Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc prijatelja - drveni vinkli Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Čet Dec 26, 2013 4:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko zna gde moze da se nabavi drveni vinkli ?? Ceo net pretrazi i nema nigde.
Dosta Vas ovde sami secete i lepite akvarijume pa jel zna neko gde to moze da se nadje i da je precizan ili neki savet koje vi koristite a dobri su za secenje stakla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 26, 2013 4:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Čet Dec 26, 2013 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam to rešio odlaskom kod stolara. Rekao mu zašta mi trebaju i čovek napravi čas posla tri veličine. Koristim ih već četiri godine, bez ikakvih problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Čet Dec 26, 2013 7:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma imam jedan takav ili je sav kriv pa akvarijume dobijam ko krivi toranj u Pizi Smile strasno !. Gledao svu da kupim a ne znam kakav bi mi stolar ovde napravio i koliko precizan bi bio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Čet Dec 26, 2013 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nema razloga da bude neprecizan, svaki stolar ima vinklo i moze po njemu da napravi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 26, 2013 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sta je to, ne nadjoh nista na netu prema pomenutoj terminologiji (drveni vinkli)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Čet Dec 26, 2013 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

probaj sa "vinklo" Very Happy

uglavnom: alatka kojom osiguravas ugao od 90°
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Dec 26, 2013 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja koristim običan Beorolov ugaonik i to onaj manji od 40 cm (250 din). Sa njim proveravam i obeležavam, "udaram crte". Kada sečem staklo, nož vučem uz nekakvu aluminijumsku lajsnu koja je ostala višak od nekih ranijih radova.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Dec 26, 2013 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kvalitetan staklorezacki vinklo moze da se pronadje tesko kod nas. Jedan iz mog grada uvozi iz Austrije i cene idu od 0,5e/cm duzine pa na vise. Za nase potrebe se tako nesto ne isplati po mom misljenju. Kod jedne veleprodaje iz Vrsca(da ne imenujem zbog reklame) ima staklorezackog alata, pa verovatno i toga, lako se pronadju na netu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Čet Dec 26, 2013 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Narucio kod jednog stolara pa kad bude gotovo prvo provera pa onda rezanje jer sa ovom sam samo bacio staklo do sad. I ovaj od stolara Smile . Kod jednog sto sam hteo da pravim prvo kad sam video njegov vinkli odmah sam izasao jer njima nije bas za 2,3 mm problem sto meni jeste da bi se sve gadjalo kako treba.
@Blue - vinkli ili ugaonik kod nas ga uglavnom zovu vinkli.
@Boomiri jel moze na pp ime te radnje da pogledam da li imaju ?
@Nesha barajevac ma ja sam mislio odmah da secem preko njega da ne obelezavam da bi bilo sto manje gresaka. Ovi metalni sto ima da se kupe su jako tanki pa ne mogu noz da vucem pored njih precizno, a postoji mogucnost i da se staklo okrnji.
Za sad narucio pa ce da vidimo a ukoliko neko zna gde ima dobri vinkli da se kupi slobodno neka javi Smile


Poslednji izmenio Zvrle dana Čet Dec 26, 2013 11:18 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene Zvrle: Dopuna teksta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nesa
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 92
Lokacija: Beograd-Smederevo

PorukaPoslao: Sub Dec 28, 2013 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes kupiti parce iverice koliko ti treba i nek ti ljudi odmah iskantuju i imaces za secenje i za pridrzavanje stranice. Provereno zavrsava posao Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Dec 28, 2013 1:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue, ako treba jos neko objasnjenje ti svrati do mene da ti pokazem sta je to, ili da se ja pokupim pa da dodjem.Mada, ova druga opcija mozda te kosta kojeg piva smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 28, 2013 8:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas one stolarske drvene, koje se vremenom rasklimaju, pa hoce da zezaju malo


Image

a imas i kod kineza ove metalne, ali su sasvim ok


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Dec 28, 2013 10:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko staklorezaca ima medju vama ?Ili bolje da priupitam : Ko je koliko kilometara iseko stakla ? Da se razumemo, nisam ni ja staklorezac, ali nabavka opreme nije nimalo naivan poduhvat ovde kod nas .
Sto se tice Blua, zna Blu bojs veoma dobro sta je sta Smile .
Evo vam jedne specijalizovane firme gde mozete da nadjete sta vas interesuje, ali ... kome se isplati da za par akvarijuma kupuje ovo.

http://www.atos-glass.com/pribor.htm

E sad, ko planira profi da se bavi secom stakla i lepljenjem akvarijuma ... to je druga prica.

A evo i par LENJIRA Smile

Image

Inace, razlike ima izmedju lenjira koji se koriste prilikom secenja stakla i vikli za metal, drvo ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I taman se ponadao kad narucio kod stolara da je to to medjutim od nje nema nista, to ce najverovatnije za sledecu novu godinu Smile !!!
Od tih kineza nema nista, ova moja drvena sad je preciznija od njih.
Sad mi ostaje samo da vidim da zovem ove sto mi je Nikouro dao pa da vidim sa njima.
Da me neko ne shvati pogresno, ovo je samo za moje secenje, volim preciznost ( cepidlaka Smile ) pa zbog svega toga sve ovo pa reko da pitam ovde, sigurno ima dosta ozbiljnijih i iskusnijih sto se tice secenja Smile .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dimi
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2013
Poruke: 18
Lokacija: smederevo

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 2:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

javi se meni u pp...imam ja,mogu da ti posaljem,samo plato postarinu...pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License