Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Par pitanja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zarko89
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Okt 2009
Poruke: 4
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 23, 2009 2:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao drustvo...Imam neka malo cudna pitanja za vas...
*Rece mi prodavacica u pet shop-u da skalari i japanke (zlatne ribice) ne idu zajedno u isti akvarijum....zbog cega pitam se ja...??
**Zatim....imam 6 neonki i u poslednje vreme su pocele cudno da se ponasaju..koliko znam to su miroljubive ribice (takve su bile u pocetku) al sad svaka neonka "drzi" odredjeni deo akvarijuma i kad se druga njoj priblizi ova je otera sa tog ''podrucja" kao da stite odredjenu teritoriju - vreme za parenje,a..?? (Mreste li se te ribice uopste posto nisam video ovde na forumu da se iko hvali da mu se neonka omrestila) Very Happy
***I da...tabu pitanje da li smem da kupujem ribice na pijaci, posto sam cuo da su to bolesne ribice, da li je to tacno??
PS Da se pohvalim...Kupio sam dva para gupika ... sad ih imam ukupno 34 (gupika)... a imam akvarijum tek nekih mesec dana Smile pitacu vas jos nesto u vezi sa biljkama al da ne preterujem sad...
Pozdrav!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 23, 2009 2:24 am Snimi Poruku Nazad na vrh

MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Pet Okt 23, 2009 4:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1. Ne znam zasto se Skalar i Japanka ne bi podnosili, mozda samo ako su u malom akvarijumu. Ako se dobro secam moja majka je jedno vreme imala i skalara i japanku u akvarijumu od 100l.

2. Normalno ponasanje. Kod mene su u pocetku sve bile zajedno u jatu, a sada se dosta razdvajaju. Jurnjavu imas kod svake ribice, neka vrsta igre. Za mrest neonki procitaj tri posta iznad tvog. Potrebni su im samo posebni uslovi.

3. Nije bas preporucljivo da ih kupujes na pijaci, jer tu nemaju idealne uslove kao u prodavnici. Mnogo je bolje naci prodavnicu gde vremenom uvidis da imaju zdrave ribice i steknes poverenje da samo tu kupujes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Zarko89
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Okt 2009
Poruke: 4
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 23, 2009 10:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OK hvala MiB...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
markos
Akvarista



Registrovan: 23 Sep 2009
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 25, 2009 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

skalari i japanke ne treba da se drze zajedno zato sto dolaze iz razlicitih sredina. Skalari su iz Juzne Amerike, pretezno iz Amazona gde je voda meka, blago kisela i topla. A japanke dolaze iz Azije gde je voda tvrdja i manje kisela i naravno hladnija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nekoliko neobicnih pitanja o koi sara... gazuraz Ribe 2 Ned Apr 17, 2022 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik sa par pitanja za low tech 50l klicakn Početak u akvaristici 4 Uto Mar 23, 2021 7:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Svetlo u akvarijum i jos par pitanja goran012 Početak u akvaristici 16 Sre Okt 14, 2020 7:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak - Formiranje - Pitanja CandyCrash Početak u akvaristici 13 Pon Sep 23, 2019 9:01 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanja u vezi Protein skimera - Peni... Peku Oprema u morskoj akvaristici 0 Pet Maj 10, 2019 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License