Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 ReefrooM Servis Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ReefrooM Servis
Akvarista

Registrovan: 23 Dec 2013

PorukaPoslao: Pon Dec 23, 2013 12:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poštovani Reeferi, od danas je Morski Akvarijum Studio ReefrooM tu za Vas i kao "ReefrooM servis".
Trudicemo se da budemo uvek ekspeditivni sa odgovorima, savetima i preporukama, kako bi smo svim našim zadovoljnim klijentima pružili maksimalno uzivanje u njihovom ReefrooM morskom svetu.
Odgovore na sva pitanja koja budete imali, pružicemo blagovremeno, i pomoći Vam sa svakim savetom koji Vam bude bio potreban.

Puno srdačnih pozdrava i mirno more želi Vam,
Vaš ReefrooM
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Pon Dec 23, 2013 12:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Anboy
Urednik
Urednik

Registrovan: 16 Feb 2011

PorukaPoslao: Pon Dec 23, 2013 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li mozes da mi pomognes? U akvarijumu mi je sve ok, tj. svi korali su otvoreni i bas uzivaju, medjutim ovaj koral je krenuo nesto da se smanjuje. Polipi su mu se povukli na sredi pri vrhu skroz, skupili su se u male tackice. Kao sto vidis stanje na levoj slici je od ranije gde je koral nabujao i fether duster se jedva vidi a na levoj slici tj. kakvo je stanje sad se skroz vidi. Ovo traje vec par dana, u pocetku je bio samo vrh, medjutim sad se i ostali povlace.

Od kad sam dobio taj koral pa do daas nekih 5 meseci je bio konstantno u fulu otvoren. Slika je od danas. Hvala.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ReefrooM Servis
Akvarista

PorukaPoslao: Pon Dec 23, 2013 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dragi Bojane, sto se tice Xenie kao korala, jako puno faktora utice na nju. Svakako joj prija zamena vode koja ce dodati elemente potrosene iz vode.
Budi ljubazan pa nam dostavi tvoja merenja testovima, kao i polozaj korala u svom akvarijumu (sa slikom celog akvairjuma).
Takodje, koje osvetljenje koristis i koji je protok vode.
Anboy
Urednik
Urednik

PorukaPoslao: Pon Dec 23, 2013 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koral je neka Anthelia Snowflake Polyps.

Slika akvarijuma ima u temi http://www.akvarijum.org/forum.....67-45.html

Testove nemam, protok je 3000lit/h, svetlo 2*24w. Akvarijum tako vec duze vreme funkcionise bez nekih vecih problema, imam ustaljenu rutinu zamene vode, so koristim blue tresure za meke korale.

Aj probacu sutra sa zamenom vode ali ne puno oko 8-10litara. Sad sam citao na netu da nije zahtevan koral, da se preporucuje pocetnicima.
ReefrooM Servis
Akvarista

PorukaPoslao: Uto Dec 24, 2013 2:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mi Antheliu Snowflake nemamo u ReefrooM-u, tako da ti ne mogu reci u cemu je problem sa tim koralom, jer ne znam u kakvim uslovima je odrzavan pre nego sto je dosao kod tebe.
Nasi korali se drze u strogo kontrolisanim uslovima, pa ti mogu pomoci sa konkretnim savetom vezanim za to koje uslove zahteva odredjeni koral iz ReefrooM-a, i kako da mu to priblizno i pruzis.

Da li si dobio konkretne smernice kako da se brines o tom koralu sa mesta odakle si ga dobio, i da li su ti rekli da imas odgovarajuce uslove za taj koral pre nego sto si ga uzeo?
Anboy
Urednik
Urednik

PorukaPoslao: Uto Dec 24, 2013 10:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da rekli su mi da je koral odlican za pocetnike i da je nezahtevan meki koral, sto se i pokazalo u predhodnih 5 meseci.

Zamenio sam 8litara vode jutros pa cu ispratiti u narednih par dana situaciju. Ono sto je zanimljivo kod tog korala je da nikad nije povlacio polipe niti presvlacio kao drugi korali.

Hvala Reefroomu na pomoci, videcemo u kom ce pravcu sve ovo da ide.
igoRR
Akvarista

Registrovan: 25 Nov 2011

PorukaPoslao: Uto Dec 24, 2013 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojane da je u pitanju kvalitet vode ceo koral bi se zatvorio a ni bi samo vrh, ili mu taj duster smeta ili nesto trece Wink

Da kazem par reci o Servisu! Zbog mojih poslovnih i privatnih obaveza kao sto ste i primetili nisam u mogucnosti da boravim na forumima kao i ranije tako da sam angazovao kompetentene ljude koji ce stajati iza ReefrooM Servisa. Servis ce biti dostupan za sva pitanja i odgovore i objavljivati sve ono sto se desava i radi u ReefrooMu

Naravno ako nekom bude nesto hitno i zelite info iz prve ruke uvek imate moj broj telefona na koj mozete da me pozovete

Poslednji izmenio igoRR dana Uto Dec 24, 2013 4:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka FAUNA MARIN u REEFROOM - u ReefrooM Servis Akvarijum Studio ReefrooM 1 Čet Jul 06, 2017 3:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ZETLIGHT u REEFROOM- u ReefrooM Servis Akvarijum Studio ReefrooM 1 Pet Jun 23, 2017 3:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REEFROOM uvoz novembar/2016 ReefrooM Servis Akvarijum Studio ReefrooM 0 Sre Nov 09, 2016 1:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Reefroom spisak riba i rakova ReefrooM Servis Akvarijum Studio ReefrooM 0 Sre Jul 27, 2016 1:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aquaforest u ReefrooM-u ReefrooM Servis Akvarijum Studio ReefrooM 0 Sre Feb 10, 2016 4:51 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker