Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem oko temperature. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bettas
Akvarista



Registrovan: 27 Maj 2012
Poruke: 72
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2012 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam uspio spustiti temperaturu, borca sam izdvojio u zaseban akvarijum normalizovao temperaturu. Slabe vajde za njega, ne mogu da vjerujem koliko se za dva dana unistio. Sad vec pocinjem da sumnjam da je nesto drugo u pitanju. Pregledao sam ga, nema bijele tacke ali je totalno ofucan. Nemam ideju sta bi moglo biti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2012 1:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Drazen
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2011
Poruke: 187
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sub Jul 07, 2012 2:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dali bi bilo dobro da se u vanjski filter ubaci manja zaledjena flasica?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Jul 07, 2012 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hladjenje pomocu zaledjenih flasa bas i nije prakticno zato sto onda stalno moras da menjas flase i da pazis kada se flasa otopila ako zelis da ti temperatura bude konstantna.
Ako bi ubacio jednu flasu recimo ujutro, a sledecu uvece to ne bi bilo bas najbolje po ribice posto bi u toku dana temperatura prvo naglo opala, zatim ponovo porasla, pa uvece ponovo opala.
To su prevelike temperaturne varijacije, a to ribama smeta vise nego da je temperatura konstatno visoka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
malac
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2012
Poruke: 20
Lokacija: beograd/batajnica

PorukaPoslao: Sre Jul 11, 2012 7:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slucajno sam dosao do motorcica iz projektora za slajdove koji funkcionise na 220 w nije bucan a gura vazduh ekstra stavio u haubu i milina.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
iognjanovic
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 33
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sre Dec 11, 2013 1:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo drugari i ja imam isti problem nikako da uskladim temperaturu nocu se spusti na 22-23 a preko dana je od 27-29 verovatno to moze biti pogubno za ribice ali stvarno ne znam kako da uskladim temperaturu. Grejac mi je podesen na 24 uvek i proverio sam ga radi ali ujutru kad ustanem proverim temperaturu ona je kao sto sam naveo 22-23.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sre Dec 11, 2013 1:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa koji je grejac, a koliki je akvarijum ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
iognjanovic
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 33
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sre Dec 11, 2013 2:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je tank 500 od 60l a grejac je atmanov od 100w.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sre Dec 11, 2013 2:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bi trebao imati problema sa temperaturom, probaj da zamenis grejac.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
iognjanovic
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 33
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sre Dec 11, 2013 2:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce je da je problem grejac, hvala puno a ja se javljam kada realizujem sve to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 11, 2013 11:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakvo osvetljenje imaš? Kad je temperatura preko 26 stepeni, je l' tad radi grejač?

Sumnjam da je problem sa osvetljenjem, tj. da sijalice greju vodu, a ne grejač.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Dec 11, 2013 12:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ti je termometar precizniji (onaj stakleni) i lociran što dalje od grejača.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
iognjanovic
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 33
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sre Dec 11, 2013 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da termometar je stakleni i dva puta sam ga menjao misleci da ne pokazuje tacno, a osvetljenje su dve cr-500 neonke od po 11w x 2
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
iognjanovic
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 33
Lokacija: Trstenik

PorukaPoslao: Sre Dec 11, 2013 12:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I zaboravio sam da odgovorim Bojanu da sam grejac proveravao i da radi ali nisam primetio kada se ukljucuje dali na odredjenu temperatutu kako sam mu ja namestio ili kako on hoce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Dec 31, 2013 12:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre 10-ak dana sam primetio da mi je temperatura u akvarijumu otišla na 28 stepeni, pomislio sam da je grejač u pitanju ali i bez grejača je već nedelju dana i temperatura ne pada ispod 26c.
Akvarijum ima oko 80l vode pumpu atman od 500l/h a zatvoren je staklenim poklopcem a od osvetljenja dve štedljive po 23w koje su iznad staklenog poklopca 10-ak santima u visećoj haubi od cevi.
U čemu bi mogao da bude problem to sam primetio kada sam zamenio pumpu pa me zanima dali je moguće da se od nje više i voda greje ili je nešto drugo?

Akvarijum iz ove teme

http://www.akvarijum.org/forum.....16396.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedino nisi napisao koja je spoljna temperatura tj temperatura u sobi gde je akvarijum? Da otklonimo i tu dilemu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License