Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 renatofil - akvarij Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Nov 25, 2013 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OK, isključujem se iz rasprave. Renatofil, želim ti puno uspeha u daljem napredovanju. Sve najbolje! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 25, 2013 9:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Nov 25, 2013 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
OK, isključujem se iz rasprave. Renatofil, želim ti puno uspeha u daljem napredovanju. Sve najbolje! Smile


Nema potrebe da se iskljucis, daleko od toga, ali nema potrebe ni raspravljati oko nekih tako da kazem "gluposti"... Skapirali smo sta je bitno, hajde sad da to izdetaljisemo, smislimo nesto, uradimo bilo sta sto moze pomoci bilo kome od nas ili nekom drugom na bilo koji nacin. Mislim da je to sustina foruma izmedju ostalog. Nema potrebe da se medjusobno svajdamo... Wink Niko ne zeli da ne ucestvujes, samo sugerisemo da sve moze da se kaze na lepsi i ruzniji nacin... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
All
Akvarista



Registrovan: 17 Nov 2013
Poruke: 25
Lokacija: EU

PorukaPoslao: Pon Nov 25, 2013 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da sam svojevremeno pročitao bukvalno stotinu članaka o rasvjeti: lux,lumen,wat,kelvin,par--visina i vrsta reflektora,vrsta rasvjete i sve drugo..
Skontaj koliko novca ti nije žao uložiti da dobiješ kvalitetnu rasvjetu čitaj i na kraju realiziraj. Smile
Evo jedan lagan a tačan kalkulator rasvjete. (na PP)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Nov 25, 2013 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po ovom ja nemam dovoljno svetla, a uzeo sam 2 stedljive Philips Tornado od 12 w za aq dimenzija DxSxV 60x25x22. Mislim da ovo bas i nije ok...ipak su mi iskusniji rekli da je ova rasveta skroz ok, a po ovom je nedovoljna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
All
Akvarista



Registrovan: 17 Nov 2013
Poruke: 25
Lokacija: EU

PorukaPoslao: Pon Nov 25, 2013 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TheDoVla ::
Po ovom ja nemam dovoljno svetla, a uzeo sam 2 stedljive Philips Tornado od 12 w za aq dimenzija DxSxV 60x25x22. Mislim da ovo bas i nije ok...ipak su mi iskusniji rekli da je ova rasveta skroz ok, a po ovom je nedovoljna.


Zato i kažem ne izvodi zaključke na brzinu.
Ta je rasvjeta dovoljna -- ali za šta (koje biljke u kolikoj količini sa ili bez co2 itd. itd.)
Još jednom savjet: čitaj, studiraj ,skupljaj opremu i nakraju napravi čestito .Ako pogledaš neke od prelepih akvariuma sa foruma pa uzmeš u obzir šta sve ljudi imaju od opreme doći ćeš do zaključka.
Samo polako i strpljivo.

LP
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Nov 25, 2013 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pravu si. A citao sam mnogo i mnogo naucio...i nisam stao... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
renatofil
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2013
Poruke: 40

PorukaPoslao: Pon Nov 25, 2013 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

All, u pravu si.
Akvarij imam gotovo 40 godina i nikada nisam imao posebno uspjeha s biljem. Sada sam tek malo proučio što uopće treba gledati u vezi ravjete, i neke su mi stvari ipak malo jasnije.
Možda nešto i bude od mene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
boki 013
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 183
Lokacija: pancevo

PorukaPoslao: Uto Nov 26, 2013 2:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pokusaj da nadjes imena biljaka koje imas i sta one traze kakvo svetlo, kakvu podlogu, koliko su zahtevne, pa po potrebi pojacaj svetlo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
renatofil
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2013
Poruke: 40

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 12:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da vam još jednom pokažem moj akvarij i imam par pitanja.....
Obzirom da je rasvjeta u original Caymanovom poklopcu slaba, ja sam malo pojčao s svije štedne žarulje od po 23 W. Izbacio sam i original plastiku i ubacio pocinčani lim.

Image

Image

Danas sam izbacio i originalni filter i postavio Haqos 1200 pa ćemo vidjeti. Uz put sam skužio da mi ne radi grijač. Sutra moram kupiti novi. Ovako to izgleda sada...

Image

E sada na red dolazi pitanje ...........koje su ovo biljke, kupljene su u Nitri, ali nemam pojima što sam kupio. Molio bih Vašu pomoć.

Slika 1
Image

Slika 2 i 3, ista biljka
Image

Image

Slika 4
Image
A ovo je i cvijet te biljke, slika 5
Image

Slika 6
Image

Slika 7. Ova biljka lijevo je ista kao ona iznad, a desno je još jedna nova.
Image

Slika 8
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Čet Nov 28, 2013 1:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi crnu pozadinu,lepše će izgledati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
renatofil
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2013
Poruke: 40

PorukaPoslao: Pet Nov 29, 2013 1:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zar se nitko ne razumije u bilje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Nov 29, 2013 6:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne razumem se previše jer sam i sam skoro počeo sa biljem, ali rekao bih ovako
1 slika- Bacopa neka vrsta
2i 3 slika - vodeni hrast
4 slika - Valisneria

Ako grešim nek me neko od iskusnijih članova ispravi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Nov 29, 2013 9:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slika 8-nisam siguran, ali rekao bih da je to alternatera.
Slika 6- rekao bih da je to neka vrsta elocharisa (acicularis ili vivipara).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
renatofil
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2013
Poruke: 40

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2013 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas sam morao malo ošišati svoje bilje, naročito rogolist, koji se razširio po cijelom akvariju.
Druge biljke po malo listaju, a neke stoje, kako sam ih posadio.

Nakon šišanja.

Image

Lijeva stoji i ne miče se od kada sam ju posadio, a desna vidno napreduje.

Image

Napredovanje se vidi i na ove dvije sljedeće slike.

Image

Image

Ova tanka trava kojoj ne znam ime stoji i ne mrda, mislim da malo čak žuti i trune.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
renatofil
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2013
Poruke: 40

PorukaPoslao: Pon Jan 06, 2014 2:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako to izgleda nakon nepunih mjesec dana.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 54l Marko1997 Akvarijumi 8 Uto Nov 02, 2021 5:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponuda - Beograd - spreman "plug... Lenji Lisac Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Sep 12, 2020 6:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 20L pomoc EvilEasy Početak u akvaristici 13 Pon Mar 11, 2019 10:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License