Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Podmladak boraca Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
plavušica
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 17
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Dec 03, 2013 7:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre dva dana, izmrestili su mi se dva para boraca. Mali su se izlegli gotovo istovremeno (nekoliko sati razlike). Može li neko da mi odgovori smem li ih spojiti u jedan Aq. Lakše bi mi bilo za održavanje i hranjenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Dec 03, 2013 7:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Paki
Akvarista



Registrovan: 15 Okt 2012
Poruke: 122
Lokacija: Paracin,Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 03, 2013 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko se ja razumem, smes svu mladj skupiti u jedan akvarijum...ne vidim zasto nebi smela.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavušica
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 17
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Dec 03, 2013 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jednom sam to uradila, doduše razlika između mlađi je bila oko nedelju dana i primetila sam da ribice bukvalno gutaju druge ribice. Bile su stare oko nedelju dana mlađe, a starije dve nedelje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Dec 06, 2013 11:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Borac je alav a ima jaka usta i nije ni cudo sto su veci poceli da gutaju manje.

Sad ih mozes spojiti jel su istog uzrasta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavušica
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 17
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Dec 06, 2013 11:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala mnogo na odgovoru.
I mislila sam da je problem u tome što su jedni bili veći, ali mi je bio potreban savet nekog iskusnijeg.
Prosto mi bilo neverovatno kada sam videla koliko mali borac može da otvori usta i proguta drugog.
Zaista mi je koristan ovaj odgovor, hvala još jednom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pet Dec 06, 2013 12:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znaci imali su zivu hranu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Dec 07, 2013 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema na cemu mada si i sama dosla do tog odgovora. Ja sam uspeo da uhvatim u roku od 14 dana 3 mresta dva crvna m+z i jedan plavi m+z.

Mresti ih samo cesto na svakih desetak dana, jel dok rade rade kasnije neko nekog olesi i cao zdravo su. Akvarijum sa malcima samo pokri sa folijom ili staklom. Sa cim ih hranis, mislim malce?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavušica
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 17
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 08, 2013 11:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kroz svakakve situacije sam prolazila prilikom mresta i pokušaja mresta. Izgleda da su mi neke ženke ustvari mužjaci, nikako neće da se upare ni sa jednim borcem. Ne mogu da provalim to, iako su već više od pola godine stare. Moram da dodam, nikada nisam stavljala stiropor niti plutajuće bilje. Borac napravi gnezdo uz zid Aq, i to kakvo gnezdo, mada su mi se jedni izmrestili, a da gnezda gotovo nije ni bilo. Razna iskustva imam sa mrestom ovih ribica...
Nego, pitao si za ishranu. Počinjem sa žumancetom. Jeste da prlja vodu, ali to mi je nekako najjednostavnije. Problem je u čišćenju vode, ali uspevam nekako. Žumance skoro i dve nedelje... Možda je predugo, ali do sada je bilo ok. Posle prelazim na artemiji, dok ne napune mesec dana, možda i malo duže. Sledi sitna proteinska i sitni biljni listići. Klopaju dobro. Mali su pokriveni staklom i oko mesec dana im držim rasprskivač. Sada sam ovim najmlađima stavila i grejač, jer oscilira temperatura, dosta padne preko noći.
Imala sam situaciju da mi je mlađ iz jednog čitavog legla uginula kada sam počela da im dajem smrznutu dafniju. Znam da je živa opasna za mlađ, ali nisam znala da to važi i za smrznutu. Ipak, pored sve "nege", jer zaista ih pazim i vodim računa o svemu, smrtnost je velika. Čak i 50% !!!
Ukoliko nešto radim pogrešno, molim za savet, jer ne znam gde grešim. Svi su mi nešto škrti u savetima, a ima dosta nestručnih saveta.
Raspisah se ja...
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kristinah
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 38
Lokacija: Novi Sad, Kisač

PorukaPoslao: Ned Dec 08, 2013 3:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni su se uparili iz prve. Kupila sam dve ženkice ali moj Borko je odabrao jednu a onu drugu ni da vidi iako sam nju pokušala više puta da mu nagurnem zbog kompatibilnosti boja. Mrest uspeo iz drugog pokušaja sa ženkom br.1 - ali zbog moje greške malci nisu preživeli (nisam primetila da se grejač izvukao iz struje prilikom čeprkanja oko utikača)
Ponovo sam pokušala sa drugom ženkom - ništa - i od tada više neću ni da mu je približavam. Sada imam jedne malce za koje ne znam koliko su stari (mislim oko dve -tri nedelje) i ponovo ih mrestim.
Za hranu u početku infuzorija (koja mi se stvorila u akvarijumu, verovatno znog lošijeg održavanja, ali malci je u roku od par dana očiste) a onda artemija.
Iskustva sa ovim baš nemam ali nadam se uspehu. Za sada lepo napreduju a meni će biti dovoljno da izguram bar jednu generaciju do kraja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Dec 08, 2013 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Plavušice neka moja zapazanja u dosadasnjem razmnozavanju boraca ti mozda pomognu.

plavušica ::
Izgleda da su mi neke ženke ustvari mužjaci, nikako neće da se upare ni sa jednim borcem. Ne mogu da provalim to, iako su već više od pola godine stare.


