Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako očistiti alge sa mangrovog drveta Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
alex21
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2010
Poruke: 65
Lokacija: Avalon

PorukaPoslao: Uto Dec 24, 2013 12:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drvo već stoji godinu, dve, u akvarijumu, i nakupilo se dosta algi na drvetu.
Kako je najbolje da se očiste?

Da li da prokuvam ili da potopim u neku hemiju ili nešto treće?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Dec 24, 2013 12:42 am Snimi Poruku Nazad na vrh

boki 013
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 183
Lokacija: pancevo

PorukaPoslao: Uto Dec 24, 2013 1:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kojih algi?
ja bih to nekom ribacom cetkom i ne bih skinuo sve prirodnije je ako se vidi i neka algica Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alex21
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2010
Poruke: 65
Lokacija: Avalon

PorukaPoslao: Uto Dec 24, 2013 10:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

NIsam siguran ali mislim da su one klasične zelene...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Dec 24, 2013 10:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze, nije da ti sad nesto popujem, ali meni je prelepo kad se nahvata malo zelenih algi po dekoraciji. Razmisli malo, da li je prirodnije da ima algi ili da bude skroz bez algi. Moj panj nikako da nahvata alge, a bas bih voleo... Verovatno zato sto ancistrusi po ceon vise na njemu i glodju ga! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alex21
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2010
Poruke: 65
Lokacija: Avalon

PorukaPoslao: Uto Dec 24, 2013 11:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ono što najviše mrzim u akvarijumu jesu alge! U bilo kojim količinama.
Možda je sve je to stvar ukusa, ali pitanje je kako da očistim sa tog drveta?

Znači da uzmem četku da iščetkam?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Dec 24, 2013 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmi nov sundjer za sudove i istrljaj onom grubljom stranom, isperi pod tusem vrelom vodom iz bojlera, popari panj. Trebalo bi da ih se resis tako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Dec 24, 2013 9:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da ubaciš još nekog ancistrusa, pa neka se sladi. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 26, 2013 3:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ancistrus je za panjeve keva. Ne da ih ocisti, nego ih i oljusti i ispolira Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 26, 2013 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chikavili ::
Ancistrus je za panjeve keva. Ne da ih ocisti, nego ih i oljusti i ispolira Very Happy


Bio svedok takvog prizora. Zelena dlakava se hvatala na panju, anci poceo da guli, iza njega se videosamo prazan trag..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alex21
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2010
Poruke: 65
Lokacija: Avalon

PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2013 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzeo sam 2 komada.
Mada ne deluju zainteresovano za drvo.

Prođu ponekad ali najviše su na biljkama ili staklu.
Videćemo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2013 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve im je novo, pa ne znaju šta će pre da glođu. Nemoj ih hraniti mnogo, pa da vidiš kako će oguliti drvo, samo tako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2013 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oni su najviše aktivni noću, kada i ne vidiš šta rade. Stidljivi Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2013 8:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Polako, tek ce da delju, cak se i preporucuje ko ima ancistrusa da mu sastavni deo skejpa tog akvarijuma u kome su anciji bude i drvo. Jer im je drvo od velike vaznosti za razvoj vilice uz pomoc koje i skidaju alge sa dekoracije. Mojo najvise vole granu vinove loze. Tu provode najvise vremena, i po ceo dan poliraju tu granu! Smile preskoci im jedan obrok, provrednice se samo tako! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2013 10:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

alex21 ::
Uzeo sam 2 komada.
Mada ne deluju zainteresovano za drvo.


Pitanje je u kojoj velicini (starosti) si ih uzeo? Oni jesu dobri algari ali samo dok su mladi, posle su malo lencuge.. Kod mene, dok su bili od 2-3cm nisu stajali, kad je jedan porastao na 8cm smanjio je aktivnost i cekao spirulinu. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge Nemanja21 Početak u akvaristici 7 Sre Dec 09, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License