Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Amonier?! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stanomir
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2013
Poruke: 43
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 03, 2013 7:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moze li mi neko reci gde mogu naci AMONIJERA? trazio sam u ruzveltovoj, pet sop na NBG-u i u akva sopu u ustanickoj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 03, 2013 7:08 am Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Apr 03, 2013 8:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj dzbe da ga trazis, kada malo poraste postaje agresivan i napada druge ribe. Mahom se ljudi zale na njega, neznam nikog ko se hvalio! Smile Kupi ako ima
http://www.akvarijum.org/forum.....-t361.html
ili
http://www.akvarijum.org/forum.....s-t86.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 03, 2013 9:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam imao ancistruse, i jos uvek imam jednog, koji kod mene narastao za 1 cm mozda, vise nije bas mali, i kao sto i ovde narod ima iskustva, malo se olenjio. Nedavno sam ubacio Otonciklusa, on je neumoran.. takodje sam ubacio jednog oto-a i u manji akvarijum, tek tamo sljaka za dvojicu..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Ned Dec 01, 2013 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam danas ne planirano uzeo 2 amoniera jer nije bilo ancitrusa, dali su korisni kao i ancitrusi i šta je bolje? imam i jednog ancija u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Dec 02, 2013 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
Nemoj dzbe da ga trazis, kada malo poraste postaje agresivan i napada druge ribe. Mahom se ljudi zale na njega, neznam nikog ko se hvalio! Smile


S postovanjem, Jovice, i 3/4 ovog foruma nema nista lepo da kaze o bikolorima, pa opet, ima nas nekoliko koji o njima govore sve najbolje Wink
Naravoucenije: ne mora da znaci da ce i kod njega da bude agresivan i da ce napadati druge ribe. A i da ih napada, ako on voli tu vrstu, oprostice mu, siguran sam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Dec 02, 2013 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ako voli nek izvoli, bikolor i amonijer nisu isto. Ja jos nisam upoznao nekog ko se hvalio sa amonijerima. ulenje se kad porastu, plus sto umeju da narastu, a i spopadaju druge ribe, pogotovu zivorotke koje nocu polegaju po dnu, pa ih onako kilave mlate i kidaju im krljust...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pon Dec 02, 2013 1:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako čovek hoće Amonijera,nek' izvoli.Možda neće biti agresivan kod njega.
Inače,imaš pp.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Pon Dec 02, 2013 8:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam imao 2 amonijera i mogu reci da nisu napadali druge ribice nego su se izmedju sebe capali i toliko su brzo plivali kroz akvarijum da su mi stresirali pola riba ove samo beze od njih, ne znam da li je to normalno tako, ali sam iz izvadio posle 7 dana i uzeo 2 sijamca za koje imam samo reci hvale Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Dec 02, 2013 10:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni su amonijeri izlazili iz akvarijuma. Samo sam ih pronašao suve ispred akvarijuma. Davno to beše. Čuo sam da znaju da se zakače za ribice i skinu im krljušt. Ja glasam za oto-a.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Dec 02, 2013 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bih znao gde ima da se nabavi.Meni je prošle godine fender "uvalio" dva komada u nekoj razmeni. Hvala mu za to. Ozbiljno. Meni je ova riba super, naročito ponašanje u akvarijumu. Malo struže po biljkama i staklu pa onda veoma brzo pređe na drugu lokaciju i tako u krug. Nije vredan kao oto niti efikasan kao ancistrus ali radi svoj posao. Sada su dugački oko 8-9 cm i ponekad se međusobno pojure ali ne diraju ostale ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lazar96
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2012
Poruke: 121
Lokacija: Vrnjacka Banja

PorukaPoslao: Pon Dec 02, 2013 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam jednog amonijera i zalim sto sam ga stavio u akvarijum zato sto napada druge ribice a sad ima veliki problem sto nikako nemogu da ga uhvatim i izbacim iz akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Pon Dec 02, 2013 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesha barajevac ::
Meni je ova riba super, naročito ponašanje u akvarijumu. Malo struže po biljkama i staklu pa onda veoma brzo pređe na drugu lokaciju i tako u krug. Nije vredan kao oto niti efikasan kao ancistrus ali radi svoj posao. Sada su dugački oko 8-9 cm i ponekad se međusobno pojure ali ne diraju ostale ribe.


i meni se ovako ponasa imam jednog i mogu vam reci da sam zadovoljan SmileSmileSmile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Dec 24, 2013 6:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da napisem svoje utiske o amonieru, dok su bili u istom akvarijumu hteli su povremeno međusobno da se jure, onda sam ih razdvojio i jednog prebacio u mali akvarijum.
Jedno vreme u tom malom nije bilo čistača pa se po kamenju nahvatalo algi kada sam ubacio ancitrusa za nedelju dana nije skoro ništa očistio, a amonier je za 2-3 dana sredio kompletnu dekoraciju i odlično se pokazao bar kod mene, nijedan nije agresivan sad kad su odvojeni, koliko sam video i u većem akvarijumu je amonier prilično vredan, tako da sam za sad zadovoljan sa njima i dobro su se pokazali kod mene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Maj 31, 2018 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi sta raditi sa ovim Amonijerom gold danas mi je dva puta izasao iz akvarijuma sad ga opet nasao na ugaonoj garnituri i vratio ga u akvarijum par minuta je bio okrenut na bok i disao sad se opravlja luda riba totalno Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Jun 01, 2018 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aco83 ::
Ljudi sta raditi sa ovim Amonijerom gold danas mi je dva puta izasao iz akvarijuma sad ga opet nasao na ugaonoj garnituri i vratio ga u akvarijum par minuta je bio okrenut na bok i disao sad se opravlja luda riba totalno Shocked


Jedino resenje po meni je da stavis poklopac na akvarijum, ja sam imao borneo suckera i jedan dan sam ga nasao na ugaonoj garnituri kako odmara, bio je tu jedno 5-6 sati raspistoljio se, otisao u vecna lovista i od tada sam stavio stakleni poklopac i nemam problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License