Uvek svoje zenke ostavljaj a kupuj muzjake. Muzjaci malih boraca sa otprilike 2-3 meseca treba da pocnu da se razdvajaju iz zajenickog akvarijuma u akvarijume/flase/case. Primetices da u akvaijumu ubrzo po izdvajanju dominantnih tj.vecih muzjaka nastaju novi tj. pocinju da im se razvijaju peraja i posle odredjenog vremena i te treba izdvojiti. Nekima naravno nikada ne narastu velika peraja ali su to retki imao sam par takvih zenki/muzjaka koji su se do smrti tukli na mrestu sa muzjacima. Mali muzjaci boraca se izdvajaju jel mnogo brze rastu a i peraja im budu mnogo lepsa.

plavušica ::
Moram da dodam, nikada nisam stavljala stiropor niti plutajuće bilje. Borac napravi gnezdo uz zid Aq, i to kakvo gnezdo, mada su mi se jedni izmrestili, a da gnezda gotovo nije ni bilo. Razna iskustva imam sa mrestom ovih ribica...


Ja praktikujem stiropor ili plasticnu casu presecenu na pola, jel im tako prakticno odredim mesto na kom ce se mrestiti tj. to praktikujem da bih na prednjem staklu od akvarijuma mogao da ispratim kad su se izmrestili i da izvadim zenku, zatim da vidim kad proplivaju mali i da izvadim muzjaka. Barem ja tako radim i nekazem da je ostalo pogresno. Da zanimljivo je to da nekada naprave veliko gnezdo a nekada malo, to nije bitno najbitnije je jel muzjak radi ili ne.

plavušica ::
Nego, pitao si za ishranu. Počinjem sa žumancetom. Jeste da prlja vodu, ali to mi je nekako najjednostavnije. Problem je u čišćenju vode, ali uspevam nekako. Žumance skoro i dve nedelje... Možda je predugo, ali do sada je bilo ok. Posle prelazim na artemiji, dok ne napune mesec dana, možda i malo duže. Sledi sitna proteinska i sitni biljni listići. Klopaju dobro. Mali su pokriveni staklom i oko mesec dana im držim rasprskivač. Sada sam ovim najmlađima stavila i grejač, jer oscilira temperatura, dosta padne preko noći.
Imala sam situaciju da mi je mlađ iz jednog čitavog legla uginula kada sam počela da im dajem smrznutu dafniju. Znam da je živa opasna za mlađ, ali nisam znala da to važi i za smrznutu. Ipak, pored sve "nege", jer zaista ih pazim i vodim računa o svemu, smrtnost je velika. Čak i 50% !!!
Ukoliko nešto radim pogrešno, molim za savet, jer ne znam gde grešim. Svi su mi nešto škrti u savetima, a ima dosta nestručnih saveta.
Raspisah se ja...
Pozdrav


Ishrana bi trebala od prvog dana da bude artemija, malo prlja vodu i mnogo je hranljivija od zumanceta. Zanimljivo je da mali borac nemoze da proguta celu artemiju prvi dan ali toliko je zilava ribica i ima jaka usta da mze da otkine deo artemije Smile. Drugi dan vec moze celu da je proguta. Naravno posle jedno dve nedelje pocnjem da ih hranim sa diskus granulatom usitnjenim. Ziva dafnija nije opasna za mladj, ja sam duzi niz godina hranio male borce sa dafnijom i ciklopsolm zivim direktno iz bare u kojoj sam ih lovio.

Grejac je obavezan u akvarijumu zbog stabilnosti temperature, sundjer filter isto, kao i pokriven akvarijum barem 5 nedelja. Jako su mi mala uginuca, jedinu gresku koju mogu da napravim je da prehladim ribu ili da ne pokrijem dobro akvarijum.

Savet je da pored sve nege koje im pruzas uginuce ti je veliko a da bi to izbegla bez zumanceta ih odgajaj.

Koja slika ne bi bila na odmet Wink

Evo i moja ranija tema http://www.akvarijum.org/forum.....e%20boraca


Poslednji izmenio Anboy dana Ned Dec 08, 2013 7:12 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavušica
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 17
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 08, 2013 7:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Saveti zlata vredni! Danas nisam stavila artemiju, ali sutra stavljam i krećem sa njom. Drago mi je što sam dobila ovako iscrpan i koristan odgovor. Hvala još jednom. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bettafighter021
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2013
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Dec 18, 2013 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

plavušica ::
...Izgleda da su mi neke ženke ustvari mužjaci, nikako neće da se upare ni sa jednim borcem. Ne mogu da provalim to, iako su već više od pola godine stare...


Ženka borca ima jajnu tačku. I po tome je možes razlikovati od PK mužjaka. Ponekad se dešava da jajna tačka kod ženke ne postoji, što se smatra manom. Tako da više ne možeš da pogrešiš... Ako staviš dva borca a da nema jajne tačke, nema ni podmlatka.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaWolf
Akvarista



Registrovan: 21 Jun 2016
Poruke: 25
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Jun 22, 2016 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jedno pitanje.kad se mali borci izlegu i premeste u drugi aq gde ce odrastati da li im treba osvetljenje s obzirom da vidim ovde da neki kazu da treba prekriti,odnosno zamraciti aq nekih 3 do 5 nedelja? nov sam u ovome pa se unapred zahvaljujem na strpljenju i odgovoru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Jun 22, 2016 8:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba akvarijum da se poklopi, isparivačima da bi se temperatura vode i vazduha izjednačila dok im se ne formira labirint aparat a svetlo može, nema veze sa tim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka gupi podmladak na poklon AB Na poklon 2 Sre Jul 06, 2022 12:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uginuće boraca Vecha Bolest 4 Pon Okt 07, 2019 8:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zenke boraca Voja85 Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Dec 28, 2017 8:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slike beba boraca (Betta Splendens) srdjann Razmnožavanje 1 Pon Feb 08, 2016 1:00 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum za podmladak Fricky`88 Uradi Sam (DIY) 3 Ned Maj 24, 2015 12:16 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License