Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bucna pumpa za vazduh Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2013 12:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naleteo sam na video na ovu temu evo mozda nekome posluzi


Link


Admini izmenite ako sam lose postavio Smile


Poslednji izmenio Bojan dana Uto Jan 22, 2013 1:11 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene Bojan: Naucite vec jednom da postavljate video sa prikazom :)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2013 12:38 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

zokizmaj
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2013
Poruke: 17
Lokacija: zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Nov 24, 2013 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i mene vazdusna pumpa nocu izludjuje marke je champion !!!!!dali moze da se nocu izgasi pumpa pa ujutru da se opet ukljuci dali ce skoditi ribicama netso ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 24, 2013 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Noću je naj potrebnija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 4:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi, off je, izvinite, ali mi je hitno! Ako to sredim d osutra ustedecu 1000 dinara pa vas molim za pomoc. Smile Pumpa kao da je oslabila. Radi mesec dana. Hteo sam da je ocistim, ali ne znam koji deo da cistim, sta kako. Moze li pomoc, slika, bilo sta!? Izvinjavam se jos jednom. greska
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 5:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozda ti je pukla membrana, otvori je i samo ce ti se kasti Smile
a cistis tako sto skines membranu i ispod nje imas neki mali kao prozorcic, zatvoren.e ti izvuci tu gumu iz njega i ispod imas kao listic, njega obrisi i taj otvor pa vrati sve. tako ja radim.
mesec dana ako radi, nije prljav verovatno nego ti je pukla membrana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 5:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, hvala. Pa radi ona, ali mnogo slabije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 5:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozda ona ne radi slabije vec negde gubi vazduh,vidi spojeve creva (ako imas) ili mozda nesto gnjeci crevo pa ne moze da prodje vazduh,ili ti se rasprsivac (ako ga imas) zapusio.. moz' da bude svasta,ali ja bih prvo proverila membranu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da sam skapirao u cemu je u stvari fazon. Mislim da pumpa radi ok, ali da ja bas nisam najbolje skapirao neke stvari. To je vazdusna pumpica i njen protok je 180 l/h (bverovatno vazduha, zar ne). E sad, ona je imala ok protok dok se filter nije zaprljao, ali je verovatno sad nastao problem jer je sundjer "srastao" i sigurno joj i to smanjuje protok. Sad Moracu da nabacim jacu ocigledno. Ja sam mislio da je 180 l/h u stvari litara vode, ali izgleda da nije. Jos kad razmislim pa skapiram da je bitna i visina vodenog stuba kod ceske pumpice. Sve u svemu bio sam brzoplet i htedo da ustedim, a sad ce me kostati troduplo. Eto, jos jedan od dokaza da ne treba biti brzoplet kada je ovajhobi u pitanju i da treba dobro razmisliti pre nego sto bilo sta uradite!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koji sundjer? ti imas cesku pumpu i hamburski filter jel? ako je tako onda nema veze sto se sundjer zaprljao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako je. Pa nemaveze, i bolje je sto se zaprljao, ali mi je nekako logicno posto ne postoji skoncentrisan usis da posto se zaprljao, a samim tim i zgusnuo, da otezava vazdusnoj pumpici da gura vodu, jer i otezava ceskoj pumpici da uvlaci vodu kroz takav sundjer. Nekako mi je logicno, a naravno,mozda moj alogika nije ispravna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozda gresim ali meni tu nema logike..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ako je sundjer gusci, logicno je da je teze da voda prolazi i da ce pri istoj sili, ili cemu vec proci manje vode. Uzecu jacu pumpicu pa cu probati, nema druge. Ova je tacno slabila polako, kako se sundjer i prljao. A i Aquamen je lepo rekao da na pocetku stavimo jaci protok pa kad se sudnjer zaprlja, protok ce biti taman.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako Aquamen tako kaze, onda je tako Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema logike kod tebe Smile Imaš vodu iza sunđera i ona gura tu vodu koja je iza sunđera. Zaprljanost sunđera koja se smatra začepljenjem prouzrokuje razliku u visini nivoa vode u akvarijumu i filteru (gde će da bude niže).
Imaš tu par stvari, to sa ventilom u pumpi (taj listić) kao što ti je rečeno, zatim da ti se nakupila prljavština u cevima, još ako imaš kameni raspršivač koji gura vodu, on se nalazi skroz dole gde je najprljavije i začepljuje se i time smanji protok vazduha. Na tvom mestu bi krenuo od raspršivača ako postoji.
Inače sam danas čistio te listiće u pumpi (puši se, prilično prašnjav kraj) posle oko godinu dana, moglo je i malo ranije ali nisam stigao. U principu ne bi trebalo da se toliko zaprljaju za manje od 6 meseci. Kameni raspršivač hoće vrlo brzo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

covek rece, ceska pumpa i hamburski filter, ne znam Neso, uz duzno postovanje, da li znas kako sve to izgleda... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa i kiseonik VeljkoTal Početak u akvaristici 1 Pet Feb 18, 2022 12:08 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potapajuca pumpa Mister_Tetris Filteri i pumpe 1 Ned Avg 08, 2021 10:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka crkla pumpa a rezerve nema cyanogen Filteri i pumpe 1 Sub Apr 11, 2020 6:15 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License