Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bucna pumpa za vazduh Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

"Najmanja vazdusna pumpa je recimo 400 i nesto dinara, deklarisana na 150-200 l/h VAZDUHA, sto znaci, cak i uz najbolji moguci dizajn ostatka sistema, znatno manji protok vode. "

Ovo je napisao Blue u temi (DIY)"Ceska pumpica" made by Aquamen Wink

Znaci ostaje samo da nabavim jacu pumpicu. A cista je, pogledao sam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 7:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

necu da se mesam, ali da sam na tvom mestu kupila bih motornu glavu,da me glava ne boli Smile kad vec trebas da das 500/600din za vazdusnu, bolje uzmi motornu,ista je cena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 7:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

P a stos je sto ne mogu sad da je povezem. Sve jeto sad malo "provuceno" da tako kazem, pa je nemoguce ubaciti motornu glavu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 7:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Češka pumpa: cevuljaga iskrivljena gore i proširena dole. U proširenje ide kameni raspršivač zbog ravnomernijeg protoka vode koju gura vazduh. On je taj koji oće da pravi problem jer se brzo začepi i košta nov 25 dinara i menja se prilično često, posebno u startovanju.
HS: sunđer pregrada između akvarijuma i komore u kojoj je pumpa.
Pre nego što uopšte daš pare, skini raspršivač ako ga imaš i vidi da li utiče na protok (radi i bez raspršivača). Šta ti je uopšte tu komplikovano i razvučeno, izvadiš skalameriju, ubaciš unutra vodenu pumpu na čiji izlaz staviš odgovarajuće crevo (kupiš metar posle kupovine pumpe), malo mu spljoštiš drugi kraj dok ne napraviš sprej bar, i provučeš crevo na drugi kraj akvarijuma. Inače motorna glava je jako malih dimenzija a glavni problem tvog postojećeg rešenja i uopšte HSF-a je slab protok.
U praksi sa jačim protokom i tvojim dimenzijama je moguć drugi problem, da imaš cunami u akavrijumu, zato nemoj da žuriš nigde i porazmisli malo, probaj da nabaviš motornu glavu na pozajmicu da isprobaš prvo.
Meni je akvarijum od 25 litara sasvim kulturno gurao korner filter sa sličnom vazdušnom pumpom i jako malo riba dok mu nije određena druga namena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Problem je pre svega sto je sve o tako namesteno da se ne vidi i vadjenje filtera i pumpice zahteva vadjenje iz podloge, vadjenje nekog bilja, panja. Ne pada mi na pamet to da radim. Mislim da je mnogo lakse da samo kupim novu pumpicu, i ako je skuplje. Kao sto rekoh, na ceskoj pumpici koju sam pravio postoji pretkomora, a ne rasprsivac i ne mogu je ni otvarati ni vaditi iz akvarijuma, niti ima potrebe. Sto se tice cunamija, probao sam, bolje da ne kazem kako. Very Happy Zamalo se nisam onesvestio. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio sam da si pravio varijantu sa raspršivačem.
Nešto mi sada nije jasno, tebi je pumpa ono levo a filter je desno. Kako vuče iz filtera vodu? ide crevo kroz podlogu?
U pravu si, kupi jaču, kod tebe je "sačuvaj me bože da treba da mrdnem nešto" Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 8:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa cev pumpice je provucena kroz podlogu i kroz sunjder i kraj se nalazi nadrugom kraju sundjera. Very Happy A bas tako kako si rekao, sacuvaj me Boze da treba da mrdnem nesto. Very Happy Kupicu sutra jacu, a dao sam i oglas na forumu, pa ako neko ima nesto da ponudi, nek posalje pp, dogovoricemo se. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da se zna moje zapazanje pa da se drugi ne zjb kao ja. Uzeo sam jacu vazdusnu pumpicu. Nista se nije promenilo osim malo vise brbotanja jer protok mnogo zavisi od visine vodenog stupa iznad mesta gde vazduh ulazi u pumpicu. Posle silne zjbancije, lepljenja, secenja, budzenja, itd odlucio sam sledece:
1. izvadicu cesku pumpicu(plako, da ne pomerim bilje Very Happy)
2. ovaj sundjer se uzasno zaprljao, ne znam ni ja sto, ali cu to srediti (kupicu drugi pa cu ga zameniti). Znam da ce tu biti polemike zbog korisnih bakterija koje se nalaze u ovom, ali sta da radim, nemam izbora. Mogu da biram izmedju rizika da dodje do pomora riba zbog lose filtracije, i mozda nekih manjih posledica zbog gubitka velike kolicine korisnih bakterija. Onaj filter cu da iscedim pa cu malo prljavstine da nabacim na novi.

3. Uzecu atman at-301 pumpu sa motornom glavom pa cu da je stavim iza sundjera i onda cu crevo kroz koje gura vodu da provucem iza akvarijuma i da ga vratim u akvarijum na suprotnoj strani. tako cu bezbediti dobru filtraciju u akvarijumu duzine 60 cm.

Samo se nadam da cu moci da uglavim pumpu jer imam 4x9 cm mesta iza sundjera, ali mislim da cu moci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jul 27, 2014 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno sam promašio mesto gde treba da smestim svoj problem,ali da krenem ja polako...
Nasuprot ovim bučnim pumpama koje treba očistiti,moja pumpa Champion sa dva izlaza danas je tiho,malo po malo, prestala da izduvava vazduh.Čak šta više jedva da se čuje i radi kada je uključim u struju.
Moje pitanje je šta je u pitanju i šta mi je činiti?Ukoliko je u pitanju motor,da li ima nekog ko to popravlja(ako ima preporuka za Novi Sad bilo bi poželjno)?Inače sve su gume kao nove,ni nalik onima koje su na slikama sa početka teme..
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jul 27, 2014 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema motor, samo onaj trafo koji pravi polje i magnete (koji su povezani sa membranama) koji se kreću i na taj način preko nepovratnih ventila (one male gumice) duva vazduh.
Možda: otišao potenciometar, negde zaglavilo (guma, plastika), trafo ... Ne znam, ako imaš neki elektro servis mogu da provere strujni deo, ostalo možeš i sam u principu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 8:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru Nešo69.
Nisam mislio na pravi motor,ali koliko se u struju razumem,kao i da jesam.
Upravo se to i dešava da se magneti skoro uopšte ne pokreću,tj pokreću se taman toliko da se vibracije osete,ali ništa više od toga.
Pokušaću da je popravim,mada znam da će možda biti lakše da kupim novu.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 28, 2014 9:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno ti je neispravan trafo, ako jeste, tu nema popravke, jedino zamena trafoa od nekoga kome su vrisnule gumice, proveri na buvljaku, često prodaju polovne pumpe sa neispravnim gumicama pa upari
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa i kiseonik VeljkoTal Početak u akvaristici 1 Pet Feb 18, 2022 12:08 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potapajuca pumpa Mister_Tetris Filteri i pumpe 1 Ned Avg 08, 2021 10:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka crkla pumpa a rezerve nema cyanogen Filteri i pumpe 1 Sub Apr 11, 2020 6:15 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License