Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Philips,osram.sylwania gro-lux Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2013 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam grolux t8 18w.Planiram da uzmem jos dve t8 ali neznam sta je bolje da kupim?Da li philips 965 ili osram skywhite 880?Osramova je dosta jeftinija 560din a philips 860din.Trazim po netu ali nigde konkretno nemogu da nadjem koja je bolja od ove dve za akvarijum.Koristi li neko sta od ovih cevi i kakva su misljenja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2013 12:00 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2013 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neces da pogresis koju god da kupis. Obe neonke imaju odlican uticaj na razvoj biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2013 12:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DA ne otvaram novu temu, rekoh samo da pitam, koja je razlika izmedju philips 865 i philips 965
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2013 2:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa sigurno za jedan broj...xexe (sala)
Prvi broj kod oznaka na neonkama je CRI indeks i on oznacava raspon spektra koju neonka moze da prikaze , odnosno kvalitet sijalice srazmerno velicini broja.
Druga dva broja (u ovom slucaju su identicna "65" ) oznacavaju temperaturu u stotinama kelvina (K)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2013 9:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aq. je 64x30x35(DxSxV).Da li ce biti dovoljno osvetljenja ako sstavim grolux,philips 965 i osram skywhite ili da idem na opciju 1xgrolux+2xphilips 965?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2013 9:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Shone Pa ::
Pa sigurno za jedan broj...xexe (sala)
Prvi broj kod oznaka na neonkama je CRI indeks i on oznacava raspon spektra koju neonka moze da prikaze , odnosno kvalitet sijalice srazmerno velicini broja.
Druga dva broja (u ovom slucaju su identicna "65" ) oznacavaju temperaturu u stotinama kelvina (K)


Hvala Shone Pa, po ovome bih rekao da je 965 bolja od 865
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2013 12:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

novija serija i verovatno ima više lumena na istu snagu sijalice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2013 12:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cokilio ::
Aq. je 64x30x35(DxSxV).Da li ce biti dovoljno osvetljenja ako sstavim grolux,philips 965 i osram skywhite ili da idem na opciju 1xgrolux+2xphilips 965?


To je 0.8w/l,sasvim dovoljno,a preporucio bih ti ovu prvu kombinaciju,sa Osram Skywhite,em zbog razlicitijeg spektra
,em zbog toga sto Osram Skywhite daje odlicnu boju svetla...po mom misljenju,jedna od boljih neonki.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2013 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislis da bi bila dobra kombinacija?Posto gledam po temama retko ko koristi skywhite ,svi koriste cisto belo svetlo plus neka kombinacija gro-lux,tropical....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2013 3:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema sta da mislim,znam Smile...koristio sam je,a skywhite sija belo i to mnogo lepse nego Philips.
Skywhite ima 8000K,Philips 6500 i GroLux oko 3400.

U ta druga dva akvarijuma sam koristio tu kombinaciju,s tim sto sam imao i Sylvaniu aquastar od 10000K

http://www.akvarijum.org/forum.....16354.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2013 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Retko ko koristi Skywhite jer je i sama sijalica retka u radnjama , niko je po pet shopovima ne drzi kao specijalizovanu a prodavnice rasvete je ne drze zbog cene.
Odlicna kombinacija te tri razlicite sijalice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2013 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nije skupa.560 dinara kosta.Doduse slucajno sam naleteo na nju trazeci ovu philips 965.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sub Jan 11, 2014 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postavljena hauba sa philips 965,osram skywhite,original tropical i dodao sam jos phlilips 765 zbog malo zuceg spektra.Kombinacija je odlicna.Videcemo kako ce biti za bilje.Samo da je malo jaca ova tropical ali i ovako dolazi do izrazaja crvene boje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 18, 2019 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko ima iskustva sa Osram t8 L 18W/830, zanima me misljenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sylvania grolux i philips 865 Khyron Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Okt 10, 2015 3:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati T5 rasveta - prigusnice i fluo cevi, ... manastiriste Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Mar 11, 2015 2:40 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Philips aqua relle neonke No 1 Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Avg 06, 2014 10:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati T5 prigusnica Osram Cokilio Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jul 12, 2014 10:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Osram-ova prigusnica nikouro Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Feb 08, 2014 9:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License