Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Čišćenje creva kanister filtera Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 25, 2013 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo sam zbog početnika hteo da pokažem koliko je važno očistiti crevo (ili kupiti novo) kanister filtera. Uporedite samo protok pre i posle, mislim da posle 6 meseci bez čišćenja kapacitet filter opadne na manje od 20% samo zbog algi koje se nakupe i smanje prečnik creva a time i protok vode.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 25, 2013 12:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 25, 2013 1:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A kako ti konkretno cistis crevo? Ja licno koristim onu cetku za pranje flasa i kanap.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Dec 25, 2013 2:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sajla za biciklu (kočnica, menjač) i sunđer vezan na kraju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 25, 2013 3:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Namučio sam se dok nisam provalio najefikasniji sistem, a na kraju sam provalio da je najlakše sa onom plastificiranom žicom za veš, pa vežeš jedan čvor na sredini i oko njega malo sunđera, vate ili tako nešto ... i onda provlačiš žicu napred nazad dok ne očistiš. Ume to da "zapeče" dobro tako da postane pravo mučenje.

Sad sam išao da kupim crevo i nije ga lako naći, naročito prečnici preko 15 mm ... ali ću se potruditi, definitivno je lakše kupiti 3m creva nego čistiti ovo i umazati celo kupatilo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 25, 2013 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima ih po namenskim prodavnicama, farbarama, buvljacima i slicno. Generalno, mogu se kupiti kakva god zelite, samo da znate gde da trazite. Smile
Ko voli da riba, Domestos i slicni proizvodi sve naslage razgrade za cas. Posle toga dobro ispiranje, naravno.
Za one koji ne vole hemikalije, neka cvrsca zica i cetka za decije cucle rade cuda. Smile


Poslednji izmenio Blue dana Sre Dec 25, 2013 4:07 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Dec 25, 2013 4:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

goranp ::
Namučio sam se dok nisam provalio najefikasniji sistem, a na kraju sam provalio da je najlakše sa onom plastificiranom žicom za veš, pa vežeš jedan čvor na sredini i oko njega malo sunđera, vate ili tako nešto ... i onda provlačiš žicu napred nazad dok ne očistiš.


Ko je služio vojni rok, zna da se tako čisti cev puške.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 25, 2013 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahaha, Nešo šteta što ovde nema like za post Smile

Sipaš DRNČ i pičiš ... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Dec 25, 2013 7:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesha barajevac ::
Ko je služio vojni rok, zna da se tako čisti cev puške.

Hahaha, nasmejao si me lepo ali svaka je na mestu!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Dec 25, 2013 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stapic za usi, samo mnoogo predimenzioniran! Smile Salim se malo, imam drveni vrbov prutic, na kraju namotam vate, i forma je kao stapic za usi, samo je xxl! Laughing Debljina namotaja vate zavisi od precnika cevi, i tako se prodzara i svo crnilo izadje, a izadje uzas jedan...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za velicinu filtera Zivadin Filteri i pumpe 4 Sub Nov 27, 2021 11:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slavina za Atman ef4 kanister filter Zivadin Tražnja 3 Čet Sep 30, 2021 1:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter curi na slavinama brz... Zivadin Uradi Sam (DIY) 7 Pon Avg 30, 2021 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kanister filter sa grejacem SanjaP Filteri i pumpe 6 Sub Jul 03, 2021 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License