Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Diskusi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
azazel
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2012
Poruke: 89
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Plavsicu ti se podrazumevas u ovoj prici oko pomoci!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 12:03 am Snimi Poruku Nazad na vrh

TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto krlle, kao sto sam ti i rekao da i kod "Diskusarskog zita" ima pozitivnih "kukolja" i ljudi bez sujete ili cega vec negativnog. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
azazel
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2012
Poruke: 89
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze ribe izgledaju zaista fantasticno i svaka ti cast kako si ih odgajio i doterao na mogu reci zavidnu velicinu!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
azazel
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2012
Poruke: 89
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 12:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice ishrane mladji diskusa, misljenja i iskustva su podeljena. Neki preporucuju dohranjivanje tek sa 3 nedelje, neki kazu kasnije...
Ja licno malce pocinjem polako da dohranjujem posle 10-og dana iako su svo vreme na roditeljima i hrane se mukus-om. Od roditelja ih odvajam posle mesec dana ne ranije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
azazel
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2012
Poruke: 89
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Umalo da zaboravim naj bitniju stvar!!!
Mlade diskuse koje kupite u radnji ili kod odgajivaca ( nikada ne kupujte manje od 6 jer ce se tesko prilagodjavati), NE STAVLJATI U VELIKI AKVARIJUM!!!!!!
Veliki akvarijum ce imati za posledicu jako veliki utrosak energije kod malih riba za pronalazenje hrane i kretanje sto ce rezultovati sporijim rastom i slabijim razvojem riba!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 10:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada se kazes veliki akvarijum, na koju priblizno velicinu mislis? Koja je po tebi idealna dimenzija za male Diskuse u pocetnoj fazi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 11:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moze li samo kratko objasnjenje slika diskusa sa prethodne stranice, tj zasto su jad i cemer?
Ne razumem se u diskuse a meni su na oko "lepe".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ipak mislim da se ti salis. Smile

Nasumice izabrana fotografija sa interneta

Image
I ovaj po tebi "lepi" Diskus.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neuporedivo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Onix21
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Okt 2010
Poruke: 258
Lokacija: Dobanovci, Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 12:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako se ne varam ovaj mali diskus ima mnogo velike oci za svoju velicinu....to ne valja koliko sam ja razumeo!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 1:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jadna riba nije ni za komentar sto se mene tice sem da je zalosno sto ne razmisljaju sta prodaju. Verovatno ce biti kupljena da stoji u nekoj kugli par sati i onda pravac BVK.

Nego evo jedan lep snimak za one koji vole biljke a zele i Diskuse sa njima. Smile


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
azazel
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2012
Poruke: 89
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Diskusi sa slika iz pet centra....
Evo ovako:
1. Ribe su neuhranjene iz razloga sto skoro 99% imaju crevne parazite i drze se u neadekvatnim uslovima(temperatura) i hrane ne kako ne treba(znam coveka koji radi u pet centru i cime hrane ribe)
2. Ove ribe su zaostale sa rastom i to debelo! Oko je ogromno u odnosu na glavu. Kod zdravod diskusa oko staje bar 6 puta u visini glave. Znaci treba da ima dve velicine oka iznad i ispod oka. Kod novijih akvarijumskih varijeteta ova mera ide i do 7-8 puta.
Sto se velicine akvarijuma tice za male diskuse.... Akvarijum ne bi trebao da ima vise od 100-120l i treba biti kao kocka za mrest. Znaci povrsina dna treba da bude mala da bi ribe imale sto manji prostor za bezrazlozno plivanje a oet da isti ne bude ni premali. U pocetku odgoja je bolje da akvarijum bude go, bez podloge radi lakseg skupljanja prljavstine i ostataka hrane.
Uvek imati u vidu jednu stvar kada je akvarijum u pitanju, bez obzira da li je akvarijum sa diskusima ili drugim ribama. Ono sto funkcionise u jednom akvarijummu ne znaci da ce raditi u drugom akvarijumu. Narocito kada je mrest diskusa u pitanju. Svaki par je prica za sebe. Namestanje parametara vode je samo mali dellic u celoj prici. Dobor namestena vode ne garantue mrest, kao ni uspesan mrest cak i ako do njega dodje. To je ono sto svi zele da cuju i da im se kaze sta i kako a to je upravo ne moguce reci. To je osecaj koji se stvori vremenom i ne moze se prebaciti nekome u glavu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

azazel ::
Ono sto funkcionise u jednom akvarijummu ne znaci da ce raditi u drugom akvarijumu.


Ovo i ja potpisujem i tvrdim nevezano za mresni akvarijum.

A sto se tice onih jadnicaka sa fotografije, nebitno je da li je iz ovog ili onog pet shop-a jer sam vidjao i po drugim a i postavljao sam one fotografije ranije gde sticajem okolnosti znam da nisu iz pet shop-a vec ljudskom nebrigom ili cime vec upropastene. Taj decko (skidam kapu) je zeleo da ih povrati u sta sumnjam da je uspeo jer nisam saznao u kom su sada stanju.
Sve u svemu, da se ljudi sad ne bi poplasili Diskusa jer je i on ista riba kao i mnoge druge samo sto se kod njega da li zbog velicine, kolorita i atraktivnosti veoma brzo primete sve nepravilnosti koje nastanu covekovom rukom.

@azazel
Ne znam da li smem ali bih ovde postavio fotografiju ili je ti postavi ako ti nije tesko od one tvoje tzv. mresne police jer po meni ono je neka ideala za mresni deo u stanu tj. za svakog ko nema uslova ili ne zeli da pravi neke ogromne redove iliti farme Diskusa. Nije mi poenta u vrsti materijala, boji ili cemu god drugom vec u rasporedu. A onda bih imao i par pitanja u vezi toga. Znam da sam mogao o ovome da te pitam i licno ali po meni nije lose da i drugi vide kako sve to moze lepo da se skocka. Kao slucajno sam je skinuo kod sebe na racunar i kao slucajno imam vec krojnu listu za istu. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Onix21
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Okt 2010
Poruke: 258
Lokacija: Dobanovci, Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 2:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako nije problem voleo bih to da vidim Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neka slika govori vise od hiljadu reci...Smile

Ocekujemo fotke, ideje necemo da ti kopiramo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka diskusi na prodaju tigar Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Dec 13, 2018 2:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diskusi malci Maki123 Ribe 1 Pon Okt 22, 2018 9:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Diskusi na prodaju manastiriste Arhiva Malih Oglasa 2 Sub Jun 09, 2018 6:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diskusi u 375l (mboban) mboban Akvarijumi 2 Čet Maj 24, 2018 1:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Diskusi na prodaju Nebojsa-Perla Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Jan 04, 2018 5:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License