Jan 08, 2014 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moram jos da pitam, verovatno ste pisali ali nisam sigurna.. da li mi ubrzava cikliranje akvarijuma ako od nekog uzmem neznam 1/3 vode iz vec oformljenog akvarijuma... mislim koliko ubrzava, jer mi je mnogo da cekam 3-4 nedelje da se isciklira?
Kazem 1/3 ili koliko je vec potrebno... i koliko onda cekam?
Izvinjavam se ako je mozda glupo pitanje :p
Unapred hvala na odgovoru!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 08, 2014 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubrzava. Još ako imaš spoljni filter i uzmeš filter masu iz već oformljenog akvarijuma, proces cikliranja će biti dodatno ubrzan.

I pored dodavanja vode (i filtracionog materijala), ja bih sačekao bar još nedelju dana da se cikliranje obavlja i tek onda ubacio jednu ribicu na nedelju dana, kao pilot. I ako bude sve ok, polako kreći da ubacuješ stanovnike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License