Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Blek Moli Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 2:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni se xifo zenskara preobratila, a najgore u svemu tome sto se jedino za nju iliti njega interesuje moje muzijak xifa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 2:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vulens
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 19 Dec 2013
Poruke: 3
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jan 04, 2014 2:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako da prepoznam da li je skotna ribica? Veliki joj je stomak, znam da je oplodjena(tako mi rece prodavac). Kako da znam da li i kada da je stavim u mrestilicu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Atlantik




Registrovan: 10 Jan 2014
Poruke: 1

PorukaPoslao: Sub Jan 11, 2014 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao... Ja sam nova u ovome i od skoro imam akvarijum... Imam black mollya i zanima me kako mogu da prepoznam kada hoce da se mresti? Ona je sva naduvena i dosta je veca od ostalih zenki (pored nje imam jos dve zenke i jednog muzjaka). Hvala unapred... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maksimovici
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2013
Poruke: 73
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Uto Jan 14, 2014 11:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pokušaću da odgovorim na pitanje...Kod crnog molija je nemoguće uočiti tzv. crnu mrlju na telu ribice, koja je u 90% slučajeva siguran znak da je ribica pred koćenjem. Koliko sam do sada uspeo da primetim, kod molija se pojavljuju bele "trakice", nešto kao strije preko stomaka, koje su u mom slučaju skoro siguran znak da ribica u najskorije vreme treba da se koti. Namerno izbegavam termin mrest, ne zameri. Ponašanje ribice pred samo koćenje, prema mojim iskustvima je nepromenjeno, mada sam dosta čitao o tome da se ribica uznemiri, pliva gore dole uz staklo itd... U svakom slučaju, sačekaj odgovor nekog iskusnijeg, a ako sam bar malo pomogao super.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 16, 2014 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja kao početnik imam jedno pitanje. Imam jednu crnu moli, koju sam nasledila, pa ne znam koliko je stara i da li se kotila. Danas se jako čudno ponaša, tj neuobičajeno u odnosu na predhodne dane. Spustila se skoro na dno, stalno se uvija, tj leluja, onako u mestu. Kao kad kokoška leže na jaja, pa se namešta. ne znam da li je uzbuđena pa treba pod hitno da joj kupim i jednog mužjaka za društvo ili je nešto drugo? Ima li neko iskusniji savet za moju Moliku....?
Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Jan 16, 2014 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izvini ali ova ribica ce pre da crkne nego sto ce da se pari !!!!!mislim da u akvarijumu imas neke igracke koje njoj definitivno neodgovaraju !!!!jel oiva ribica uopste jede-pliva ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 16, 2014 1:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve, tj jede regularno, pliva, igra se.... Od dekoracije imam samo jedan ukras, nešto kao šuplja stena pogodna za skrivanje i ništa više.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maksimovici
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2013
Poruke: 73
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Čet Jan 16, 2014 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se ne svidja kako joj izgledaju praja. Nažalost, složio bih se sa gotikom...Probaj da je izdvojiš ako imaš uslove.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 16, 2014 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam duboki akvarijum za kornjače (prazan), pa ću da je prebacim tu, mada nemam dodatnu pumpu, niti grećač za njega. S obzirom da mi je osnovni akvarijum sa pumpom od dva izlaza i da je jedan prikačen na unutračnji korner filter, a drugi na dugački raspršivaš, da li da raspršivač prebacim u taj mali sa Molikom? I da li da joj stavim šljunak na dno ili da ga ostavim praznim. Nemam druge ukrase, a ne znam šta bi moglo da joj prija. I da li da joj mešam vodu iz akvarijuma sa česmovačom (naravno, odstajalom) ili imate neki drugi predlog?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel Jovanovic
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2013
Poruke: 50
Lokacija: Srbija Subotica

PorukaPoslao: Čet Jan 16, 2014 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tajchili jer imas sve od opreme
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 16, 2014 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U U osnovnom akvarijumu imam pumpu, korner filter i raspršivaš za vazduk od oko 15cm dužine i grejač. Ne znam šta bi mi još trebalo...? Od ribica imam mramornog skalara - 1x, kuli-kuli - 1x, obične neonke - 7x (ove ribice sam nasledila u paketu iz jednog formiranog akvarijuma u kom su bile sa crnom moli) i pored njih sam dodala gupi - 2x i šebrice - 5x. Akvarijum je sveže formiran sa prirodnim biljkama i pre 2 dana sam prvi put menjala 1/3 vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maksimovici
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2013
Poruke: 73
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Čet Jan 16, 2014 7:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da smeš bez vazdušne pumpe da ostaviš ribicu, ali filtracija i protok vode mora da postoji. Kao i optimalna temperatura, jer u slučaju eventualne upotrebe nekog leka temperatura vode se mora podići.Ipak, preporuka je da pitaš nekog iskusnijeg.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 16, 2014 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I u ovom akvarijumu mi je temperatura dobra, ali ako bih je izdvojila, ne bih mogla da je kontrolišem. Isto tako, kao što sam već napomenula, mogla bih samo da obezbedim protok vazduha kroz taj drugi, mali akvarijum i to je sve. Samo još jednom, kakvu vodu treba da stavim u taj manji akvarijum gde bih je izdvojila i šta treba da joj dam dodatno (lek ili sl) i koga da pitam za savet...? Napominjem da ona živne kada je hrana u pitanju i da jede i pliva po akvarijumu i kao da traži još (mada ja ne dajem).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maksimovici
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2013
Poruke: 73
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Čet Jan 16, 2014 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje mišenje je da ne žurišsa lekom. Prvo dobro pregledaj ribicu, vide li se kakve promene na njoj. Obrati pažnju na deo oko usta, i na peraja. Ako primetiš bilo kakvu promenu, pogledaj na forumu ima li nešto slično, i šta raditi u tom slučaju. Ne preporučujem bez grejača, jer ako je ribica bolesna ili pod stresom promena temperature joj neće nikako prijati. Da li si primetila da se ribica "češe" od podlogu ili biljke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Jan 16, 2014 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sa obzirom na litrazu akvarijuma i brojem i vrstama ribica koje imas u akvarijumu jua se na tvom mestu nebi igrao sa ovom 1 blek moli pogotovo posto si pocetnik u ovom vodama !ti kako hoces !!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Žute moli (yellow lyra molly) chaosad Ponuda 0 Pet Nov 11, 2022 12:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne živorotke (plati, gupi, moli... DonderionBerik Tražnja 1 Ned Jun 19, 2022 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Maslinasto zeleni moli goran012 Ribe 0 Sre Jun 30, 2021 1:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black moli m.vlacina Tražnja 1 Pet Jun 04, 2021 8:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zut moli jedno oko mu nesto uvecano goran012 Početak u akvaristici 4 Pon Nov 09, 2020 9:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License