Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ancistrus Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tirkez
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2011
Poruke: 54
Lokacija: Backa Topola

PorukaPoslao: Čet Feb 28, 2013 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Predivan prizor svaka cast ,nego reci mi s cim hranis malce posto mi je ovo prvi mrest ancija
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 28, 2013 8:57 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Sub Avg 17, 2013 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi,kratko pitanje.Moji anciji su vredni po ceo dan.Malo su na panju,obično čiste staklo,dno.Ali svaki put kad ih vidim (a vidim ih često) za njima se vuče dugačak izmet braon boje i tako svakih 15min?!Ne razumem u čemu je problem...Ne preterujem u hranjenju,redovno održavam čistoću u akvarijumu a spirulinu bacam pola tablete svaki drugi dan.Bilo je dosta plesni u akvarijumu pre nedelju dana,ubacila sam ancije i sve su to rado očistili.Nije mi jasno od čega toliko izmeta,kada na staklu nema vidljivih algi niti plesni a stalno čiste staklo.Da li neko ko ih je držao zna da li je to normalno,računajući da ih uopšte ne hranim puno,a granule koje padnu na dno koridorasi očiste i anciji i ne stignu to da pojedu.Hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Sub Avg 17, 2013 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kažeš, bilo je dosta plesni, eto ti odgovor, za dugačak izmet. Nemoj da ih hraniš direktno. Pusti da ti dobro očiste akvarijum, pa ih kasnije hrani po malo. Dok god nalaze hranu po staklu i panjevima, neće baš obraćati pažnju na spirulinu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Sub Avg 17, 2013 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Sre Avg 21, 2013 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čisto da napišem,nešto kratko o ovim ribama za početnike...
Ako tražite nekog algara komunalca,ne možete da izaberete između almonijera,nerita,drugih pužića,plekostomusa...Izaberite ancije
Imala sam ovaj problem:plesan krenula prvo na panju,onda po celom prednjem staklu,pa na levom staklu,na podlozi pa čak i na Anubias Nani.Već sam se žestoko nervirala,pročitala jedan post koji je postavio nikouro i čula da Anciji klopaju plesan kao ludi.Istog dana sam kupila Ancije,2 mlada,ne znam kog su pola.Prvih par dana nisu se ni pomerali,krili su se ispod panja i nisu jeli ni spirulinu koju su koriji uništavali,onda su par puta izašli da izvide situaciju i sve je bilo ok,tako još par puta,i na moje iznenađenje,3 dana posle ubacivanja Ancija,nema plesni na panju!Već su se oslobodili i krenuli da čiste staklo,prvo onako bojažljivo (naravno Skale ih je jurio Very Happy ),onda su se oslobodili i krenuli da jedu ostalu plesan,bilo je tu i nešto tačkaste alge na staklu,i to su rado pojeli.Posle nedelju dana,akvarijum je blistao,nije bilo više plesni,Anubia čista,staklo čisto,panj čist.Toliko su se oslobodili da nema više onog da se kriju,sada ih stalno vidim,ostale ribe su prihvatile ancije,sada su uvek tu,ili čiste ili kuliraju i kao da kažu:odradili smo posao,sada odmaramo Smile Izvanredne ribe,i jedan prijatelj mi reče da to što pričaju da se ulenje kad porastu nije tačno,od vas zavisi da li će se ulenjiti,ako budu naviknuti da stalno dobijaju gotovu hranu ulenje se i onda ne čiste alge i plesan,ako smanjite gotovu hranu (platu Very Happy ) onda če itekako da čiste,treba da se otkrije caka,kod mene je spirulina na 3 dana pola tablete,a i nestignu puno da pojedu zbog jata korija,to ih podstiče da jure prirodnu hranu,vi štelujte vreme gotove hrane kako vam odgovara.Ima caka tu,koriji su jako brzi,bar kod mene,granulice koje padnu koriji toliko brzo pojedu da anciji i ne dođu do njih,vi procenite kako ribama odgovara.Zotivićete ih vrlo brzo,a i oni će vas nagraditi blistavim akvarijum Wink
Nadam se da će nekome pomoći ovaj kratki tekstić (kratki hahaha,volim da se raspišem uveče).Pozz svima
PS.Videla sam temu koju je Blue pisao o barskim puževima kao algarima,jesu dobri za to,ali kod mene je slučaj da su bili prave male napasti,na svakim 0,5cm po 2 puža...I onda su stigle helenice koje su rado pojele skoro sve puževe...Posle je stigla nova postavka,ima po koji barski ovde kod mene,ali za sada sam samo videla 3 prazne kućice Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Nov 17, 2013 11:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo jesenjih novina kod mene...

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Nov 17, 2013 11:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i novina od ovih divnih roditelja ,malci su izasli ovih dana iz skoljke ...

Image

Image

Image


Poslednji izmenio No 1 dana Ned Nov 17, 2013 11:50 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene No 1: dopuna jos jedne slike
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Pet Nov 29, 2013 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citam da dajete hranu Ancijima posebnu, ja od kako sam ga kupio nisam mu nikad davao hrane :S

Ako sam dobro skontao zenka nema brkove, a muski ima. Jel se nece zenka ljutit ako joj ubacim muzijaka sad?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Nov 29, 2013 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ako je polno zrela sumljam da ce se ljutiti. Možda se i koji malac iskoprca iz pecine Smile u dogledno vreme. svakako ce dobiti drustvo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nesa
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 92
Lokacija: Beograd-Smederevo

PorukaPoslao: Pet Nov 29, 2013 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nece se ljutiti,samo nemoj da ih gledas da se ne postide Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Pet Nov 29, 2013 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Haha, obecavam Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Sub Nov 30, 2013 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja zenka odlepila za muzijakom, svuda ga prati a on bezi. Dobro, nije ni cudo, od maja nije muska videla Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Dec 02, 2013 6:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos malo slika podmladka...

Image
.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 02, 2013 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hehe, a ovaj amazonac ih cuva? Ne odvaja se od njih Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Dec 03, 2013 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uvek jedu zajeno! , i to ciklidi, kozice, amazonci i ancistrusi !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ancistrus albino maticna zenka puna p... Ikan1 Bolest 0 Pon Apr 05, 2021 1:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklon ancistrus, sijamac, apistogram... m.vlacina Na poklon 2 Čet Mar 25, 2021 11:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus Vecha Razmena 0 Sub Mar 13, 2021 5:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus mužjak albino chaosad Razmena 1 Uto Jul 28, 2020 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Matični par Ancistrus Super Red i 4 m... Sone_bg Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Maj 11, 2020 2:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License