Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Algari u ciklidnim akvarijumima Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
zemunele
Akvarista



Registrovan: 17 Sep 2013
Poruke: 11

PorukaPoslao: Pet Dec 13, 2013 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam nekoliko nedoumica oko toga kako resiti alge u akvarijumu a da nije magnet.

Savetovali su me sa Ancistrusima, ali veliki broj akvarista kaze da nije doboro ubacivati njih jer veci primerci su lenji i slabo obavljaju posao.
Drugi su pominjali puzeve (Nerite).
Treci opet pricaju da su najbolji algari Stiphodon.

Voleo bih ako bi ciklidasi iznesli svoja misljenja vezano za ovaj problem.


Inace imam ak. 130x50x50 i u njemu Malawi ciklide (maingano, Careluse, Auratuse, Socolofe, Lombarode....). Sto znaci nisu neki predatori pa dane moze nista drugo ubaciti.
Treba mi savet sta kupiti????


Hvala Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Dec 13, 2013 5:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pet Dec 13, 2013 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Savet, ostavi te alge ionako ih malawci grickaju i to im je hrana koliko ne znam Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Dec 13, 2013 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci ancistruse i resio si problem,malawcima kvalitet rasvete nije toliko bitan i ljudi uglavnom imaju manjak svetla.Usled toga se uglavnom pojavljuje braon alga,po staklu i na podlozi,kamenu.Ancistrusi to uspesno resavaju,kupi ih na velicini 3-4 cm ubaci nekoliko komada i zavrsio si posao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pet Dec 13, 2013 8:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mbune su biljojedi. Možes dosta video snimaka pogledati na raznim sajtovima, u vezi prirodnog staništa ,ovih ciklida. Različita su iskustva i mišljenja oko uredjenja akvarijuma. Neko voli alge neko ne. Akvarijum mora da ima dobru filtraciju. Lično preferiram da akvarijum u koliko tolikoj meri odslikava prirodno stanište ovih riba. Pesak granulacije što finije, od 1 do 3 mm, neko ide i na još finiju granulaciju. Ciklidi su ,,kopači,, i vole da prevrću dno s peskom-kvarcom. Kamenje oblutci, obrasli algama koje naravno služe kao hrana. Kod tebe su veće ribe ako se ne varam. Ubacivanjem par komada manjih ancistrusa , je pitanje kako će se ponašati odrasli primerci prema njima, tj.dal će nastradati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Dec 13, 2013 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sto se tice ishrane ima i omnivora ili ti svastojeda Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zemunele
Akvarista



Registrovan: 17 Sep 2013
Poruke: 11

PorukaPoslao: Pet Dec 13, 2013 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Urednice Smile,
imam granulicu 0.6 -1.2 i da ciklidi su izvrsni kopaci. Nakon nedelju dana akvarijum izgleda totalno drugacije. I slazem se da treba odslikati prirodno staniste kao i u jezeru. Delimo to misljenje i tome nastojim. Alge koje se pojavljuju na kamenju ili dekoraciji mi ne smetaju ali algde po staklima da. I to bih voleo da resim nekim prirodnim putem a ne vestacki.

U skladu sa time imam dilemu. Da imam i odrasle ciklide (10- 11 cm) i malce i srednje. Uglavnom su vece i zato me je strah da ubacim Ancistruse na velicini manjoj od 5-6 cm jer ce biti prebiveni. Iskustva drugih ciklida govore da su Anci lenji i zato sam u problemu.

Razmisljam se da napravim MIX. 2-3 puza Nerita, 7-8 Ancija i mozda 2 Stiphodon. Pa sta im bog da.

Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Dec 13, 2013 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zemunele : "Iskustva drugih ciklida govore da su Anci lenji i zato sam u problemu. "

mislis ciklidasa Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Dec 13, 2013 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam ciklidni akvarijum, imam dve nerite i dva ancistrusa (solidne veličine) i ne mogu da kažem da sam jednom video algu, ali je mali akvarijum.
Sad taj mali planiram uskoro za one školjkaše i zanimalo me oko algi pošto će da se pojave. Uglavnom sam na dosta domaćih i stranih foruma našao da ljudi stavljaju nerite i clinton corone puževe (mali rogati). Kažu da mogu i da nema problema više. Sopstveno iskustvo tek negde u februaru. Nerite bar i potiču iz Afrike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pet Dec 13, 2013 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako mogu da biram između amazonaca i nerita ili corona puževa, pre bi se opredelio za puževe. Svojevremeno, sam imao nerite s ciklidima i odlično su odradile posao , što se tiče održavanja stakla. Nerite retko idu po podlozi. Kreću se uglavnom po staklu i bilju. Barem se kod mene tako pokazalo u ciklidnom akvarijumu, a sad već pošto nisu više s ciklidima , ništa ne menja na predhodno napisano. Imam i corone , odlični puževi. Gajio sam i ancistruse s mbunama, čak su se i mrestili , ali nije mi to to ,barem po mom ukusu. Kao što je rečeno, dosta prljaju, kad porastu lenji su i što bi rekli ,,niš koristi od njih,, .Mbune su pretežno algojedi i njihova ishrana ,treba da se bazira na biljnoj bazi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Dec 14, 2013 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ciklidni akvarijum mi nije baš na zavidnom, nivou, pa sam rešio malo da se pozabavim njime, poveden zemunele-vom temom. Na slici možete videti levu i desnu stranu akvarijuma na čijim su stranicama zelene alge, ne tačkaste. Ubacio sam danas 1 coronu i 1 neritu. Posmatrao sam malo duže stanje u akvarijumu posle ubacivanja puževa, jer sam se bojao da ih moji ciklidi neće ,,dokusuriti,,. U predhodnoj varijanti c.helene nisu baš dobro prošle . Bilo je to poodavno. Mogu Vam reći da pužići solidno dobro , već sad, čiste alge. Možete pogledati i na video klipu , kako to oni rade.

Image

Image

Image

Image

Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Dec 14, 2013 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesantno,nikad nisam imao zelenu algu sa malawi ciklidima.Po mom skromnom misljenju verovatno ima viska organskih materija u akvar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 12:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako misliš na ovaj akvarijum, ovo je tanganjika . Recimo u ovom akvarijumu nikad nisu bile zelene alge. Bili su i ancistrusi koji su se mrestili .
http://www.akvarijum.org/forum.....t8316.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zemunele
Akvarista



Registrovan: 17 Sep 2013
Poruke: 11

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 1:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E takva alga je i kod mene bila (rucno sam ocistio akvraijum), ali ubacujem sad definitivno puzeve nerit i Ancije. Juce sam kod jednog ciklidasa na N. Beogradu video u akvraijumu 7-8 Ancija na velicinni 10+ cm i akvarijum blista od cistoce. Alge ne stanuju tamo.

A sto se tice puzeva No1 je potvrdio pricu da ce i oni resavati lage.

Odlicno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 11:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pogledaj kako su svojevremeno nerite/pre jedno odprilike, tri godine/, njih par komda za nepuna dva dana, očistile ceo akvarijum od algi . Sa stakla ,pozadine .

Image

Image


Poslednji izmenio No 1 dana Ned Dec 15, 2013 11:09 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene No 1: dodata još jedna slika
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Dec 16, 2013 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kapiram,ljudi drze ciklide i fokus je na lepoti riba.Ali kad ubace i bilje onda nastaju problemi jer ne postuju neke osnovne uslove.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mali Algari Yaesu Razmnožavanje 0 Sre Apr 07, 2021 8:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sijamski algari cecam Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Feb 11, 2017 3:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Polica sa akvarijumima i prateca oprema bakibgd Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Avg 17, 2016 10:23 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Polica sa akvarijumima za mrest disku... azazel Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Feb 01, 2016 7:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni sijamski algari i otocinclusi drdirkenstajn Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Jan 27, 2016 11:09 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License